Защо искате деца ?

  • 37 736
  • 1 345
  •   1
Отговори
# 960
  • Мнения: 6 316
Разбирайте го както искате. При някои двойки е баш така. Затова и при раздяла бързо-бързо поне единият се ориентира и създава ново семейство. Или просто не му се чака повече.

# 961
  • Пловдив
  • Мнения: 23 708
Разбирайте го както искате. При някои двойки е баш така. Затова и при раздяла бързо-бързо поне единият се ориентира и създава ново семейство. Или просто не му се чака повече.
Аа, а забременелите при изнасилване какво? Много са подходящи езин за друг. Яко. Браво, много хубаво.

# 962
  • France
  • Мнения: 12 710
Мнозинството от нас нямаме проблеми. И пак това мнозинство се разделя с партньора си минимум в 50% от случаите. Закономерност - никаква.

# 963
  • Мнения: 19 082
Ариел, вие всъщност някога пробвали ли сте?

Уместен въпрос. Понеже спомена как бившият я разкарал след няколко месеца бебеправене, а пък на сегашния казала, че има проблем, нямаше как да не се сетя за онази култова тема.

# 964
  • Мнения: 5 257
Скрит текст:
Ето защо държа на честност в отношенията. Редно е всеки да си каже какво иска или не иска. И ако има разминаване по основните въпроси, по-добре да се сложи край и двамата да си търсят подходящи партньори вместо да си губят времето взаимно и да се чувстват подведени.

Така е, но едва ли това става в "романтичният" период на връзката. Аз казах на сегашният си партньор, защото знаех за проблемите си. Ами ако не знаех?
Разбира се, че такива сериозни теми не се обсъждат още в самото начало.
Много хора може да имат проблем от този сорт без да знаят. Няма как да споделиш с партньора си информация, която и на теб не ти е известна. Друго е да знаеш и да си мълчиш. Или да лъжеш партньора за това как виждаш бъдещето на връзката ви по отношение на брак и деца.

# 965
  • София
  • Мнения: 12 700
Аз напълно разбирам хората, които искат да имат деца и какъв компромис би било да останат с някой, който не може да има, колкото и прекрасен човек да е, и колкото и да го обичат. Въпреки че вероятно е изключително болезнено да се разделите заради такова нещо, то просто няма нищо общо с личността на другия. За мен имането на деца е като либидото - хубаво е желанието да съвпада при двамата, иначе почти сигурно, рано или късно, ще има разрив, или някой ще се чувства ограбен цял живот. Разбира се, човек не винаги може да знае предварително такива неща, което прави ситуацията още по-трудна и болезнена, ако станат ясни на по-късен етап.

# 966
  • Мнения: 5 257
Сходство по основните житейски въпроси (като този за децата) за мен е задължително условие за успешна връзка в дългосрочен план.

# 967
  • София
  • Мнения: 12 173
Сега може да звучи налудничаво, но смятам, че при някои двойки неставането на бебето дълго време е ясен знак, че хората не са един за друг.
Аз не мога да имам деца, по принцип, но имам. Не съм знаела, че не мога да имам и след като се омъжих забременях и родих. После се разведох. Но сигурно сме били родени един за друг с бившия ми мъж, за да успея да родя... не знам Simple Smile Понякога си ги пишете наистина много оригинални.

# 968
  • София
  • Мнения: 12 700
Аз си помислих, че Файър има предвид някаква биологична съвместимост/несъвместимост. Възможно е на клетъчно ниво да се случва някакво отхвърляне. Интересно дали има някакви изследвания по въпроса.

# 969
  • София
  • Мнения: 13 264
Ние и двамата не можем да имаме деца. Имаме с помощта на репродуктивната медицина. 5 броя, но за всяко ни трябваха години и по няколко неуспешни опита. Заедно вече над 30 г. (от 32 живеем заедно + времето като гаджета). Освен да се развеждаме, защото не сме един за друг, но не сме видели навреме знаците на съдбата.

Лъвица, има т.нар. необяснимо безплодие и теории за генетична несъвместимост, но реално става дума единствено за носени и от двамата партньори определени генетични проблеми, които дават отражение, но това не е несъвместимост на генетично ниво, а чисто и просто биология.

# 970
  • Мнения: 19 082
В "Приятели" Моника и Чандлър не можеха да имат дете, защото влагалището на Моника беше негостоприемно, с неблагоприятна киселина среда, която убива сперматозоидите. Това е женски фактор за безплодие, който май се третира с някакви медикаменти. Чандлър също имаше някакъв мъжки фактор, забравила съм какво точно беше.

# 971
  • София
  • Мнения: 12 173
Има физиологично несъвместими хора, но това, мисля, се преодолява. Познавам такава двойка и след доста изследвания и лечения си имат биологично дете износено от майката.

# 972
  • София
  • Мнения: 12 700
Ние и двамата не можем да имаме деца. Имаме с помощта на репродуктивната медицина. 5 броя, но за всяко ни трябваха години и по няколко неуспешни опита. Заедно вече над 30 г. (от 32 живеем заедно + времето като гаджета). Освен да се развеждаме, защото не сме един за друг, но не сме видели навреме знаците на съдбата.

Лъвица, има т.нар. необяснимо безплодие и теории за генетична несъвместимост, но реално става дума единствено за носени и от двамата партньори определени генетични проблеми, които дават отражение, но това не е несъвместимост на генетично ниво, а чисто и просто биология.

Ясно, но все пак ми е интересно дали и изобщо е възможно да бъде установено това. Както в много случаи в ранна бременност тялото отхвърля генетично увреден плод, така е възможно и да се отвхърля сперматозоид, носещ неподходяща комбинация гени. Но не твърдя, че е единствената възможна причина да не се случва между двама души, да уточня. Някой ден като имам време ще се разчета.

Иначе, щом сте успели да имате децата, значи може да имате деца. За радост, напредъкът в репродуктивната медицина дава шанс на много повече хора да станат родители. Но фактът колко дълго са готови хората да се борят за това докзава, че имането на деца никак не е маловажно нещо, от което човек може и трябва просто да се откаже. Иначе всеки решава за себе си къде са му границите на търпение, така да се каже.

# 973
  • София
  • Мнения: 13 264
При някои се установява, при други не.
Всъщност и двамата сме с диагноза "безплодие". Wink  Но повечето проблеми са преодолими в днешно време, с все повече изключения.

# 974
  • Мнения: 1 332
Само да вметна, че познавам няколко близки приятелки с такава диагноза, които си имат деца.
Мисля просто, че преди 20-30 години медицината е била на съвсем друго ниво. Или лекарите не са искали да се затрудняват с лечение.

Общи условия

Активация на акаунт