Имахте ли проблеми в ранната бременност?

  • 3 131
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 821
Гадене с двете бременности имах от началото до края. С втората повръщах доста сериозно и ми течеше кръв от носа.

Кървене имах и с двете бременности - много с първата и само веднъж с втората.

С първата бременност никакви контракции, но скъсяване на шийката и преждевременно раждане в 24-а седмица. С втората серклаж, съвсем осезаеми контракции от пети, шести месец, много утрогестан и магнезий, лежане, почивки. Избутах до почти 39-а седмица. За компенсация имах много леко раждане - четири часа от пристигането в болницата до проплакването на сина ми.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 724
Дами, направо ме разбихте...вие сте си мами сървайвърки направо! Някои мъже трябва да прочетат това, за да имат ясната идея през какво преминава жената, за да роди дете.
При мен дотук при почти завършило първо тримесечие, на 3 пъти кафеникаво зацапване тип цветна бременност около предполагаеми дати на цикъл. В крайна сметка никакво констатирано отлепване. Лек ковид в началото, нон стоп хрема първите 3 седмици и доста голяма умора след обед, но все по-рядко. Иначе за късмет гаденето ме подмина, както и други по-сериозни състояния. Но знам, че потенциално няма гаранции за подводни камъни до финала. Настройвам се позитивно, че всичко ще е наред!
Tinydevil, несигурността ще премине и скоро ще влезем в една много по-сигурна и комфортна зона на бременността!

# 17
  • Мнения: 17
Здравейте,
Аз бих искала да попитам има ли дами, които са страдали по време на бременността от хиперемезис гравидариум и дали се появи при следваща бременност.
Също така ме интересува как се справяхте с това състояние.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 52
При първата ми бременност (бях на 20 г.) нямах абсолютно никакви проблеми в началото. Не ми се е гадило, не съм повръщала, не съм имала кървене и не съм боледувала.

Сега (на 34 г.) се започна с често уриниране, гадене, повръщане, умора и стандартните болки ниско долу около 5-6 дни преди датата, на която трябваше да ми дойде. Мислех, че съм болна и отидох да си пусна ПКК + урина, в деня преди да ми дойде. Излезнаха бактерии в урината (цистит). Никога не съм страдала от такова чудо. Личната ми изписа антибиотик, обаче мен нещо ме човъркаше и преди да започна лечение си направих пиклив тест, който светна с втора черта на секундата. На 3 ден от закъснението си направих кръвен тест - ЧХГ 2856. След това се разболях - налепи по гърлото, подути лимфни възли. До ден днешен (1 седмица от закъснението) си продължават гаденето, болките в кръста, болките ниско долу в корема, умората.

Като цяло нищо общо с първата ми бременност.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 724
Elysia, не мисля че бременността има отношение дори към възрастта спрямо това как ще се развие. Може би по-скоро съвместимост с ДНК-то на бащата на детенцето, което носиш.
Аз съм на 40, първа бременност. Никакво гадене, повръщане, виене на свят. За сметка на това умора - да, особено до средата на 3-тия месец.
В началото за голям мой ужас първо ми излязоха две черти на теста ковид...но го изкарах леко и без температура и кашлица. След това 3 седмици нон стоп хрема. От хормоните ли, от ковида ли, така и не разбрах. Треперех докато не видях сърчицето и не чух пулса.
Честото уриниране при мен почна в третия месец, и до днес. Болки - само около датата на закъсняващия цикъл, по-скоро като неразположение ниско долу. Иначе - нищо. На моменти забравям, че съм бременна. 3-4 пъти зацапвания, но нищо сериозно в крайна сметка.
Пожелавам ти неприятните симптоми да отшумят по-бързо, а възрастта изобщо не я мисли - идеална си е Wink

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 52
Elysia, не мисля че бременността има отношение дори към възрастта спрямо това как ще се развие. Може би по-скоро съвместимост с ДНК-то на бащата на детенцето, което носиш.
Аз съм на 40, първа бременност. Никакво гадене, повръщане, виене на свят. За сметка на това умора - да, особено до средата на 3-тия месец.
В началото за голям мой ужас първо ми излязоха две черти на теста ковид...но го изкарах леко и без температура и кашлица. След това 3 седмици нон стоп хрема. От хормоните ли, от ковида ли, така и не разбрах. Треперех докато не видях сърчицето и не чух пулса.
Честото уриниране при мен почна в третия месец, и до днес. Болки - само около датата на закъсняващия цикъл, по-скоро като неразположение ниско долу. Иначе - нищо. На м:heart_exl:оменти забравям, че съм бременна. 3-4 пъти зацапвания, но нищо сериозно в крайна сметка.
Пожелавам ти неприятните симптоми да отшумят по-бързо, а възрастта изобщо не я мисли - идеална си е Wink
ЛейдиРоуз, знаех си, че бащата е виновен! Че и ДНК-то му е за бой! Laughing Laughing Laughing
Каквото и да има да се преминава, важното е резултатите да са здрави и пухкави! Heart Exl

# 21
  • София
  • Мнения: 1 724
Разбира се, всяко препятствие си заслужава, накрая да гушнем пухкавелчовците! 🤩😻

# 22
  • Мнения: 59
Умора, бих го определила като натравяне. Не можех да стана от леглото до 4м.Втрисане.
Дебелина😄,подути крака-нормално при 10-12 ч. работа.
Изтръпване на ръцете.Това са дребни неща, иначе нищо сериозно.

# 23
  • Мнения: 753
Резултати до момента статистически :

Гласували: 32

18.8% Повръщане непрестанно
3.1% Силни болки
18.8%Отлепване
28.1%Кървене
3.1%Контракции
3.1% Друго
25%Не, нямах

Качвам я, за да напомним да тези, които сега четат и се борят с някакви проблеми, че много от нас са минали през такива също Simple Smile не се отчайвайте, много жени преминават през това, през което и вие Simple Smile

# 24
  • Мнения: 306
Аз бях до 7-ми месец постоянно повръщане, гадене.  По цял ден буквално от всичко и всички храни . Беше трудно определено . 7-мият  месец нямах нищо и 8-ми  и 9-ти  само киселини от всичко , помагаше ми колкото и да мразех студено прясно мляко Simple Smile

# 25
  • Мнения: 517
Здравейте,
В 7 ма седмица получих кървене на моменти обилно и ми казаха че няма ембрион и съм с кухо яйце 3-ма лекари.Отидох на 4-ти лекар, който ми пусна и сърдечен ритъм на моето ембрионче.Сега съм в 5- ти месец моето човече шава активно и съм най-щасткивата на света.Втора бременност ми е с първата нямах никакви проблеми.Така че горе главата и винаги ходете на няколко лекари допълнително

Общи условия

Активация на акаунт