Нашите цветя - обща тема 20

  • 36 876
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Карлово
  • Мнения: 4 666
Момичета, помагайте. За пръв път отглеждам белопероне, така ли трябва да изглежда или да го подрежа малко? Саксийно цвете ли е всъщност? Embarassed

Аз  имах преди години. Като саксийно го отглеждах, понеже зимата не може да прекара навън.
Поотрежи ги тези високи клонки и ги бидни в почвата. Ще направи повече цвят, отколкото листа.

# 706
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 360




Ето и малко зукумчета,най-некапризното цвете за мен,имам още 2 в бяло ,сега ще цъфтят,само яка жега и слънце им трябва ,зимата са в гаража на студено ,незнам как нищо им няма ..

# 707
  • Мнения: 2 411
Момичета, влизам при вас с въпрос. Снимах това цвете в чужбина и много го харесах. Беше в саксия пред една къща, но не съм го  снимала цялото.
Дръвче е, около 1.60 високо.
Знаете ли как се казва и къде мога да го открия?

# 708
  • Мнения: 1 990
Според вас, какво и има на азалията, че така съхнат листата? Иначе вади нови, пъпки има...🤔


# 709
  • София/Варна
  • Мнения: 1 434
Според вас, какво и има на азалията, че така съхнат листата? Иначе вади нови, пъпки има...🤔




На мен ми изглежда като да му липсва желязо, много жълти ми изглеждат листата.

# 710
  • Варна
  • Мнения: 25 280
Три пъти съм опитвала да гледам азалия, винаги стигам до тоя момент, след което загиват. Аз лично не успях да разбера какъв им е проблемът. Много претенциозни растения, а са толкова красиви.

# 711
  • Мнения: 1 990
Листата са светло зелени и в последствие си стават тъмни. В действителност с нищо не съм я торила, имам тор за азалии, веднага я наторих. Иначе е отрупана с пъпки. Всичко започна от едно кратко засушаване, защото отсъствах. Много искам да се оправи, защото е спасена и гледана с голямо желание. На тия китки, само дето не им говоря 🤦

# 712
  • София
  • Мнения: 200
Ако си в България, едва ли ще е инвазивна. Просто може да стане голямо растение. През зимата не им е лесно да оцелеят в нашия климат.
За 6 месеца от едно малко листо е вече с 4 големи израстъка. Презимува си на открито. За София става дума.


Инвазивна е и няма отърване. Има цели диви места в БГ, поне 11 находища, в които се разпространява скоростно.

# 713
  • Мнения: 952
Момичета, влизам при вас с въпрос. Снимах това цвете в чужбина и много го харесах. Беше в саксия пред една къща, но не съм го  снимала цялото.
Дръвче е, около 1.60 високо.
Знаете ли как се казва и къде мога да го открия?

Учудвам се ,че  това нещо е дръвче високо 1,60.Аз виждам прецъфтял кукуряк.Да не са объркани снимките?

# 714
  • София/Варна
  • Мнения: 1 434
Момичета, влизам при вас с въпрос. Снимах това цвете в чужбина и много го харесах. Беше в саксия пред една къща, но не съм го  снимала цялото.
Дръвче е, около 1.60 високо.
Знаете ли как се казва и къде мога да го открия?

Учудвам се ,че  това нещо е дръвче високо 1,60.Аз виждам прецъфтял кукуряк.Да не са объркани снимките?
И аз щях да заложа на кукуряк, ама било дръвче и не писах

# 715
  • Мнения: 2 411
Ох, момичета, изрових всички снимки, но нямам друга. Аз отчупих и си донесох едно мъничко клонче, но не можах да го вкореня, накак меки му бяха клончетата и изгни.

# 716
  • Мнения: 5 402
Кукуряк си е, има и такива високи сортове. На първо търсене в гугъл - helleborus argutifolius, helleborus foetidus, helleborus lividus. Не се вкоренява от клонче.

# 717
  • Мнения: 10 552
Апелирам да спрем да си чупваме клончета от растенията без разрешение, без да знаем как се вкоренява, понякога е безмислено. Признавам си, понякога и на мен ми се е искало и винаги мерака ми минава като си задам въпроса “Ако всеки си отчупи какво ще остане?” Нищо! Не трябва да го правим.
Не държа да споделяте моето мнение, ще съм ви наистина благодарна, ако спестите хейта по повод този пост. Благодаря Simple Smile

# 718
  • София/Варна
  • Мнения: 1 434
Ако ми поискат някакво растение, винаги съм давала в подходящия период за размножаване. Не ме е срам и да си искам Simple Smile

# 719
  • Мнения: 4 733
Аз също си прося без срам , но само като видя подходящо на големина растение. И раздавам с "екстри " - посадени и закрепнали , точно миналата седмица вдигнах пушилката , че няма къде да ги държа , но само майка ми си взе нейните , останалите още чакат новия собственик.
Да не е само мрънкащ пост , малко от нацъфтелите сакъзчета :

Общи условия

Активация на акаунт