10 дни закъснение и отрицателен тест

  • 844
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 610
Здравейте,
Имам 10 дни закъснение и 2 отрицателни тестове. Първия направих когато имах 5 дни , а втория сега. Имам едно дете и когато бях бременна с него теста показа ярка черта 10 дни ПРЕДИ очаквания МЦ. В началото на март месец бях на гинеколог + направена цито, която беше 1ва група и общо взето нямам никакви проблеми. Никога не ми е закъснявало. С изключително точен МЦ съм като имам отклонения с +- 1 ден максимум. Наясно съм ,че има причини, които могат да повляят вкл. времето, но към момента никога не ми се е случвало. Бях приела ,че е нормално 5 дни, но вече 10 ми се виждат доста. Не знам вече какво да си мисля. Все си мисля, че ако имаше бременност трябваше да отчете все нещо.
Бих се радвала да получа съвети и мнения по темата както и възможни причини.
Благодаря

# 1
  • Мнения: 11 342
Направи един тест със сутришна урина. Там количеството хормон е най-високо. Струва ми се, че си бременна, но с по-късна овулация.

# 2
  • Мнения: 610
Направи един тест със сутришна урина. Там количеството хормон е най-високо. Струва ми се, че си бременна, но с по-късна овулация.
Вторият тест го направих точно със сутрешна. Пак е отрицателен. Забравих да спомена, че в деня когато очаквах МЦ си имах всички симптоми от гл.точка на болежките, даже през нощта си сложих превръзка.. от тогава до днес съм си от време на време с болки в кръста и дърпане ниско долу.  Дали има смисъл , ако не ми дойде да направя отново тест след известно време?  Четох, че в повечето случаи ,в които няма бременност  се наблюдава киста евентуално, но пък гинекалога щеше да ми каже, ако имам нещо.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 5 944
Ако е задържан фоликул едва ли е щяло да се види в началото на март.
Толкова рано няма как да се разбере дали от доминантния фоликул ще се отдели яйцеклетка или ще стане задържан фоликул. Това може да се види чак след предполагаемата овулация, а не преди нея.

# 4
  • Мнения: 610
Ако е задържан фоликул едва ли е щяло да се види в началото на март.
Толкова рано няма как да се разбере дали от доминантния фоликул ще се отдели яйцеклетка или ще стане задържан фоликул. Това може да се види чак след предполагаемата овулация, а не преди нея.
Така е , но пък за толкова кратко време да се образува чак такава киста с такива аномалии😑 не ми се е случвало , никога не съм имала никакви проблеми.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 5 944
Е, ми, то за толкова време се образуват задържаните фоликули.
Вместо да се спука фоликулът и да има овулация, той просто не се пука, продължава да расте (така наречената киста) и следващата М закъснява.

# 6
  • Мнения: 610
Е, ми, то за толкова време се образуват задържаните фоликули.
Вместо да се спука фоликулът и да има овулация, той просто не се пука, продължава да расте (така наречената киста) и следващата М закъснява.
Разбрах. Благодаря Ви

# 7
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Направи кръвен тест за бременност. Той не лъже Simple Smile Може да е била по-късна овулацията, може просто да е по-нисък ЧХГ.

Иначе, 10 дни преди очаквана М няма как да имаш положителен тест, та имплантацията тепърва се случва, за да има достатъчно ЧХГ да позитивира теста. Освен ако не си била със супер ранна овулация тогава и реално да си била по-близо до датата на М, отколкото си мислиш.

# 8
  • Мнения: 610
Направи кръвен тест за бременност. Той не лъже Simple Smile Може да е била по-късна овулацията, може просто да е по-нисък ЧХГ.

Иначе, 10 дни преди очаквана М няма как да имаш положителен тест, та имплантацията тепърва се случва, за да има достатъчно ЧХГ да позитивира теста. Освен ако не си била със супер ранна овулация тогава и реално да си била по-близо до датата на М, отколкото си мислиш.
Здравейте, не съм правила тестове преди очакван М, а след като не дойде. Да, вероятно ще пробвам с кръвен, поне като финално . Просто ми беше интересно дали се е случвало и на други жени

# 9
  • Мнения: 3
Здравейте момичета! Моля Ви за съвет! Цикълът ми като по часовник,но този месец вече съм с 2 дни на закъснение и отрицателен тест. Възможно ли е теста да не отчита правилно,рано ли е още? Дайте вашето мнение. Благодаря ! Simple Smile

# 10
  • Мнения: 11 342
Здравейте момичета! Моля Ви за съвет! Цикълът ми като по часовник,но този месец вече съм с 2 дни на закъснение и отрицателен тест. Възможно ли е теста да не отчита правилно,рано ли е още? Дайте вашето мнение. Благодаря ! Simple Smile

Да, възможно е теста да дава фалшиви отрицателни резултати. Моя отрицателен Шуърчек сега чака какво ще приготвя за вечеря Simple Smile
Най-достоверни са кръвните изследвания. Или изчакайте и след 3-4 дни направете нов тест със сутришна урина.

Общи условия

Активация на акаунт