Изгубена чувствителност след секцио

  • 1 325
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 585
Здравейте,
Минаха 10 месеца от секциото, но все още не усещам голяма част от корема си в областта около разреза и по-скоро голяма част над разреза. На преглед 40тина дни след операцията ми казаха, че причината е натрупани мазнини в тази област. Когато коментирам с познати, голяма част от тях казват, че години след секциото нямат същата чувствителност, но при мен няма никаква. Когато например се ощипя по корема не усещам абсолютно нищо..
Това нормално ли е.. много ми е странно като усещене липсата на чувствителност. Не е със сигурност болка за умиране, но е странно..

# 1
  • Мнения: 18 998
И аз дълго време нямах чувствителност, след секцио е нормално. Със сигурност не е заради мазнините, дори и да ги има, ако на 40-ия ден след секциото още нямаш чувствителност. 10 месеца не е някакво изключение все още да е безчувствено около разреза, но като се замислиш, установяваш ли някакъв лек прогрес по отношение на чувствителността през тези месеци, или все на едно ниво си стои?

# 2
  • Мнения: 5 073
Мен докторът, който ми прави операцията, ме предупреди, че поне година няма да имам чувствителност. Тъкмо се щипнах и аз за проверка. Слабо усещам, а са минали година и почти пет месеца.

# 3
  • Мнения: 6 150
Да се пощипнем дружно.
Може да минат и няколко години, както беше при мен. И все още не е както някога, сигурно няма и да стане.

# 4
  • Мнения: 375
При мен също не се върна напълно чувствителността плюс чувство на изтръпнало.

# 5
  • Мнения: 2 585
Явно си е бонус за цял живот. Не е както казах болка за умиране, ама е хубаво тия работи да ги казват преди операцията..
Моя позната казва, че и 10 години след секциото не е същото усещането като преди Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 141
Аз все още нямам никаква чувствителност на мястото на белега и около него, а моето дете тази година прави 6, така че вероятно са трайно прекъснати нерви, които няма да се възстановят. Но това не ми създава никакъв дискомфорт, даже понякога помага в грубите игри с детето 😁

# 7
  • София
  • Мнения: 38 499
Заради мазнини! Що за глупости? Срязани са нерви, които минават там и трябва сами да се възстановят. Може и да не се.

# 8
  • Мнения: 13
Мазнини - глупости! Всеки човек има мазнини в тази област (много или малко). Липсата на чувствителност се дължи на прерязани нерви и може да продължи месеци, години, или да остане трайно.

# 9
  • София
  • Мнения: 38 499
Аз нямам секцио, обаче след раждането ми биха някакви инжекции в крака и бяха ми засегнали нерв, та към 6 м ми беше като изтръпнало бедрото.

# 10
  • Мнения: 61
Не знам по кактв метод ми е правено секциото, но имам повче чувствителност от преди. Може би на около 8мия месец след секциото се завърна с пълна сила, не знам дали има нещо общо с леките упражниенкя и масажи, които правех, но определено си е съшата чувствителност като преди секциото.

# 11
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Напълно нормално е - според мен. Наистина, отдавна беше, но по спомен - поне две години имах странно усещане около белега - всъщност - няколко пръста над него, не постоянно - от време на време ми напомняше за себе си - точно нарушена чувствителност - сякаш мястото не е част от мен. Simple Smile
Между другото - мазнините пречат на заздравяването на оперативната рана, понякога се налага и дренаж. Аз имам малко мазнини, раната ми заздравя много бързо, но чувствителността ми беше нарушена сравнително дълго. Та - нямат връзка мазнините, мисля.
Не е, обаче, нито страшно, нито боли. Най-вероятно ще отшуми с времето или ще спреш да му обръщаш внимание.

# 12
  • Мнения: 1 622
Аз нямам този проблем. С две секцио съм.

# 13
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
Аз също съм раждала секцио и не съм имала такъв проблем.

# 14
  • Мнения: 3 488
Почти 16 години след моето секцио и нямам чувствителност - като мъртва зона е. Другото е здраве.

Общи условия

Активация на акаунт