Отписване от ясла

  • 1 116
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, понеже за първи път се сблъскам с това и исках да се допитам до хората които са преминали или са по-наясно. Синът ми в момента посещава ясла (2г), миналия месец кандидатствахме за градина и скоро време ще излязат резултатите от класирането. Детето ще мога да го пусна на градина чак септември месец като навърши 3г. Въпросът ми е при записване на детето за градина (въпреки че няма да го пускам до септември),трябва ли веднага да го отпиша от яслата или детето може да си посещава ясла до лятото? Притеснява ме това,че хем ще ходи на ясла,хем съм го записала за градина. Ако може хората преминали през това да ми споделите вашият опит какъв е. (По-конкретно става дума за град Бургас ако е от значение) Предварително благодаря! ☺️

# 1
  • Мнения: 15 356
Посещава си ясла и е записан на градина, която не посещава. Градината ще го приеме от септември, яслата ще го изпише август на края, никакъв проблем.

# 2
  • Мнения: 6 940
Защо трябва да има отписване изобщо,записан е формално и не посещава ли не ми е ясно нещо🙄
Яслата и първа група различни градини ли са 🙄иначе посещава си ясла и септември първа група това е- цяло лято е ясла.Моето дете е така дори утре ще я запиша официално и до септ ще е на ясла

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 096
И моята дъщеря ще посещава ясла до 31 август и от 15 септември ще е 1 група в ДГ.
И да искате сега няма как да започне ДГ защото няма места.

# 4
  • Мнения: 6 764
Вижте си политиката на Общината. Тези неща са описани. Във Варна, в годината, в която децата навършват 3 години, всяко дете навършващо 3 години преди 01.09 се отписва автоматично от ясла на 31.08. Всяко дете, навършващо 3г след 01.09 има право да посещава яслата до навършване на годините и след това минава в градина.

Общи условия

Активация на акаунт