Център за асистирана репродукция (ЦАР) тема 38

  • 36 492
  • 657
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 26
Здравейте момичета, имам въпрос след като ви изпратиха вх.  номер след колко време имахте достъп да влезете в системата?
Аз им писах, върнаха ми отговор с вх. номер. Веднага след това влезнах в сайта  и беше на статус "прието заявление"

# 31
  • Мнения: 18
Здравейте момичета, имам въпрос след като ви изпратиха вх.  номер след колко време имахте достъп да влезете в системата?
Аз им писах, върнаха ми отговор с вх. номер. Веднага след това влезнах в сайта  и беше на статус "прието заявление"
Благодаря ви, ще им позвъня и аз 🙂

# 32
  • Мнения: 23
Здравейте , след цветна снимка направена днес в Селена пише , че съм с нагънати тръби и двете , мъжа ми е с таратозооспермиа . Говорехме с лекаря каза че Цар няма да ни одобри и трябва ние да се самофинансиране , аз още съм в шок . Иска да направим лапороскопия и тогава щели да ме одобрят за 4 опита от Цар . Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем ..

Доста късно намирам тази тема, но аз имам подобна диагноза след ЦС в Селената. Нагънати тръби (стенотични), пропускат слабо при високо налягане. Мъжът ми е със същото състояние, но на мен ми предложиха инсеминация като за начало, а навсякъде пише, че дори и в сайта им, че подобна процедура е безуспешна при наличието на проблем с тръбите… Почвам да се замислям дали не е масова практика

# 33
  • Мнения: 3
Имам входящ номер от началото на месец май,но когато го напиша в системата на ЦАР не ми излиза дори като прието заявление,а пише няма намерени резултати.Някой знае ли защо е така?Благодаря.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 016
Имам входящ номер от началото на месец май,но когато го напиша в системата на ЦАР не ми излиза дори като прието заявление,а пише няма намерени резултати.Някой знае ли защо е така?Благодаря.

Данните на интернет страницата са валидни към дата 3.05.2023 г. включително.
Заявленията, подавани след тази дата, не са въведени в уебсайта и са със статус "прието заявление". "прието заявление".

# 35
  • Мнения: 18
Днес звънях във ЦАР  и казаха, че най късно в понеделник ще обновят информацията, и до края на седмица ще има комисия

# 36
  • Мнения: 362
Здравейте , след цветна снимка направена днес в Селена пише , че съм с нагънати тръби и двете , мъжа ми е с таратозооспермиа . Говорехме с лекаря каза че Цар няма да ни одобри и трябва ние да се самофинансиране , аз още съм в шок . Иска да направим лапороскопия и тогава щели да ме одобрят за 4 опита от Цар . Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем ..

Доста късно намирам тази тема, но аз имам подобна диагноза след ЦС в Селената. Нагънати тръби (стенотични), пропускат слабо при високо налягане. Мъжът ми е със същото състояние, но на мен ми предложиха инсеминация като за начало, а навсякъде пише, че дори и в сайта им, че подобна процедура е безуспешна при наличието на проблем с тръбите… Почвам да се замислям дали не е масова практика
     





Ставрев ни каза че за инсеминация шанса е 10% и просто няма смисъл при нас , направо ни насочи към инвитро . Надявам се да е добър лекар и да успеем .

# 37
  • Мнения: 94
Момичета, четох някакви статии за отпадане на възрастовото ограничение при кандидатстване за фонда, истина ли е?
Остава ми малко време и бих искала да си сверя часовника, все още ли границата е 43?

# 38
  • Мнения: 23
Ставрев ни каза че за инсеминация шанса е 10% и просто няма смисъл при нас , направо ни насочи към инвитро . Надявам се да е добър лекар и да успеем .
[/quote]

Вече не знам какво да правя… на мен пък Ставрев ми препоръча да започнем с инсеминацията, а после “ще видим за инвитро”, защото все пак са пропускливи тръбите и не знам дали ще ни одобрят. Вероятно зависи и от състоянието на пациентите. Силно се надявам да не “колкото да има” тази процедура, а да има резултат.

# 39
  • Мнения: 362
Не се тревожете , слушайте лекаря си и имайте вяра , Богородица ще ни помогне . Всичко ще е наред !

# 40
  • Мнения: 175
Здравейте, някой знае ли,  ако заповедта е покрила дейностите от предния месец за инвитро (пункция и тн) , но не е имало свеж трансфер, следващия месец при замразен трансфер покрива ли изобщо нещо (тези 500лв)? Ако предния е покрила до 5000лв без трансфер...

# 41
  • Мнения: 1 130
Здравейте, някой знае ли,  ако заповедта е покрила дейностите от предния месец за инвитро (пункция и тн) , но не е имало свеж трансфер, следващия месец при замразен трансфер покрива ли изобщо нещо (тези 500лв)? Ако предния е покрила до 5000лв без трансфер...
Мисля, че валидността на заповедта е 1 година, така че това, че е следващия месец не е проблем. Ако замразените ембриони са от същия инвитро опит, се покрива трансфера (тези 500лв). Аз имах пункция 12.2020 без свеж трансфер заради хиперстимулация, 02.2021 направихме ЗЕТ, за който не сме плащали нищо.

# 42
  • Мнения: 175
Да, от същия са, благодаря много за инфото🍀

# 43
  • Мнения: 56
Здравейте,  бих искала да попитам нещо странно. Тъй като скоро ще кандидатстваме с мъжки фактор. Тази консултация с уролог има ли някоя дама на която са я издали на база единствено спермограмите, без да присъства партньора.

# 44
  • Мнения: 1
Здравейте, бих искала да попитам има ли някой актуална информация минала ли е майската комисия и кога ще се обявят резултатите?Благодаря ви.

Общи условия

Активация на акаунт