Бучка при бебе момче

  • 1 383
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте.Имам бебе на 3 месеца.
Вчера установих,че лявата му гърда е по-твърда и има неко като бучка ли незнам и аз,уплътнение.
Имам малко кърма,повече го дохранвам.
Ще запиша час разбира се,но най-ранния при добър ендокринолог е след 3 седмици.
Някоя мама на момче сблъсквала ли се е?

# 1
  • Мнения: 13 547
Да, имахме такъв проблем при двете гърди. Нищо страшно, изчакай си прегледа, педиатър ще те насочи дали да правиш компреси или ще отшуми.

# 2
  • Мнения: 21
Да, имахме такъв проблем при двете гърди. Нищо страшно, изчакай си прегледа, педиатър ще те насочи дали да правиш компреси или ще отшуми.
Благодаря.При момче ли,на каква възраст?
При Вас мина ли?
Бъдете здрави!

# 3
  • Мнения: 12 790
Лично не съм имала такъв проблем, но съм чувала за него и, че няма значение пола на детето. Не го натискай там, изчакай спокойно педиатърът да даде съвет.
Успех!

# 4
  • София
  • Мнения: 2 671
Няма значение от пола на детето. Най-често се правят компреси с реванол, но си изчакайте прегледа от лекар.

# 5
  • Мнения: 2 352
Най- важното е да не се пипа/стиска. До колкото знам е често срещано, няма значение от пола. Заради хормоните от майката.

# 6
  • Мнения: 13 547
Да, имахме такъв проблем при двете гърди. Нищо страшно, изчакай си прегледа, педиатър ще те насочи дали да правиш компреси или ще отшуми.
Благодаря.При момче ли,на каква възраст?
При Вас мина ли?
Бъдете здрави!
Син имам,  беше  може би 1-2 м.. Правих компрес с риванол/ много цапаше дрехите му и не повторих/, отшумя.  съветвам отново да изчакаш прегледа на бебето си.

Последна редакция: чт, 18 май 2023, 15:18 от Пролетно цвете

# 7
  • Мнения: 6 764
Моето дете също имаше уплътняване в областта на едната гърда. Момиче е, не пе има значение и бебетата момичета не се очаква да имат гърди. Забелязах го може би около 40ти ден, коментирахме с личния лекар по време на консултацията. Каза, че е нормално и ще премине. Нито компреси, нито друго съм правила, в един момент отшумя. Първо коментирайте с личен лекар, ако ви насочи, тогава специалист.

# 8
  • Мнения: 160
И моето момче беше така, на двете гърди, казват от хормоните е. Мина си без компреси.

# 9
  • Мнения: 688
Здравейте,на дъщеря ми която е на 4 м се появи нещо като бучка (мека издутина )на гръбчето.Забелязах я преди месец.Педиатърката каза ,че ще се разнесе .При вас за колко време изчезнаха?Благодаря!

# 10
  • Мнения: 6 764
Здравейте,на дъщеря ми която е на 4 м се появи нещо като бучка (мека издутина )на гръбчето.Забелязах я преди месец.Педиатърката каза ,че ще се разнесе .При вас за колко време изчезнаха?Благодаря!
След като се е появила на 4м,а не от раждането, аз лично бих потърсила второ мнение какво е. Тези бучки, които описваме тук, които имаха и моите деца бяха от майчините хормони и са характерни в периода след раждането, а не на 4м.

# 11
  • Мнения: 1
Здравейте.Имам бебе на 3 месеца.
Вчера установих,че лявата му гърда е по-твърда и има неко като бучка ли незнам и аз,уплътнение.
Имам малко кърма,повече го дохранвам.
Ще запиша час разбира се,но най-ранния при добър ендокринолог е след 3 седмици.
Някоя мама на момче сблъсквала ли се е?
Здравейте, какво се оказа, какво ви казаха? Ако не е тайна?

# 12
  • Мнения: 21
Здравейте.Имам бебе на 3 месеца.
Вчера установих,че лявата му гърда е по-твърда и има неко като бучка ли незнам и аз,уплътнение.
Имам малко кърма,повече го дохранвам.
Ще запиша час разбира се,но най-ранния при добър ендокринолог е след 3 седмици.
Някоя мама на момче сблъсквала ли се е?
Здравейте, какво се оказа, какво ви казаха? Ако не е тайна?
Водих го на педиатър само.Каза,че е нормално и ще се махне от само себе си.Така и стана.

Общи условия

Активация на акаунт