При какъв лекар да отида?

  • 1 534
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 449
Здравейте,
От доста време имам проблем със ставите на пръстите на ръцете. Не е постоянен, а спорадичен. Напрежение и болка. Ходих при двама ревматолози и общо взето и според двамата ми няма нищо!
При първия заключи, че ставите са ми по-халтави и затова усещам промени във времето. Симптомите затихнаха и се успокоих. При следващ период на болка отидох при друг, каза, че това със ставите не би могло да е причина, за точно такива симптоми, пуснахме доста изследвания (предварително си бях пуснала Ана скрининг и Ана профил, скрининга положителен, профила отрицателен), повторихме и скрининга и профила където тя каза. Освен ана скрининга всичко друго беше в норма. Заключението беше, че нищо ми няма, дори накрая ми се скара, да престана да ходя по лекари.
Но ето сега отново не се чувствам добре Sad Не е силна болка, но е осезаемо напрежение и ми е трудно да си използвам ръцете на моменти, ужасно изморени ги усещам, а няма външна причина. Страх ме е, че пропускам нещо сериозно и губя ценно време!
Какъв лекар да посетя?

# 1
  • Мнения: 3 136
Имунолог.

# 2
  • Мнения: 26
Невролог

# 3
  • Мнения: 364
Не знам точно какви изследвания сте пускали, но проверявали ли сте пикочна киселина и обсъждали ли сте с лекарите дали може да е подагра?

# 4
  • Мнения: 2 352
Изпукваш ли си пръстите(ставите)?

# 5
  • Мнения: 449
Не знам точно какви изследвания сте пускали, но проверявали ли сте пикочна киселина и обсъждали ли сте с лекарите дали може да е подагра?

Да, изследвана е, категорично не е подагра. Това си бях само диагностицирала аз преди посещението при лекар, направо си бях убедена, че е това. Не е, за добро или лошо.

Не си изпуквам пръстите!

# 6
  • Мнения: 1 574
Ако Ана профила е правен в имунологията на "Иван Рилски" може да си запишете час за Кюркчиев или някой друг от лекарите в лабораторията да го разчетат.

# 7
  • Мнения: 11 394
При мен болката в ставите спира като спра глутена.
Изследванията ми а ок, но намирам пряка връзка с глутена.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 037
Другите стави болят ли ви? Бих направила едно изледване за лаймска болест.По принцип за това заболяване характерна болката в големите стави,но не се знае,може при вас да има изключение.
А ако сте на възраст след 45г., може да започват артритните промени.

# 9
  • Мнения: 449
Не ме болят другите стави!
Артрит не е. Пускахме разни изследвания с ревматолозите.

# 10
  • Мнения: 482
Колко е висок Ана скрининга? Много висок (над 1000 нпр)? Или леко покачване има? Повтарян ли е Ана скрининга след 6 и 12 месеца или е бил пускан еднократно? За ХЕП-2 клетки (кой тип са наблюдавани при изследването за Ана скрининг) има ли информация? Щитовидната как е? Хранителни алергии или непоносимости, забавен тип реакция (по-конкретно глутен и млечни)? Някакво вирусно заболяване прекарано преди да се появи този проблем със ставите? Всяко едно от тези може да даде допълнителна насока.

Иначе подкрепям мнението за консултация с имунолог в Иван Рилски - без значение дали са правени изследванията там или не. Могат да ви насочат за допълнителни изследвания и специалист за консултация.

Последна редакция: нд, 14 май 2023, 18:10 от krikri07

# 11
  • Мнения: 20
Здравей, аз също имам проблеми със ставите на ръцете пръстите. Но, също така ме болят и големите стави. Мъките ми започнаха от края на 2019. Първо отидох при един ревматолог, който ми пусна изследвания за РА които бяха в норма и ми каза нищо ти няма. Но,аз отидох на второ мнение и там ми се пуснаха изследвания за РА АNA скринига ми е граничен, но докторката, каза, че е възможно и някаква инфекция да имам. Също така ми се направи и рентгенова снимка на пръстите на която няма изменения. Капиляроскопия също ми беше направена понеже, имам и постоянно студени ръце. При която се оказа, че имам Синдром на Рейно. Та диагнозата ми е хипермобилни стави и синдром на Рейно. Но проблема е там, че също от 2019 са ми подути меките тъкани на ръцете, за което тя ме изпрати на  ехография на малки стави, за да се види дали имал проблем със сухожилията, но нямам проблем в сухожилията. Оказа се пък, че имам шипове на китките. Но така и не разбра докторката това подуване на пръстите какво го причинява. Всяка година ходя на контролни прееди при нея и ми се пускат изследвания.  Отвратително гадно е , понеже ми затруднява елементарните неща вкъщи като, пускане на прахосмукачка, миене на чинии и т.н.т.
Само искам да вметна, че мен също в началото  не ме боляха другите стави а само ръцете. От 2021 някъде започнаха и другите стави да ме болят, и то не постоянно и така както  пръстите и ръцете.

# 12
  • Мнения: 11 394
Моя съвет към последния пост е - трябва ви много щателно изследване за лаймска болст. Имате пълна картина на стара, хронифицирана лаймска болест. Има една група ХРОНИЧНИ ВЪЗПАЛЕНИЯ И ПРИЧНИ - търсете Maria Arnaudova. Тя ако не греша имаше сходни на вашите проблеми.

Иначе отидете в клиниката по имунология Иван Рилски. Можете да им се доверите на всичките изследвания, които ще направят.

Като диета - купете си книга а противовъзпалително хранене. Спрете глутена и млечните напълно поне за 6 месеца.

# 13
  • Мнения: 20
Моя съвет към последния пост е - трябва ви много щателно изследване за лаймска болст. Имате пълна картина на стара, хронифицирана лаймска болест. Има една група ХРОНИЧНИ ВЪЗПАЛЕНИЯ И ПРИЧНИ - търсете Maria Arnaudova. Тя ако не греша имаше сходни на вашите проблеми.

Иначе отидете в клиниката по имунология Иван Рилски. Можете да им се доверите на всичките изследвания, които ще направят.

Като диета - купете си книга а противовъзпалително хранене. Спрете глутена и млечните напълно поне за 6 месеца.


Нямам спомен да съм имала кърлеж, също питах й майка ми като дете дали ми е намирала.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 037
Много хора след като се установи,че са с лаймска б-т нямат спомен да ги е хапал кърлеж.

Общи условия

Активация на акаунт