Защо искате деца ?

  • 49 177
  • 2 023
  •   10
Отговори
# 900
  • Мнения: 3 150
Ако зависиш от лелките пред блока, да се връзваш, но надали.

Наистина ли познавате лелките и бабките от блока и общувате с тях, та чак знаете какво говорят?
Абе, не е приятно като минеш покрай тях и поздравиш, пък те мълчат и те гледат изпод вежди. Като поотминеш, току чуеш някое злобно подмятане.

А иначе, то не бяха предположения, не бе чудо. Намесиха и рак на яйчниците, не знам как и защо. Да не дава Господ, като се казва.
Живея в блаженно неведение какво се носи в махлата за мен. Много бавно ги подминаваш, щом чуваш какво казват.

# 901
  • Мнения: 18 331
Защо поздравявате невъзпитани бабички?

# 902
  • София
  • Мнения: 13 409
Пред нас няма обособено място за сядане (имаме само паркинг и леха с цветя), та изобщо не минавам покрай насядали клюкарки. Пък и не познавам много от комшиите в блока, освен семейството на сестра ми, семейството на бавачката на децата ми и още 2-3 семейства на нашата възраст, с които се познаваме от деца.
Отделно, че хора, които не ме поздравяват, никога не поздравявам. И най-вече - изобщо не ми пука кой и какво си мисли или говори за мен. Минавам-заминавам и си гледам моето семейство и моите близки. Виждам познати физиономии при често разминаване с някои, но нито ги знам кои са, нито нищо. Дали те ме знаят коя съм и какво си приказват за мен, дори не ми хрумва да се вълнувам.

# 903
  • Мнения: 2 478
В Скандинавия е доста добре уредено. Но цената е много големи данъци.
Цената е не само данъци, а нежелание от страна на работодателите да наемат, обучават и повишават жени, които после да излязят в дълго майчинство и те да са длъжни да им пазят мястото и да им плащат.


В САЩ например, където жените не се ползват с голяма защита при майчинство, работодателят може просто да ги съкрати ако мисли, че не работят колкото жените без деца или колкото мъжете - затова пък много по-лесно наемат жени и никой не им пречи да работят каквото искат наравно с мъжете, и да изкарват колкото тях. Пълно е с жени на високи позиции в САЩ. Плащат си обаче за бавачки. Ако искат хем да седят в къщи да гледат деца, хем да се водят на работа и да им върви стаж и заплата, там това не става. Трябва или да излязат в неплатено, или бавачка, или баба, или мъжът им да седи в къщи докато децата са малки. Всяко семейство само си решава.

# 904
  • София
  • Мнения: 12 820
В САЩ обаче мъжете дължат яки издръжки при развод, а при уволнение работодателят дължи доста сериозен severence package.

# 905
  • France
  • Мнения: 12 914
Уау, Криско почва да схваща на какво се дължи застояването в кариерата и заплатата на жените Hands Clap Очаквам, че ще стане първи феминист след няколко месеца  Wink

# 906
  • Мнения: 2 478
На мен много добре ми е ясно. Феминистките обаче твърдят, че при равни условия и за еднаква работа им плащали по-малко. Което не е така - в нормалните държави.
Жените наистина изкарват по-малко, защото обикновено избират да работят по-малко (като часове) или по-лека работа, за да могат да си гледат децата.
Което е нормално - все пак децата са си техни, не са на фирмата или на държавата, че фирмата или държавата да се включва в отглеждането им.
Докато имат и мъж, който работи и изкарва нормално - всичко е ОК в семейството, и както в другите семейства. Ако обаче искат да са сингъл мамс и пак да имат и кариера, става трудно. Или пък да имат кариера и висока позиция, но да си тръгват в 16ч за да вземат децата, пак става трудно.

# 907
  • France
  • Мнения: 12 914
Да, бе, да, избирали Joy ние сме мозохистки и искаме да се гърбим с 2 дини под една мишница. Точно в една друга тема потребителка се оплаква от това. Въобще не е по нейн избор (на всичкото отгоре е самонаета) но мъжът ù си прави оглушки.
Но дори и при равни условия жените взимат по-малко. Това е статистически факт, познат и доказан в държавите по света. Естествено винаги ще има негационисти като за климата или Холокоста. Тяхното мнение обаче няма значение за реалността

# 908
  • Мнения: 110
lilence_ И аз имам дете. Слава богу, явно е тенеке бабаит и почти не боледува. Но при нас я има опцията за хоумофис, ако се налага. Имам колежка,която прецени, че докато е бременна ще й по-удобно така да работи. Моите шефове имат по 3 деца всеки и са наясно колко е трудно да жонглираш с 3 дини под мишница. Сега  аз съм поела нейния ресор докато се върне от майчинство. Тежко ли ми е? Понякога. Ама лека работа няма. И да, никой не е длъжен като цяло да се съобразява с нечий желания - я да си стои вкъщи с децата, я да идат на екскурзия докато са уж в болничен (и такива ги има). На мен не ми е приятно когато се връщам в 8 вечерта и имам 2 часа преди лягане да погледна детето и да го питам как е. И аз едно време съм била колежката без деца - даже бяхме поне 6-7. не сме се оплаквали. Обаче сега ако теб те накарат да си оставиш плановете с децата, за да може друга майка да си е вкъщи по някаква причина, не вярвам да го приемеш спокойно.

# 909
  • Мнения: 361
Общо взето, който има деца да си ги гледа и да се спасява както може, нали.
 Основната идея на коментара ми беше, там където може да се позволява на родителите, когато се налага(не за прищявки говоря) и те съвестни да си свършат нещата от вкъщи. Тъпо е, че това дразни другите, които си казват - като на мен ми е зле, на всички трябва да е зле, или този не си върши работата и скатава, като това изобщо не е вярно. И коментарите обикновено идват от други жени(колежки), които изобщо не са на ясно с работата ти и не знаят ти кога какво правиш.

# 910
  • Мнения: 5 297
Общо взето, който има деца да си ги гледа и да се спасява както може, нали.
Скрит текст:
Основната идея на коментара ми беше, там където може да се позволява на родителите, когато се налага(не за прищявки говоря) и те съвестни да си свършат нещата от вкъщи. Тъпо е, че това дразни другите, които си казват - като на мен ми е зле, на всички трябва да е зле, или този не си върши работата и скатава, като това изобщо не е вярно. И коментарите обикновено идват от други жени(колежки), които изобщо не са на ясно с работата ти и не знаят ти кога какво правиш.
Общо взето, да.
Не може другите да не се дразнят, ако все един и същ човек отсъства, защото има дете. Останалите хора също имат лични ангажименти и трудности.

# 911
  • Мнения: 361
Bell_87, не знам колко често отсъствие си представяш, както казах то разбира се е съобразено и сведено до минимум, колкото е възможно, но вече не ми се спори.

# 912
  • Мнения: 5 297
Не спорим, обсъждаме.
Аз не съм семейна, имам собствено жилище и съм на непълен работен ден. В очите на страничния наблюдател животът ми може да изглежда лесен. В действителност имам сериозен здравословен проблем и с цената на много усилия успявам да водя приблизително нормален живот. Обаче колежката с деца може да си мисли, че съм волна птичка и да ми завижда, нали?

# 913
  • Мнения: 361
Ако не знае за проблема сигурно така си мисли, но ако знае едва ли, ще мисли така и ще си предава важност. Няма лесен живот всеки има някакви проблеми, я да гледа възрастни родители, себе си, деца. Скоро слушах влог на темата, беше нещо от сорта - да си в брак е трудно, да не си в брак също е трудно, та ясно ми е няма лесно. Моята идея е по-скоро да има човечност и разбиране, щом човек си върши работата. А не твоя живот е по-лесен (отстрани) дай да живея на твой гръб. Или щом си у вас болен/или с болно дете дай да ти спукам телефона, за да проверя случайно да не спиш, а да се правиш, че работиш. На приятелка щом забременя, работата рязко и се вдигна, просто я трупаха още и още, тааа случаи много и най-различни.

# 914
  • Мнения: 5 297
Обикновено всеки мисли, че на другия му е лесно. Рядко има разбиране и човечност. Хора, които в общи линии са наясно със състоянието ми, също многократно са ме захапвали.

Общи условия

Активация на акаунт