Силоз (Silo) - сезон 1

  • 18 312
  • 431
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 230
Елора благодаря за инфото.Не ми пречи на мен.Спойлер от книгата.
Скрит текст:
Разочаровах се малко,значи интригата ще е в самия силоз.Искаше ми се да имат все пак надежда и за вън и връщането към нормалния живот,но щом въздухът е отровен,значи никой не може да оцелее освен самата природа да се възроди и самоизчисти.Което не е лош урок сам по себе си.Тровим природата,живеем като мишки/къртици в земята.Интересно как са знаели и имали време да направят силоза.

# 31
  • Мнения: 5 776
Елора , благодаря! Simple Smile
по книгата спойлер.
Скрит текст:
Значи все пак реалността навън са си тучни полета и те лъжат, за да предпазят уж хората... действието в някакъв момент ще започне ли да се развива и навън? Смятах, че кметицата знае за лъжата... успяха да ме изненадат. Но това означава, че шерифът и жена му няма да ги видим вече Sad  Благодаря за спойлера, при мен спойлерите действат така, че засилват любопитството ми и искам да гледам повече. Мислих да си взема книгата, но сега ми прозвуча твърде депресиращо това с въздуха. По-скоро си представях как навън е раят и бунтарите ще успеят да избягат. Остава ми надеждата, някой да успее да изчисти въздуха, или просто ако всички излезнат най-силните да се адаптират и оцелеят.

# 32
  • Мнения: 31 774
Относно книгата

Скрит текст:
Скрит текст:
Няма никакъв рай навън, има отрова, нали го казах. Няма тучни ливади и дървета Grinning
Действие ще има обаче и навън.
Но не искам да казвам нищо повече, няма пък, няма да е интересно. Искам да се втрещите
Stuck Out Tongue Winking Eye

# 33
  • Мнения: 9 200
Елора,знае ли се коя година влизат в силоза?

# 34
  • Мнения: 5 776
Скрит текст:
хаха много си лоша, но добре! 😆😝 Да де, въздухът е отровен, но все пак картината на пустош е фалшива и навън си има дървета и това, което виждат хората като излезнат е истинското, затова чистят, за да видят и другите.

# 35
  • Мнения: 6 230
За книгите.
Скрит текст:
Тя картината е истинска,ама отровна.Разбира се,че ще има излизащи и невярващи,че такъв рай е отровен и убиващ.Колко са общо книгите?

# 36
  • Мнения: 9 200
То и вътре не е рай.Вероятно са обречени навсякъде.

# 37
  • Мнения: 31 774
Елора,знае ли се коя година влизат в силоза?

Скрит текст:
На втората книга съм и вече има дати. Действието прескача в миналото и в бъдещето, когато навън си е нормалния свят. 2049 година започва.
А в бъдещето като се прескача е 2110.
Само, че тази 2110 не знам дали е по времето на Жулиета.

Скрит текст:
хаха много си лоша, но добре! 😆😝 Да де, въздухът е отровен, но все пак картината на пустош е фалшива и навън си има дървета и това, което виждат хората като излезнат е истинското, затова чистят, за да видят и другите.

Скрит текст:
Пустошта май си е истинска. Абе малко забравих тая част с фалшивите изображения. В скафандрите също има фалшиви изображения. На осъдените им дават тучните ливади и всъщност те затова чистят. Мислят си, че като почистят, отвътре ще видят истината, ама не става.

Лещичка, три са книгите общо.

# 38
  • Мнения: 5 776
Скрит текст:
Е, това вече е брутално зло! Тотално ме депресира.... какъв е смисълът, ако е пустош и те се гаврят така с душите им. Ужасно.... как така пустош навън 😭🤐. Надявам се тогава да се появят хора, които да мислят как да оправят въздуха...

# 39
  • Мнения: 31 774
Оооо
Скрит текст:
Смисъл има. Зависи от истината.
То и аз не знам цялата истина.

Ето и книгите. Конвертират и в пдф формат, който иска Stuck Out Tongue Winking Eye
https://dox.abv.bg/download?id=a98af47329

# 40
  • Мнения: 9 200
Елора,благодаря.
Скрит текст:
Аз си мислех,че много по-рано са влезнали в силоза.
Виж им допотопната техника.Мониторите и ползват харддиск,а не SSD. Няма значение.

T.Valcheva,това все пак е антиутопия.Това ще покаже най-доброто и най-лошото от човека и в същото време ще има игри между истината и лъжата.Аз за това харесвам антиутопии,защото не винаги има хепиенд.

# 41
  • Мнения: 31 774
Tuon, в книгата
Скрит текст:
не знам дали е такава допотопна техника. Не останах с такова впечатление. Може и да е. Може да е нарочно.
Нарочно да използват максимално опростена техника.
Аз и доста бързо четях, че на работа ходех, а вкъщи други задачи и на моменти може да съм попрескачала. Ама така те увлича, че добре че ми дойде един почивен ден да си полегна и да я довърша на спокойствие.

# 42
  • Мнения: 5 776
Въпреки, че е антиутопия аз се надявам на Хепиенд! 😿
Не знам защо си мислих, че няма въобще година, в която да се развива действието... един вид времето не съществува вече. 2049 че то това въобще не е далече... вероятно бих разбила стъклото, което показва какво е навън. Тези на средните етажи изглеждаха все едно са първобитни хора, по-скоро от миналото... така гледаха, това излъчваха и по този начин раболептичеха.

# 43
  • Мнения: 9 200
Елора, благодаря.Това е професионално изкривяване и за това ми беше любопитно.Може нарочно да са използвали подобни в сериала и да не означават нищо.

# 44
  • Мнения: 31 774
T.Valcheva,
Скрит текст:
Поне да те зарадвам, че в първата книга има хепиенд. Има много отчайващи ситуации, фрапиращи обрати, но поне първа завършва изключително обнадеждаващо.
Но все пак има и още две книги, а тъй като не съм казала нищо кой знае какво, да кажа само, че - Совите не са това, което са Mr. Green
Поне мога да кажа и се радвам, че поне към момента се придържат основно към сюжета и се надявам да не правят фрапиращи промени, че им знаем номерата на сценаристите. И как от една хубава книга, така преиначават, че нищо не остава от книгата и става холивудски бълвоч. Тук имам надежда да изпипат нещата и да не се излагат.

Общи условия

Активация на акаунт