Защо искате деца ?

  • 40 136
  • 1 430
  •   2
Отговори
# 1 035
  • Washington,USA
  • Мнения: 589
Аз НиЩъ.

# 1 036
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Ние пък сме супер различни, много се караме и драчим за глупости, имаме тотално различни възприятия за живота, особено напоследък. Но смятам, че сме едно от щастливите изключения за семейство, продължило заедно след загубата на дете, това просто ни научи, че няма нищо по- важно от това да сме заедно, всичко останало са просто битовизми.
Знаех, че искам деца и то точно от този мъж още на 16, когато го срещнах. Явно различията в нашия случай ни сближават. 30 години сме заедно, все има за какво да се хване човек.

# 1 037
  • София
  • Мнения: 200
Никога да имам дете не е било в главата ми. От 20 годишна живота така ме завъртя, че някак не съм и мислила за това. Сега на прага на 30 години нищо не се е променило в мисленето ми. Имам партньор в живота, всякаш и той не говори за това и на него не му е на всяка цена. Ако той иска и много обстоятелства се наредят /за мен дете не се прави просто ей така и после да го мисля/ бих само заради него, но ако и той като мен не иска за мен също е окей. Животът ми го чувствам супер пълноценен и без да съм дала живот

# 1 038
  • Мнения: 1 832
Averinn9, това си е твое лично решение и го уважавам, просто ми е интересно - как решаваш да имаш деца заради партньора си? Не си единствената, която мисли така, та затова питам. Това е най-важният избор, особено пък за жената, който преобръща целия й живот, включително и физически, и емоционално, и финансово, и социално. Да зависи от партньора? Не знам, аз лично не свързвам такива решения, които касаят лично мен, да не кажа най-вече мен, с това какво мисли някой друг.

# 1 039
  • София
  • Мнения: 200
Averinn9, това си е твое лично решение и го уважавам, просто ми е интересно - как решаваш да имаш деца заради партньора си? Не си единствената, която мисли така, та затова питам. Това е най-важният избор, особено пък за жената, който преобръща целия й живот, включително и физически, и емоционално, и финансово, и социално. Да зависи от партньора? Не знам, аз лично не свързвам такива решения, които касаят лично мен, да не кажа най-вече мен, с това какво мисли някой друг.

Съгласна съм напълно, че живота на жената се променя във всяко едно отношение. Аз не казвам, че съм на 100% категорична, че не желая деца. Никога за тези години в мен не се е събудило чувството да искам и аз виждайки всички мои наборки и приятелка, че вече са майки. Казвам, че ако имам сигурност относно жилище, финанси и желание у партньора, че държи да има дете, защото искам да бъда с този човек съм окей, но ако зависи от мен никога не бих инициирала това и да бъда като /не искам да засегна никого/ масата да копнея за бебе и това да ми е фикс идея и тн… много ми хареса въпроса ви ако не съм била изчерпателна ще дапълня

# 1 040
  • Мнения: 5 265
Лоша идея е да родиш дете само защото партньорът иска, а ти - не. Ако е за нещо друго да направиш компромис, е по-приемливо. Обаче точно за дете, ако ти не го искаш, то ще усеща и едва ли ще бъде щастливо да се чувства нежелано от майка си.

Последна редакция: вт, 30 апр 2024, 20:37 от bell_87

# 1 041
  • Мнения: 41 111
Обективното решение дали искаш или не искаш (не само за деца, а изобщо) може да дойде само след като пробваш и двете ситуации. Малко хора си умират за дете преди раждането, но появата на бебето почти при всички променя коренно нещата.

# 1 042
  • Мнения: 3 134
Аверин, в днешно време жената трябва да е 100% убедена, че иска дете и това ще промени живота и към по добро. Раждането заради друг /партньор, родители, обществото/ не е ОК. Особено при жени достигнали някакво ниво на щастие без дете. Просто всичко, което сега те прави щастлива изчезва в голяма част и ти остава бебето с цялото недоспиване, умора, притеснения и т.н. Шанса да се чувстваш нещастна сравнявайки преди и след е доста голям.

# 1 043
  • Мнения: 41 111
Аверин, в днешно време жената трябва да е 100% убедена, че иска дете и това ще промени живота и към по добро. Раждането заради друг /партньор, родители, обществото/ не е ОК. Особено при жени достигнали някакво ниво на щастие без дете. Просто всичко, което сега те прави щастлива изчезва в голяма част и ти остава бебето с цялото недоспиване, умора, притеснения и т.н. Шанса да се чувстваш нещастна сравнявайки преди и след е доста голям.

Само да попитам ти имаш ли дете? Ще приема мнението ти за чиста монета само ако имаш.
Да, детето преобръща живота ти нагоре с краката и носи много лишения, но и много радост. А да те питам после на зряла възраст дали няма да плачеш за дете и внуци.

# 1 044
  • Мнения: 282
Има много хора който не искат и никога не поискват деца. Това не ги прави лоши хора или егоисти . Хубаво е наистина да осъзнаеш какво искаш от живота и какво не. 
Това не те прави по лош човек .
Имам дете очаквам и второ но всичко в живота е личен избор . По добре тези който не искат да не го правят само защото обществото едва ли не го налага . Това се отразява в отглеждането на децата .
Бъдете по добри едни към други приемайте хората такива каквито са.  Всеки е различен все пак 🫶

# 1 045
  • Пловдив
  • Мнения: 23 723
Може и да не плаче. Имам приятелки нямат деца, не проявяват никакво желане за деца, доволни са от живота си без. И при това са много готини хора и добре общуват с деца, например моите.

# 1 046
  • Мнения: 282
Може и да не плаче. Имам приятелки нямат деца, не проявяват никакво желане за деца, доволни са от живота си без. И при това са много готини хора и добре общуват с деца, например моите.

Абсолютно , аз също имам такива познати . Имат и племенници за който се грижат и им се радват , просто не искат техни.

# 1 047
  • Мнения: 3 381
Има жени дето в зряла възраст "плачат" от децата си защото са им опропастили младините и живота. Ако имаш такова мислене наистина е по-добре да не се възпроизвеждаш. Познавам много такива жени, аз самата съм дъщеря на такава жена.

# 1 048
  • Мнения: 18 616
Замислих се, че нямам  бездетни приятелки. Реално наистина не знам какво им е на жените без деца и как се чувстват. Щастието е нещо различно за всеки от нас. Не бих гледала за пример друг човек за нещо толкова лично. Какво значение има, че някоя жена е щастлива без деца, ако аз не мога да бъда? Или обратното?
Без децата си не си представям живота. Жена без деца естествено, че не си представя живота с деца, в случай че не ги и иска. Нормално е.

# 1 049
  • Мнения: 3 134
Скрит текст:
Аверин, в днешно време жената трябва да е 100% убедена, че иска дете и това ще промени живота и към по добро. Раждането заради друг /партньор, родители, обществото/ не е ОК. Особено при жени достигнали някакво ниво на щастие без дете. Просто всичко, което сега те прави щастлива изчезва в голяма част и ти остава бебето с цялото недоспиване, умора, притеснения и т.н. Шанса да се чувстваш нещастна сравнявайки преди и след е доста голям.
Само да попитам ти имаш ли дете? Ще приема мнението ти за чиста монета само ако имаш.
Да, детето преобръща живота ти нагоре с краката и носи много лишения, но и много радост. А да те питам после на зряла възраст дали няма да плачеш за дете и внуци.
Да, имам дете. Но ще си остана с едно. Колкото и да ти е странно има много хора за които лишенията са повече от радостите. Аз пък съм против да се повтаря мантрата колко е страхотно и невероятно да имаш деца. Това не винаги е вярно за всеки.

Общи условия

Активация на акаунт