Нашите цветя - обща тема 20

  • 36 900
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 343
Проблемът с женшена да не би да е от мястото- пряка светлина или липса на такава, течение?
Да го местиш често случайно?

Светлина има, но не е пряка. Няма слънце. Не съм го местила,то е новичко. На 1ви април го взех


Моят е на пряка светлина и го поливам веднъж на 2 седмици. Чувства се чудесно.

# 61
  • Мнения: 6 938
Купувала съм пресовани пелети за сеене на семенца, но не бяха обути в чорапи.
Забелязала съм, че чорапите са различни, едни се разлагат с времето, а други не, корените не могат да пробият през тях и цветята залиняват. Затова не си правя експерименти от кой вид са чорапите, направо ги режа с ножица на няколко места, за дам свобода на корените и не съм имала проблеми. Не ги дърпам да ги махам, за да не нараня и без това нежните коренчета на младите растения.

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 16 310
Кактусче,радвам се да те видя в темата! Липсваш ни!
Тези чорапчета ги махам до колкото успея. Не ми допадат,лично на мен!

# 63
  • София
  • Мнения: 22 859
Зокумът който купих от Била цъфти в бяло и съм много доволна. Simple Smile Засега само два цвята има. Искам да отвори повече цветове и ще снимам.

# 64
  • Мнения: 30
Тъй като пролетните лаленца, нарциси и зюмбюли ми прецъфтяха, започнах да чета за други цъфтящи растения за тераса. От преди много харесвам щамбовата роза и отидох в един разсадник да си купя, но за моя голяма изненада се оказа, че имат само супер високи растения по 150 см. Реших, че няма да ми отиват на балкона и като разгледах намерих гардения, която изглежда по сходен начин. Взех си две и ги сложих на балкона, но ми казаха, че не издържат нито на студ, нито на жега, та може би ще трябва да ги прибирам лятото, а за съжаление вътре нямам никакво място. Много ми харесват, затова ви ги качвам да ви се похваля.

# 65
  • София/Варна
  • Мнения: 1 436
Да се похваля с моите мини лаленца. Жестоки рошльовци са.

Имам нова придобивка от днес - Стрелици микс - бананова палма - musa acuminataпише на етикета. Някой знае ли как се гледа тази красавица.

# 66
  • Мнения: 2 676
Много красиви лалета!
От мен- саморасли теменужки , на едното коренче- колкото цвята- толкова различно нашарени .


# 67
  • На морето!
  • Мнения: 5 769
Записвам се и аз с един кичест Невен
Една фуксия
Малко бабини лалета
И въпрос: Как щадящо и безвредна да махна листните въшки от съвсем младите ми рози?

# 68
  • Мнения: 5 405
Пръскай ги с вода, веро и олио. Умират веднага. Пръскай обилно листата и от долната страна. След няколко дни мравките носят нови, пак пръскаш.

# 69
  • На морето!
  • Мнения: 5 769
Благодаря! В какво съотношение?

# 70
  • Мнения: 5 405
Правя на око, може би по супена лъжица от двете за един-два литра вода. Първо разбивам добре олиото с водата, да стане емулсия, после добавям верото и пак разджурквам малко. Ако не умрат въшките, значи е било с твърде слаба концентрация.

# 71
  • Мнения: 6 938
Чела съм, че може и със силна струя вода от маркуч. Като паднат на земята, листните въшки не можели да се покатерят отново.
Какви хубави снимки пускате! А аз съм голям заплес. Преди няколко месеца си купих семенца от мини латирус - 25 см. , за терасата и още не съм ги засяла.
Онзи ден видях пред един блок цъфнал красив бял божур, с доста едри цветове. В долната част стеблата ми изглеждаха вдървенели,  нагоре млади едногодишни. Не бях виждала до сега такъв.

# 72
  • Мнения: 498
Привет на всички любители на цветя!
Отдавна не съм писала тук,но днес имам нужда от съвет.
Купих си декоративни карамфили и искам да помоля някоя добра душа,която отглежда такива цветя да ми даде основни напътствия как да се грижа за тях.Защото в повечето случаи когато си купя  отгледани цветя от магазин ги прецаквам,затова реших да се доверя на опита.Рових из нета за инфо,но после реших да се обърна към темата.

# 73
  • Мнения: 2 676
Карамфилите се пресаждат в по- голяма саксия и  се търси място без пряка слънчева светлина. Поливам умерено.
И аз взех 4 цвята, засега цъфтят обилно:

# 74
  • Мнения: 14 809
Неделя-ден за къпане 😂

И да кажете този бенджамин как да го оформям? Искам да стане нещо интересно,като форма,но не знам как. Мисля да му усуча стъблото долу,но дали да резна връхчето,за да се разклони настрани? Ей го:

Общи условия

Активация на акаунт