Сърбеж

  • 822
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте момичета.. имам един въпрос и ще се радвам ако ми помогнете от няколко дни имам ужасен сърбеж на срамните устни и е ужасно мислех че е от ежедневните превръзки защото ги нося постоянно но от няколко дни ги махнах мазах се с судокрем на своя глава но неми помогна от вчера питах фармацевтката и ми предписа Клотримазол да мажа с него някоя имала ли е подобен проблем и помага ли Клотримазола при сърбеж.. Благодаря ви предварително..

# 1
  • Мнения: 46 553
Фармацевтите не предписват рецепти, те само ги изпълняват. За такъв проблем трябва да отидете на лекар. Не се лекувайте без преглед.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 3 594
Судокрем там? И въобще самолечение...Отивайте на преглед. Сигурно е някоя кандида, но адекватно лечение сама или по форумски не става.

# 3
  • Мнения: X
Ако са гъбички по-зле ще става. Те поначало се лекуват много трудно, защото са упорите. Пък и не се знае може да е някакво възпаление и да се усложни с времето. При такива проблем се отива на лекар, тъй или иначе прегледите траят 10-тина минути нищо няма да загубиш, но ако не отидеш може да има сериозни последствия.

# 4
  • Мнения: 2 352
Освен за фармацевти, за лекари не си ли чувала.
Вероятно са някакви гъби, трябва да се вземе микробиология да се установи каква е причината. Само с крем може и да не е достатъчно лечението или да е само временно.

# 5
  • Мнения: 2 081
100% са гъбички и трябва гинеколог . Ако е кадърен, бързо ще се оправиш .

# 6
  • Мнения: 1 989
Да не би да си на няколко дни след бръснене. Понякога като поизрастнат малко и сърби . Аз се мажа с мед и се промивам с хлебна сода. И на другия ден съм окей .

# 7
  • Мнения: 275
Здравейте,

Сърбежът на срамните устни може да има много причини, като инфекция, алергия или дразнене на кожата. Клотримазолът е антифунгален крем, който се използва често за лечение на гъбични инфекции на кожата, включително в областта на срамните устни. Ако проблемът е причинен от гъбична инфекция, Клотримазолът може да помогне да се намали сърбежът и да се лекува инфекцията.

Въпреки това, е важно да се отбележи, че самолечение може да бъде опасно, ако не знаете точно какво е причината за сърбежа и как да го лекувате правилно. Ако проблемът продължава или се влошава, най-добре е да се консултирате с гинеколог или дерматолог, които могат да ви направят диагноза и да ви предпишат правилното лечение.

# 8
  • Мнения: 1
Здравейте, пиша тук, защото не знам вече кой е правилния подход за лечение..
Та да минем към темата - от известно време ( х месеца ) имам отвратителен сърбеж в интимната област, продължаващ към входа на влагалището и мирис на развалена риба - причината почти ясна(БВ) До тук добре. Отивам на гинеколог, правят ми изследвания, при които резултата е позитивен за гарднерела и уреоплазма парвум + поликистозни яйчници и възпаление на матката. На 19 съм и имам сериозен приятел от почти 2 години, да уточня преди да си помислите каквото и да било. Изписани ни бяха флажил и вагинални глобули, направени в аптеката. Резултат имаше само по време на глобулите , след тях отново се появи сърбежа, течението обаче спря, както и неприятната миризма. Записах отново час, пусна ми цитонамазка и отново преглед. Цитонамазката беше II група .
Гледа под микроскоп отделно секрет и видя много левкоцити и бактерии, гъбички не, но предположи, че и те са налице. Гарднерелата този път бе отрицателна, но не и уреоплазма парвум. Изписа НИ отново глобулки клотримазол + антибиотик доксициклин. Ефект отново имаше по време на глобулките и то невероятен. Тя ми каза да взема две кутийки, взех една и точно ден след приключването ѝ менструацията ми настъпи, т.е нямаше как да взема втора кутийка и да продължа веднага с нея. В момента от няколко дни сърбежа ме побърква отново, вечер предимно, спазвам нужната хигиена, а ме сърби дори след баня.. Важен фактор е , че последният път преди два месеца кръвните ми изследвания бяха с показател за висока кръвна захар - 6.13. Извинявам се за изчерпателното обяснение, просто исках да дам максимално точно пояснение за проблема.
Моля за съвети, непоносимо е.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт