Нашите цветя - обща тема 20

  • 36 765
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 5 247
Мързеливка, благодаря за линка. Ще се опитам да спазвам препоръките доколкото ми е възможно. Вчера обаче при пресаждането го полях...а пише, че не бива...Дано не съм го съсипала. Иначе не зная какъв вид е моят, наистина на снимката са топки, моят никога не е бил топка. Старая се да е на светло.  Пряко слънце има за кратко.
Амиамо, благодаря за споделеното!🤗

# 31
  • Карлово
  • Мнения: 4 648
Оплалвам си се от себе си, че си уморих сансевиерата. Веднъж я преполях и стана мека,кафява и прочие. Мъка
Признавам те. Мислех че само дъщеря ми е способна да умори такова безсмъртно растение. Ликвидирала на хазайката си сансивиерата от неполиване.

# 32
  • Мнения: 3 556
Здравейте, преди седмица си изнесох кактусчетата на терасата, считайки, че най-ниските Т са над 5 градуса и вече им е време. Полях ги, вчера гледам, че са побелели. Какво им се е случило? Измръзнали ли са, преполяти ли са? За първи път ми се случва.

Клеми, едва ли са измръзнали. По скоро ги е жарнало слънцето. Меки ли са на допир?

# 33
  • Карлово
  • Мнения: 4 648
.

# 34
  • Карлово
  • Мнения: 4 648
Я кажи за слънцето. Дадоха ми 2 голеееми  алоета да си правя нещо и аз така ги наредих бледи и меки. Май няма да правя нищо засега.

Трябва да събера смелост да го пресадя,че саксията е омаляла и изгоряла,троши се,но с тези бодли,не знам как ще стане. 😂 Иначе се канят да цъфтят някои,други вече цъфтят. Ето и снимки:
Кактусите се хващат със щипка за скара, когато се пресахдат.

# 35
  • Мнения: 3 556
Дама Трефа, моите алоета като ги изкарам на слънце покафеняват. А не е като да не съм виждала десетки огромни навън. Преди седмици мушнах едно измъчено бебе под външното тяло на климатика - реално слънце не го докосва. И вчера го гледам утроило размерите си, прекрасно зелено е.  Поливано веднъж или два пъти, не помня точно. И тези у дома седят по-скоро сухи. Признавам си, че се отглеждат сами.

# 36
  • София
  • Мнения: 200
Мързеливка, благодаря за линка. Ще се опитам да спазвам препоръките доколкото ми е възможно. Вчера обаче при пресаждането го полях...а пише, че не бива...Дано не съм го съсипала. Иначе не зная какъв вид е моят, наистина на снимката са топки, моят никога не е бил топка. Старая се да е на светло.  Пряко слънце има за кратко.
Амиамо, благодаря за споделеното!🤗



Да, има и издължени мамиларии, вижте дали прилича на тази тук .
Скрит текст:
Скрит текст:
https://desertstore.es/products/mammillaria-spinosissima-var-pilcayensis

# 37
  • София
  • Мнения: 5 247
Мързеливка, благодаря🤗👍 Това е моето кактусче - бодливче, да. Според снимката моето май е ОК...Само че при мен белите бодлички са горе...

# 38
  • София
  • Мнения: 3 022
Натуся, за това ли питаш?


Това е Саксифрага.
Да,за тази питах. Предположих,че е саксифага, но за по сигурно реших да попитам.

# 39
  • Мнения: 124

Пролетно освежаване и фотосесия.

# 40
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
Цоп и аз в новата темичка с една пораснала сансевиера

 
Вярно е най -непретенциозното растение ,което съм гледала.
Ето я миналата пролет, когато се настани вкъщи 😊

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 40 777
Момичета, от какво могат да съхнат пъпките на сакъзчетата/мушкато?
Пълно е с пъпки и малко преди цъфтеж съхнат, жълти стават 🙄

# 42
  • Мнения: 2 654
По празниците пътувах, преполях каланхоето и го заварих с омекнали пожълтели пъпки, а са толкова много! Все забравям, че е сукулент и не му трябва много вода.
Връхчетата на листата на спатифилума също бяха пожълтели.
За пореден път се уверявам, че стайните цветя по- добре понасят засушаване, отколкото преполиване.
И един заклет любител на цветята.😂Редовно спи под някой храст или направо по средата на някоя туфа маргаритки .

# 43
  • Мнения: 3 556
Най-после повече слънце отколкото вятър.
Като циганчета са - листа нямат, но цъфтят.



Извънземното с ново листо.



Една вечно жадна китайка, ако пропусна ден и клюмва листа и цветове



 Как да не ги харесваш? ( втори сезон ще имам розова дипла)



И още в розово

# 44
  • Мнения: 6 894
Момичета, пуснах в темата за орхидеите, но да споделя и с вас.
Тази вечер имаше премиера на книгата Орхидеите в България - рисунки и записки от Любен Домозетски в Националния природонаучен музей. Книгата е с рисунки и ръкописен текст от тефтерчето на автора - ботаническо описание, находища и т.н. Има изложба с прекрасните рисунки, която ще продължи, така и не разбрах точно колко дълго.
Тук има негови  рисунки, вкл. и най-едрата орхидея в България - венерината пантофка. За съжаление, точно тази прекрасна илюстрация не е в книгата, а има черно-бяла, с контури и без коренище.
https://impressio.dir.bg/palitra/botanica-sacra-ot-lyuben-domozetski

А който не успее да отиде, може да се порадва тук на нашите български орхидеи. Simple Smile
https://orhidei.biodiversity.bg/%D0%BE%D1%80%D1%85%D0%B8%D0%B4%D … D1%80%D0%B8%D1%8F

Последна редакция: ср, 26 апр 2023, 00:52 от Diorela

Общи условия

Активация на акаунт