ДЕКЕМВРИйки в кабинети ще нахлуят, силни сърчица да чуят - ТЕМА 2 (2023)

  • 19 646
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 11 766
Мацето

За първи път ми се случва, количеството беше като в края на цикъл - оскъдно, но имаше две-три петна на ежедневната превръзка. При избърсване на салфетка също си имаше - но намаля след час-два.  Сега след ставане сутринта няма нищо, включително при избърсване.

Ясно, значи не звучи притеснително, опасно е когато е ярко и пълниш превръзка, но въпреки това лежи си и почивай в следващите 3 дни поне.Лекарката какво каза? Ще отидеш ли да те види?

# 16
  • Мнения: 1 012
Purple_Peanut, няма какво да се извиняваш, че си го променила, дори се радвам, че си го направила. Аз не се усетих, но и аз после бях видяла, че в другите теми винаги присъства месеца от термина в заглавието, а на мен изобщо не ми беше хрумнало като давах предложенията, та не очаквах изобщо да го видя.
Браво и за справянето с хремата! Heart Exl

Аз съм си с все същите сиптоми като преди - силна умора, леко гадене и малко болка в корема.
Нямам търпение вече да идва 3-ти, за да чуем и ние сърчице! Heartbeat

# 17
  • Мнения: 59
Мацето, докторът по спешност само ми каза да взема утрогестан и се разбрахме да се чуем допълнително. Прегледът ми е на 11.05, когато се падам в 8 г.с. + 2. Ще му звънна да се консултираме днес. Момичета, много ви благодаря за съветите и прекрасните думи и подкрепа! ❤️❤️❤️ при първа бременност, човек много се шашка и да си тук е изключително полезно и успокояващо! Ще ви държа в течение!

# 18
  • София
  • Мнения: 479
Благодаря за новата прекрасно оформена тема момичета!:blue_heart:
Моят термин е на 16.12.

Искам да споделя с вас, защото ми е много тежко тези дни-следя се при двама лекари, защото миналата година имах мисед в края на 8 седмица, на 40 години съм, и този път исках да съм подготвена повече.

И така преди да започнем с опитити минахме всички изследвания, установихме че ТСХ ми е малко по-високо и съм на лека терапия с Еутирокс по 0,25. Знаех, че NK-клетките са ми завишени и вчера направих интралипидна вливка за да ги овладеем. Но, ми се обадиха че имам Е-коли, не мога да си обясни, преди да започнем се изследвахме и двамата и нямаше такова нещо, как сега вече има. Изписаха ми и антибиотик Амоксиклав.....
Освен всичко останало трябва да си слагам и ижекции Prolutex всеки ден, както и да пия Estrofem, който вече забравих даже и защо.

Страх ме е, че всичко е това е твърде много за плода, а и за мен. Не знам, вече къде да ида, само търся информация за лекарства. Мечтая се и аз да се отпусна и да се радвам на бременноста, като другите.
Като цяло се чувствам физически добре, от една седмица ми прилошава много сутрин и следобед, много съм уморена, поне ми дадоха болничен и не ми се налага да ходя на работа.
Споделих с вас, много се радавам за всички малки туптящи сърчица:yellow_heart:Purple HeartBlue Heart

# 19
  • София, България
  • Мнения: 3 590
tedysworld, аз бих пуснала ново изследване за ешерихия коли. Замърсени проби също дават положителни резултати за Е-коли. Ако вече отново излезе положително за бактерия ще го мислиш… Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 11 766
tedysworld, аз бих пуснала ново изследване за ешерихия коли. Замърсени проби също дават положителни резултати за Е-коли. Ако вече отново излезе положително за бактерия ще го мислиш… Simple Smile


Ако е почнала АБ вече ще покаже фалшиво отрицателен за съжаление. Но да, винаги трябва да се повтарят

Tedysworld с теб сме, мен ми е 6та бременост, третата ми беше успешна. И аз съм на шепи лекарства!

# 21
  • Мнения: 166
Благодаря за новата прекрасно оформена тема момичета!:blue_heart:
Моят термин е на 16.12.

Искам да споделя с вас, защото ми е много тежко тези дни-следя се при двама лекари, защото миналата година имах мисед в края на 8 седмица, на 40 години съм, и този път исках да съм подготвена повече.

И така преди да започнем с опитити минахме всички изследвания, установихме че ТСХ ми е малко по-високо и съм на лека терапия с Еутирокс по 0,25. Знаех, че NK-клетките са ми завишени и вчера направих интралипидна вливка за да ги овладеем. Но, ми се обадиха че имам Е-коли, не мога да си обясни, преди да започнем се изследвахме и двамата и нямаше такова нещо, как сега вече има. Изписаха ми и антибиотик Амоксиклав.....
Освен всичко останало трябва да си слагам и ижекции Prolutex всеки ден, както и да пия Estrofem, който вече забравих даже и защо.

Страх ме е, че всичко е това е твърде много за плода, а и за мен. Не знам, вече къде да ида, само търся информация за лекарства. Мечтая се и аз да се отпусна и да се радвам на бременноста, като другите.
Като цяло се чувствам физически добре, от една седмица ми прилошава много сутрин и следобед, много съм уморена, поне ми дадоха болничен и не ми се налага да ходя на работа.
Споделих с вас, много се радавам за всички малки туптящи сърчица:yellow_heart:Purple HeartBlue Heart

Здравей,
в подобна ситуация съм, на 42 бременна за първи път в 5 г.с. термин 29.12 .2023 г. Пия естрофем, бия си пролутекс 2х1, клексан 1х1, пия елтироксин сутрин, витамини,фолиева,омега,магнезий и нош па 3х2 . Виж има и по-зле от към медикаменти .... всичко е за бебето да е добре, не се притеснявай. Щом лекарите са преценили, че трябва да пием и да си бием и да си вливаме ... правим го само и само всичко с бебо да е наред.

# 22
  • София
  • Мнения: 479
Ох много ви благодаря!
Вчера бяхме толкова уплашени и притеснени, само четем и се чудим. Лошото е, че вече нямам много доверие и в лекарите, бяха ми объркали антибиотика, бяха ми предписали някакъв неподходящ за бременни, и случайно се усетиха че са се объркали....
Вчера си поревах едно хубаво, имах нужда да го излея но днес съм по добре.
Толкова го искаме това дете

# 23
  • Мнения: 43
В началото на първата ми бременност аз също имах леко зацапване, слагах си Циклогест и всичко мина за 1-2 дни, мисля че е нормално и няма нещо много притеснително. А по повод многото добавки аз пиех сигурно 2 шепи на ден различни витамини и лекарства. Родих в 40+1 пухкаво бебе.Не се притеснявайте, просто се отпуснете и мислете, че всичко е за доброто на бебчето. То е ясно, че от тук нататък винаги ще се притесняваме за тях и ще пренебрегваме собствения си комфорт доста често

# 24
  • Мнения: 166
Ох много ви благодаря!
Вчера бяхме толкова уплашени и притеснени, само четем и се чудим. Лошото е, че вече нямам много доверие и в лекарите, бяха ми объркали антибиотика, бяха ми предписали някакъв неподходящ за бременни, и случайно се усетиха че са се объркали....
Вчера си поревах едно хубаво, имах нужда да го излея но днес съм по добре.
Толкова го искаме това дете

Факт и аз проверявам всяка дума на лекарите в нета, по принцип сме си по-недоверчиви, а първия ни опит приключи с биохимична заради според мен тсх 6.41 в деня на трансфера, непроследен прогестерон, само на аспирин протекс бях с тромбофилия ..... и ние се предоверихме и не казахме не, трансфера го отлагаме докато всичко влезе в норма ами казахме добре щом сте преценили, че проблем няма правим трансфера. Сега с втория трансфер е по-различна ситуацията, даже малко аз прекалявам да дудна на главите им да видят това и онова дали е добре. Ама страх лозе пази.... то не е от хубо да съм станала такава .....

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Много ни е красива темичката, Фъстъче! Браво!

Аз в момента пътувам за Сф, следобед ми е първия преглед. Стискайте палци всичко да е където трябва да бъде и да е ок.

Я кажете за магнезия, пиех до скоро, но в някоя от темите бях прочела, че не се препоръчвало през първи триместър и го спрях.

# 26
  • Свищов
  • Мнения: 47
Момичета, аз прокървих /6 г.с.+2/. Не е обилно като менструация, но не са и 2 капки. По-тъмно от МЦ. Веднага се обадих на АГ, той ми предписа незабавно утрогестан перорално 3×2. Някой имал ми е същия проблем и значи ли това със сигурност спонтанен аборт. Нямам спазми и болки, водя доста активен начин на живот. Във вторник бях на първи преглед и всичко изглеждаше нормално - вътрешноматочна бременност, сак, жълтучно мехурче. Благодаря ви!

Аз бях така с първата бременност, пих дуфастон и още нещо (не помня какво) и всичко беше наред.
Втората бременност също имах доста обилно кафеникаво зацапване за близо 1-2 седмици, пак пих дуфастон. Сега с третата бременност течението беше много по-бледо и малко, но от сряда съм пак на дуфастон и спря.

# 27
  • София
  • Мнения: 11 766
Много ни е красива темичката, Фъстъче! Браво!

Аз в момента пътувам за Сф, следобед ми е първия преглед. Стискайте палци всичко да е където трябва да бъде и да е ок.

Я кажете за магнезия, пиех до скоро, но в някоя от темите бях прочела, че не се препоръчвало през първи триместър и го спрях.

Аз писах, магнезий се изписва след 15та седмица. Успех на прегледа Таничка!

# 28
  • Мнения: 70
Благодаря за новата и хубава темичка. И аз да споделя , също съм на шепа хапчета, заради Хашимото, ИР, Тромбофилия. Имам две предходни бременнасти завършили като биохимични. Аз винаги казвам,че правим всичко каквото зависи от нас, от там насетне е Божа работа. Термина ми е за началото на декември някъде около моя рожден ден 03.12.2023г. Стискам палци при всички ни всичко да бъде наред. 🌹

# 29
  • Мнения: 101
Записвам се и аз в новата тема. Аз исках да попитам дали имате болки в корема, понеже моите намаляха и даже на моменти нямам.

Общи условия

Активация на акаунт