Домакини 86/ С пролетно вдъхновение

  • 33 948
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 623
Добро утро!
Какво прекрасно начало на темата Kissing Heart
Нека така да върви - на берекет, на успехи в учението и всички начинания Heart

# 16
  • Мнения: 3 841
Предимно мъжа ми напредва, аз не помагам кой знае колко. Занимавам се с дограмите и прозорците.

E, че това малко ли е?!
Аз като дойда, ще надзиравам помагащите. Joy

Искам да си купя нов мултикукър под налягане. Не че сегашния не ми върши работа, но вече има нови и по-модерни модели. Има и великденска промоция на истант пот, които много ми харесват. Да, ама сега съм се зарила да гледам кой модел какво има, че те имат над 10 модела. Уж еднакви, ама не!

# 17
  • Мнения: 8 783
Смърфи , в една друга тема чета за тия инстант - и , ама нищо не разбирам.Аз имам еърфрайър, но ММ хич не харесва яденето в него.Аз и синът си готвим  , и щеркинса го взема от време на време .Тя прави някакви неща на Кати в него.
   С нетърение чакам да се оправи това време и да напаля огИн на двора и да сложа едно грЪне боб. И после скаричка да си направим, няма такъв вкус.

# 18
  • при късмета
  • Мнения: 24 008
Има части от един зайчарник, които ни остана да разглобим и изгорим и още малко клечки и листа имам за чистене, че последните 2 пъти времето не позволяваше. Всеки път като палим огън, за Шефа има картофи. Аз хич не ги харесвам, но те двамата слагат картофи в жарта и докато догори и изгасне имат печени картофи, за които умират. В камината не става и в барбекюто не става. В камината и барбекю не става, та ядем само лятото, зимата носим готова храна.
Нищо не разбирам от мултикукъри, Смърфи.
Забравих да се похваля, имам и люляк. Миналата година още докато разчиствахме в самото начало познах стеблото, още листа нямаше. Не цъфтя тогава, сега има няколко цвята, лилав е. Лилавия от гората.бг миналата година се хвана и имаше листенца, но тази не е разлистил, много е тънко стеблото и сигурно е измръзнал. Един бял от Радето занесох горе, има листенца, но няма да цъфти, и той е с тънко стебло, но поне е жив и ще дръпне. Другия бял от Радето ми е тук и тази година вероятно ще има 2 цвята, че нали най-големия го съсипаха някакви буболечки

# 19
  • София
  • Мнения: 9 860
Марулетке, успех на детето!
Звездите ми говорят, че ще е 5.50.
За цветята завиждам! Много. Аз имам много мушки, но всяка зима сакъзчетата ми умират. Свекърва ми ми беше обещала да ми даде сега, тя има много. Но не трябвало нищо да се изнася от дома и до 40. Аз баш не вярвам на тия неща, но майка ми направо ме завря.... като и казах, че ще си взема. И не взех.

Смърфи, знаеш, аз имам Инстант пот, велик уред. Имам два, за село и за София. Но от миналата година до сега ма излязоха още модели. Моя не си го заменям за нищо, направо е върха.
Марулетке, ИП не са само еърфрайър, имат много функции, готвят и под налягане... Бобът го правя макс за половин час всичко.

Ма ко, браво, много сте напреднали.

Фло, затри се ти. И в темата, и в килата. 😁

Ние с Бубка и Смайли сме селяни, Мими отново е делегат в Европейския младежки парламент. Тоя път сесията си е в Бг, миналата, есен беше в Румъния. Ще са в хотел Метрополитен 4 дни, нищо, че тя е от София, не може  да се прибира вкъщи. Което е добре, де. Тя много се вълнува, защото има младежи от цяла Европа.

Лейди, тая нощ те сънувах! Беше прекрасен сън , някакво езеро, цветя, зелено... Не помня подробности, но беше хубаво.

Последна редакция: пн, 10 апр 2023, 20:15 от Валенцето

# 20
  • Мнения: 3 841
Аз имам всичко - слоу кукър, мултикукър под налягане, еър фрайер, дехидрататор, фурна за пици... луда работа. Просто мултито го купих още в Малайзия, смятайте колко е годишен. Незаменим ми е, но вече има много нови функции и нещата са още по-лесни и бързи, та затова искам да го подменя. Още тогава си бях харесала инстант пот като марка, ама ги нямаше в Малайзия, затова си взех Филипс. Сега тук обаче си имат собствено преставителство, а и много хубава великденска промоция и ще гледам да се облажа с ново уредче.

Марулетка - моят еър фрайер е Косори, с голяма правоъгълна кошница е. Всичко става като във фурната, нямам забележки. Но наистина не го използвам много често, ако ме питате защо - ами не знам.... В последно време все манджурляци въртя в мултито.

Вале - много се радвам за Мими! Не само за университета, ами за всичко, което постига!

# 21
  • Мнения: 6 002
Скок и аз е новата тема. Цветна и изпълнена добри новини да е.
Вале време е за разсад на цветята.
Мако много добре ви се получава.
марулета и аз другата седмица ще си взема моите съкъзи от мама. Тя сее за нейни две тераси и за мен и сестра ми и даже и да не оцелеят нашите има. Отделно трийсетте стъпала до етажа и цялата дължина на къщата са и с мушкато, вече го е извадила навън, моите още са в парника на топло.Навън не се е вдигнало над 10 градуса, тази пролет палтата и ботушите са нещо ежедневно.
Аз райграс не харесвам, но имам около 70 кв. м. тротоар и поне по три дни чистим треви. Днес заведох мъжа ми и купихме бензинов тример. Първоначално смятахме да вземем от тези косачки, които се бутат, но трябва да се изчистят всички камъчета, керемиди и камънища. Променихме плана, та вече имам окосена полянка. Сега обмислям между люляците какви цветя да насея имам ред ириси, които като прецъфтят ще трябва да запълнят липсата.

# 22
  • Мнения: 39 370
О, Метрополитън е много хубав хотел. Да си седи дам и да се забавлява адашката. Прескачам всички постове за китки, тревички и мълтикукъри. Simple Smile Ся, ако имаше снимки- щях да ги оценя. Simple Smile

Последна редакция: пн, 10 апр 2023, 15:19 от mariat

# 23
  • Мнения: 6 002
Ето за оценка

В апартамента без никакви грижи само поливане от време на време

# 24
  • Мнения: 39 370
Благодаря, Джейми. И моите орхидеи така ги отглеждам.

# 25
  • София
  • Мнения: 8 379
Ето ме, ВАЛЕНЦЕ.
Права си, че в темата се затрих. За килограмите какво да ти кажа? От хубав човек трябва да има по много. За сега все още има много. Мисля да им видя сметката. Grinning
МА КО благодаря за новата тема. Да я изпишем с позитивни постове.
МАРУЛЕТКА, за всеки случай стискам все още палци за твоето момче.

# 26
  • при късмета
  • Мнения: 24 008
Добро утро!

Джейми, много е хубава. Моите изобщо ги няма, само на листа
марулета, какво стана с изпита?
Много го мразя това мърляво време, а ще е още седмица най-малко
Какви ще ги вършите днес?

# 27
  • Мнения: 11 623
Добро утро!
Нареждам се на кафето Joy
След малко ще ходя да ми вземат изследвания, че утре са ми инжексиите...
Иначе по план днес трябва да завърша третото си великденско яйце. Ще ги покажа като са готови. Предните другарките ми ги "конфискуваха" Grinning

# 28
  • Мнения: 6 002
Добро утро, благодаря за кафето.
Тъкмо допивам моето. Снощи месих козунак, уж е топло в къщи и мога повече от една тава да пека, а откарах до 23ч до печката. Закусихме и мислихме да ходим за лапад, има в края на улицата на леля един разграден изоставен двор та там берем лапад за зимнина, иначе за едно ядене ако трябва в нашия двор имаме два корена.
Обадих се на леля, че ще и занесем и яйцата за Великден и да кажа че ще берем лапад, но тя търсила с брат си и нямало.Та промяна в плана в това мокро време освен охлюви май друго няма да намерим. Та това е плана за днес, ама много студено и ще чакаме да се стопли малко навън.

# 29
  • София
  • Мнения: 9 860
Добро утро!
От вас кафе, от мен цветя:


Марулетке, кажи за изпита.

Общи условия

Активация на акаунт