Здравословни проблеми

  • 502
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте!  На 20 години съм.На някой случвало ли му се е следното: През месец февруари посетих спешното два пъти заради изтръпване в крайниците, задух, болка и пробождане по средата на гърдите, безсъние и страх от заспиване,учестен пулс буквално имах чувството ,че ще ми хвърне сърцето.В първата болница ми направиха ЕКГ и ми казаха, че е добре, а това е следствие от раздразнен хранопровода. Предписаха ми квамател.Във втората болница ми казаха, че съм болна като температурата ми беше 37.5 и там ми правиха ЕКГ и там добре. Предписаха ми антибиотици и витамини за грип.Ходих при личния, след което и той ми прави ЕКГ и там добре. Отидох на кардиолог той ми направи само ЕКГ и каза,че е добре и да си пия кваматела, но не ми е правил други изследвания и прегледи и ми предписа Магнерич.Ходих на уши, нос и гърло заради подутина в гърлото не съм за там,но той ме прати на ендокринолог за безпокойството. Изпратиме на ендокринолог за безпокойството, което изпитвах. И при ендокринолога нищо не изляза, но ми предписа релаксин за съня, за сърцебиенето и за безпокойството, защото Магнерича не ми помогна. Пуснах си кръвна картина и тя е добре. Пуснах си и изследвания за бактерията хеликобактериус. Но след всичко това пак ме пробожда по средата и отляво, а има и моменти и в дясно да ме пробожда. Но в повечето случаи е отляво.
Следващата седмица съм си запазила час за пулмолог и на преглед за гърдите. Ще ходя на преглед за гърдите, защото малко след като ми свърши менструацията започнаха да ме болят все едно ще ми идва и така вече е близо месец и ме пробождат.И ако там не излезе нищо обмислям да ходя на невролог.
Много се притеснявам! На някого случвало ли му се е нещо подобно?Чудя се дали не е нещо със сърцето като ме пробожда и от ляво и в средата? И да отида ли при друг кардиолог? Ако на някого му се е случвало ,моля за съвет при какъв специалист да отида

# 1
  • Мнения: 7 444
Типичен пример за паник атаки. Влязла си в омагьосан кръг и при всички специалисти да отидеш, виждаш, че всички ти казват, че няма проблем.
На 20 години си обиколила толкова доктори?
И то без причина. Успокой се, нищо ти няма.

# 2
  • Мнения: 4
След като пих Релаксин 10 дни не получавам сърцебиене така постоянно, както преди, но тази болка по среда и отляво не ми дава мира. И все си мисля, че е нещо сериозно и оттам се паникьосвам още повече.

# 3
  • Мнения: 46 535
Невролог за болката.
А какви са стойностите на ТСХ?
Изследван ли е Б12?

# 4
  • Мнения: 898
Болката при вдишване и движение усилва ли се? И колко време трае?

# 5
  • Мнения: 4
Невролог за болката.
А какви са стойностите на ТСХ?
Изследван ли е Б12?

Стойностите ми на ТСХ са в норма. Ендокринолог ги погледна и каза че са в норма, но ми пусна и други изследвания и те бяха добри.
Не съм изследвала Б12.
Болката не трае дълго, но е начесто. Като от няколко дни най-много ме боли отляво. При движение също се усеща дори и в легнало положение.

Последна редакция: нд, 07 май 2023, 12:09 от Ани089

# 6
  • Мнения: 46 535
Не е достатъчно да е в норма. Колко е точно?
Б12 задължително се изследва при тези симптоми.

# 7
  • Мнения: 9
Здравейте, аз съм момиче на 19 години и от близо седмица и повече ме преболява корема вдясно, боли ме отпред в дясно, отзад кръста в дясно и слиза надолу по крака имам и газове и се притеснявам дали не е апандисит. Доста често ми се случва да си внушавам, че нещо ми има и че ме боли и си мисля дали с тези мои мисли наистина не предизвиквам болките сама. И сега не знам какво да си мисля, дали наистина ми има нещо или отново внушенията ми надделяват?😕

# 8
  • Мнения: 199
равейте. от 4 месеца съм с нещо като задух, сякаш ми е стегнато нещо в гърлото имам бучка и не мога да поема дълбоко въздух до край!
Ходих на унг, на пулмолог на кардиолог и на ендокринилог, всички е 6, издледванията също са добри. Снимката на белите дробиве е чиста. Остана да е нещо за гастро....
стефнато ми е по-цял ден е не е на моменти или след хранене, а нонстоп не ми стига въздух и стяга...
нямам киселини, нямам връщене на храна, имам бучка и понякога болка в гърба.

Общи условия

Активация на акаунт