Хайде на театър - 10

  • 69 396
  • 896
  •   1
Отговори
# 885
  • софия
  • Мнения: 25 465
Може да е имала нещо неотложно. Час при лекар или нещо друго.

# 886
  • Мнения: 46
Някой гледал ли е "Развратникът"?

# 887
  • Мнения: 188
Някой гледал ли е "Развратникът"?
Аз съм го гледала малко след премиерата преди години. Стилен спектакъл, но някак имах усещането че може от към режисьорска гледна точка доста по - добре да са нещата. Ириней Константинов играе добре, малко сухо, но със самоирония, Лилия Маравиля, която харесвам много му партнира доста хладно и предвидимо. Останалите актьори не се запомнят... Иначе пиесата е хубава, но както казах - режисьора я е оставил по средата някъде без да я развие особено.

# 888
  • Мнения: 1 209

Преди два дни бях на представлението на Пловдивския театър “Експрес XX век”. Отдавна не бях посещавала постановка, в която залата беше на половина пълна. Доста хора си тръгнаха по време на спектакъла. На мен също не ми допадна. Смятам, че актьорите играеха добре, но самата пиеса не беше добра.

И моите спомени съвпадат с написаното. Помня, че беше много "наконтено" представление, но като съдържание не помня нищо. Само крясъци на сцената, което ми е неприятно винаги.

# 889
  • софия
  • Мнения: 25 465
Захари Бахаров е номиниран за ИКАР 2024 в категория "Водеща мъжка роля" за ролята си в "Това не го казвай". Весела Бабинова - за "Водеща женска роля" за "Пистолет в торнадо".

# 890
  • София
  • Мнения: 22 948
Още един положителен отзив за "Светици и перверзници".  Много ми хареса. Оценка 5/5. А за Албена Павлова и Ани Вълчанова мога само да кажа, че са им абсолютно заслужени номинациите за Икар- невероятни. Определено препоръчвам.

# 891
  • Мнения: 586
След препоръка, вчера в последния момент, отидох да гледам "Коприна" по романът на Алесандро Барико в ДТП. Много ми е трудно да дам оценка на видяното. От една страна, като сценография, ефекти, игра и старание, наистина беше много впечатляващо. Бяха се постарали всичко да се случва както трябва. Личният ми проблем е, че историята не ме заплени и не успях да съпреживея драмата на главния герой, заради неособената дълбочина на образа му. Може и в мен да е проблемът, но ми дойде малко по-арт от нужното.

Все пак не казвам, че е било зле, защото си личи, че екипът са се старали адски много и са свършили работа. Според мен е индивидуална за всеки постановка, което може би важи за доста такива по принцип и препоръчвам да се попрочете за сюжета, за да може всеки да си избере, дали му звучи интересно.

# 892
  • Мнения: 2 852
С голямо удоволствие ви чета. За съжаление, в последните години не успявам да се организирам така, че да имам време да ходя редовно на театър, както правех, преди да се появят децата. По-често ми се случва да ходя на опера и на детски постановки. Утре сме на "Чамкория" най-сетне и много се вълнувам след хубавите отзиви тук и от мои приятели, които са го гледали по няколко пъти.

# 893
  • Мнения: 355
Не съм гледала "Експрес 20 в ", но видях, че режисьор е Венцислав Асенов... Преди няколко месеца гледах постановката " Оскар" на ТБА, режисирана пак от него. Толкова старомоден, креслив, изкуствен театър съм гледала само в архивите на БНТ, със спектакли от соц-а. Не бих си причинила нищо от този режисьор повече.

# 894
  • София
  • Мнения: 22 948
Гледах вчера с детето "Приключенията на доктор Дулитъл" в Столичен куклен театър. Горе-долу биваше. Имаше моменти, на които и аз се посмях доста. Като цяло две неща не ми хареса - на жената, която изпълняваше роля на водеща почти нищо не и се разбираше. Костюмът на прасето беше скъсан и имаше вата из цялата сцена. Опитаха се да я вкарат и да я използват за храна, лекарства и т.н, но на мен не ми направи добро впечатление. Оценка 3.5/5.

# 895
  • Мнения: 139
Не съм гледала "Експрес 20 в ", но видях, че режисьор е Венцислав Асенов... Преди няколко месеца гледах постановката " Оскар" на ТБА, режисирана пак от него. Толкова старомоден, креслив, изкуствен театър съм гледала само в архивите на БНТ, със спектакли от соц-а. Не бих си причинила нищо от този режисьор повече.

Само една лека корекция, с всичко останало съм абсолютно съгласна - "Oскар" с реж. В. Асенов е на Сатирата.
Дори и присъствието на Руслан Мъйнов не спасява спектакъла.

# 896

Общи условия

Активация на акаунт