Бебе пие само насън, отказва шишето будна

  • 2 070
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте пише тук с надежда за отговор, видях такава тема, но е много стара. Нека разкажа  нашата история.

Моето момиче се роди на термин по естествен път, но се наложи използване на вакуум чашка. Тя беше 3,150 кг и 50 см. В момента е на 3 и половина месеца и около 5 кг. качва бавно не яде според нормите. В началото се кърмехме на един месец съкрати времето за кърмене плачеше и се извиваше, имаше продължаваща жълтеница постъпихме в болница и няколко дена се видя че суче само 25-30 мл. на около 3 часа, а мляко имах достатъчно. Дохранваха я с сонда през носа 3 дни тъй като не искаше нито шише, чашка, спринцовка нищо. След няколко дневни опита се научи на шише ядеше с не особено желание почти месец като или се разтройваше много или заспиваше на шишето.  Пиеше различно 40-50 мл до 90-100 мл смесено кърма и АМ. Като навърши 3 месеца абсолютно отказа шишето будна от тогава се налага да я храня като заспи, пак бяхме в болница но ни изписаха без решение на проблема аз съм в чужбина и само я преглеждат без нинакви тестове и казват че е здрава, но проблема продължава. А от вчера съм много притеснена защото повърна почти на фонтан веднъж и втори път на сутринта по малко още само като опита млякото  в будно състояние. Пак бяхме на лекар без резултат. Започнах да и давам малко водичка да не се обезводни и си го пие будна от шишето, а отказва мляко от същото шише, направо не знам какво да правя. Имаше съмнение за тих рефлукс предписаха Nexium за две седмици, който няма ефек и го спряхме днес. Извинявам се ако текста е объркан но съм много  уплашена и пред психически срив. Всякакви съвети ще са от полза, благодаря Ви!

# 1
  • Мнения: 1 035
Опитахте ли да смените адаптираното мляко? И, кой за Бога смесва АМ и кърма, давайте или АМ, или кърма. Ако го смесиш в едно, става буламач.

# 2
  • Мнения: 795
Моето бебе също имаше период, в който отказваше млякото, долу горе на 2 месеца беше. Изчаках 2-3 дни, видях че по-добре не става и го смених -пропи веднага. Вече е на 7 месеца и продължава да пие същото мляко.

# 3
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
И ние имахме такъв период, но аз кърмех. Просто отказваше и изпадаше в истерия. Така и не разбрах какво беше.

# 4
  • Мнения: 13
Здравейте благодаря Ви много за отговорите. Не съм се изразила правилно не смесвам АМ и кърма в едно през деня я храня смесено тъй като вече кърмата ми е почти на свършване успявам да изцедя  примерно за две три хранения и останалото е АМ. Педиатъра тук не ми позволи смяна на предната консултация, тъй като в момента сме на второ мляко, но след два дни отново имаме час и ще настоявам за нова смяна защото положението е ужасно. За вчера едвам и дадох 370 мл в сънено състояние. В Дания сме и незнам да има частни лекари специалисти при които мога да отида, ако някой има информация относно това също ще съм много благодарна.
За жалост успях да я кърмя успешно само месец, последва отказ, при престоя ни в болницата отказа спря тя започна да суче дълго, но въпреки това изсукваше максимум 30 мл.,казаха ми че прави слаб вакуум с устичката си 😔  Друго което мога да допълня е че при последния ни престой в болницата не успяват да предизвикат сукателен рефлекс когато поставят пръст в устата ѝ, но казват че не е проблем защото използва залъгалка значи рефлекса си е там.

Последна редакция: ср, 31 май 2023, 08:56 от Sirius7

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 567
Здравейте!
Когато се роди голямата ми дъщеря /преди 23г./ я кърмих до 3 месец. Нахранваше се точно за 5минути сучене. Не знам дали и беше достатъчно, но наддаваше добре. След 3 месец кърмата ми спря /тогава нямаше бг мама и консултанти по кърмене Simple Smile/ Минахме на АМ. Е, започна храненето само, ако е заспала Simple Smile  Беше ли будна, не искаше нито глътка. Заспеше ли, изпиваше нужното количество за нула време. Дивак! Нито веднъж не ревна, че е гладна! За съжаление, когато започна захранването, се оказа, че е едно много злоядо дете... Ядеше всичко, но отново не съзнателно, а само, ако си играеше с нещо. Може и моя да е била грешката, така да съм я научила. Но беше факт, до тръгването на градина, всяко ядене беше предизвикателство. Играеше ли си с нещо, отваряше уста и си изяждаше всичко. Когато тръгна на градина, всичко си дойде на мястото и проблеми не сме имали повече.
Та мисълта ми е, че може и при вас да е просто едно злоядо дете, което не изпитва удоволствие от храненето Simple Smile
Следващото раждане, близнаците бяха едни много лакоми деца. Изпитвах удоволствие да ги храня. Мечтата ми да храня дете, което отваря широко уста се сбъдна, че то и х2 Simple Smile

# 6
  • Мнения: 13
Благодаря ви за отговора, съжалявам че и вие сте минали през такъв проблем, но пък се радвам че с близнаците всичко е било наред, да са ви живи и здрави децата. Аз толкова се надявам поне захранването да е успешно, защото сили не ми останаха с това хранене дори насън не си изпива всичко. И наистина и моето бебе почти никога не е ревнало за мляко дори да са минали 5-6 часа в които да не съм успяла да и дам млякото по някакъв начин. По едно време след храненето с сонда беше започнала да показва знаци на глад но после пак спря, просто си пъха пръстчето да го смуче. Къса ми се сърцето като я видя така. Нямам помощ от никого и още повече се депресирах след последния престой в болницата, защото просто вдигат рамена, казват че са ѝ нужни 800 мл на ден и да се опитвам да ги дам, а как да го направя като тя не пие, никой не ми казва. Наистина съм отчаяна.

# 7
  • Мнения: 1 574
В супердок има педиатри и някои предлагат и консултации онлайн. Не е като жив преглед, но може би ще могат да ви дадат някакъв съвет.

# 8
  • Мнения: 13
Благодаря Ви, току що погледнах сайта, всяко напътствие би било от полза дори и онлайн. Виждам че с най-много отзиви са Д-р Татяна Цанова(София)  и Д-р Диана Павлова(Перник), дали някой има реални отзиви за тях? Доста  обмислях да си дойда в България и да я заведа на лекар там, но с това хранене пътуването доста ме притеснява. А понякога започвам да си мисля че май не е нещо здравословно а по скоро поведенческо 😔

Последна редакция: ср, 31 май 2023, 22:25 от Sirius7

# 9
  • Мнения: 4 424
Предлагам да се свържете с Елена Василева от "Училище Ма Ма". Така е страницата й във фейсбук. Изключително отзивчива и полезна.

# 10
  • Мнения: 13
Благодаря Ви много, току що намерих сайта ѝ.

# 11
  • Мнения: 1 070
Не го разбрах това с разрешението за смяна на млякото. Как ще те спрат да купиш от магазина това, което си решила? И май верно е по-добре да си дойдете в България. Като чета такива разкази от живеещи в чужбина  започвам да си мисля, че нашите лекари са доста по-компетентни...

# 12
  • Мнения: 13
Наистина нашите лекари са много по- добри, просто се притеснявам от пътуването ако не упея да я приспя и нахраня и се дехидратира докато си дойдем😭  За млякото да не могат да ме спрат, но като ми кажат че не препоръчват и не е добре честа смяна, а ми е първо дете и аз им повярвах. Днес бяхме на преглед, изписаха мляко за бебета с алергия и казаха че мога да го подсладя с малко захар, ами пробвах и подсладено и неподсладено рев и отказ в чудо се виждам вече, а вода пие будна, но аз давам само няколко глътки.

# 13
  • Мнения: 1 070
Значи няма как да се дехидратира по време на пътуването, щом се съгласява да пие вода.

# 14
  • Мнения: 13
Сигурно сте права, само че аз се притеснявам да и давам вода колкото иска, тъй като четох, че може да се получи интоксикация с вода, до колко е вярно незнам, тукашните педиатри въобще отричат водата преди захранване. Та вече съм съвсем объркана с този отказ на мляко и прием на вода.
Дали може да ми кажете до колко вода сте давали?

Общи условия

Активация на акаунт