На море в Гърция 2023 - I

  • 50 297
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • софия
  • Мнения: 25 814
На първия пръст си ми беше добре. За другите не знам.
Ако запомня, на Кипариси няма да ми стъпи и малкият пръст.

# 691
  • Мнения: 11 236
То е на същия, но добре скътано Simple Smile

Това Кипариси е като за мен, ще ходя аз там, само шофьорът ми да не ме остави поради несъвместимост на пътните предпочитания Stuck Out Tongue

# 692
  • София
  • Мнения: 1 257
Моят шофьор още ми се хили като се сети за Кипариси и как ми се дръпнА всичко докато го пускаме привечер. Аз нали като овца гледам на картата в Гугъл, ама там всичко ми е равно и плоско, това планини, височини за мен не съществуват, та заради това ми качество реших, че Кипариси е чудесна попътна спирка за нощувка преди да хванем на другия ден ферито за Китира, нищо че Гугъл ми даваше 90-те километра за около два часа, реших че се объркал Simple Smile

Ето снимка на пейзажа в дясно от пътя на спускане Simple Smile



Но изгревът на следващият ден в Кипариси си струваше мъките, и твърдо смятам ако имам възможност, живот и здраве да се върнем някой ден:

# 693
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 257
Ей, до Кипариси не сме ходили, макар няколко пъти да сме въртяли по пръстите на Пелопонес. Пропуснала съм го.
Аз имам ужасен страх от височини и урви. Моите обаче вече доста години ме предизвикват и се опитват да го избият. Не са успели, но имат напредък.

Звънче, виж какво ми излезе във фейса след като те четох тук за мантинелите
Скрит текст:
Не знам от къде е снимката, а и нашият бус е доста по-малък. Ама и аз бих умряла от страх.

За да не мрънкам, мъжът ми ме кара да снимам на клип пътя,  докато кара Simple Smile

П.с. И най-вероятно няма да се кача до Митикас, а само до Скала (предния връх по маршрута) след две седмици.

# 694
  • София
  • Мнения: 15 281
Как се разминават тук 2 коли??
Не че на такива места има оживен трафик, но и една кола в насрещното е достатъчна, за да се види човек в приключение.

# 695
  • 1st floor
  • Мнения: 9 138
Как се разминават тук 2 коли??
Не че на такива места има оживен трафик, но и една кола в насрещното е достатъчна, за да се види човек в приключение.
Както на всеки планински тесен път - един от двамата дава назад до най-близкото по-широко място, на което могат да се разминат. Най-гадният подобен път, който съм минавала, е този в България до Калините. През цялото време се кръстиш да няма никой след поредния завой. Особено, ако си външна кола на слизане. Мантинели няма, пропасти дал Господ колкото искаш...
Благодаря на включитлите се по моя въпрос с плащнето с карта! Flowers Tulip

# 696
  • София
  • Мнения: 294
Ех Параход, така хубаво ме разходи из Пелион Blue Heart
Запаметих си заведенията да ги посетим това лято. Много хубаво , че са довършили пътя до Микро, не че черния път би ни отказал да го посетим. Завоя между Афисос и Лефокастро не си  спомням  да ме е стреснал, а със сигурност сме минали поне 2-3 пъти от там. Явно съм зяпала в Гугъл мапс по това време или нещо друго не знам, не го помня. Най-страшно на Пелион ми беше когато решихме , че от плаж Плаци  ще отидем до Мортиас. Тръгнахме по един черен път защото така ни предложи Гугъл мапс , а и къде ще заобикаляме ... няма време. Загубихме обхват, надрахме колата, по едно време и пътя изчезна, но успяхме Satisfied
Пътя между Портария и Ханя също е много интересен и повдига адреналина.

# 697
  • Мнения: 1 078
г мапс и waze не ползвам в такива райони, залагам твърдо на гармин или в краен случай igo

# 698
  • Мнения: 80
Здравейте! Темата с Лефкада е доста коментирана, но бих искала да ми препоръчате място за отсядане - колебая се между Василики и Нидри. Кое е по-оживено, по-близо до известните плажове? Имате ли някой не толкова известен, но хубав плаж? Знам, че вече пристанището във Василики е отворено и по-скоро съм се насочила към него, тъй като мисля да отидем и до Кефалония, както и известните плажове с организираните круизи. Какви са актуалните цени за круиз? Ако имате предложения и за хотели, ще се радвам да ги погледна. Благодаря предварително!

# 699
  • София
  • Мнения: 294
На Лефкада бих отседнала отново във Василики. По-близо е до хубавите плажове. В Нидри има повече заведения и е много туристическо. За круизите нищо не мога да кажа защото 2020 всички тръгваха от Нидри. Любим плажове са ми Мегали Петра и Егремни. Харесвам още Пефкулия, Гялос и естествено Милос

# 700
  • София
  • Мнения: 518
Тази година за пръв път ще ходим на море в Гърция. Освен аква обувки, друго какво ще препоръчате за там?

# 701
  • Sofia
  • Мнения: 15 612
Каквото за всяка друга морска почивка...
Ако обичате да се гмуркате или да шнорхелувате, купете си плавници, маски за подводно гледане, водоустойчива action камера и т.н.
Някои си носят репеленти за насекоми, както и определени важни лекарства.
Направете си медицински застраховки, преди да тръгнете.

Последна редакция: пн, 29 май 2023, 17:22 от Blаck Cat

# 702
  • Мнения: 11 236
Репелентите обикновено са супер важни, макар че могат да се купят и на място - гръцките комари са доста зли. Като алтернатива на здравната застраховка можете да си извадите и безплатната Европейска здравноосигурителна карта, която се полага на всеки здр. осигурен гражданин на ЕС.
20 години обикалям Гърция и все още аква обувки там не съм обувала, нито член на семейството ми. Повечето плажове са пясъчни и няма никаква нужда от тях. (Не е от своенравие -в Хърватия например са абсолютно необходими и за там имаме.)

# 703
  • София
  • Мнения: 518
Как се вади такава карта?

# 704
  • Мнения: 949
Wizz до къде в Гърция пътуват, че от София не ми излиза за никъде в Гр да има полети в момента?.

Вземането на самолетни билети по-рано вече не е никаква гаранция за по-евтино. За справка - цените на wizz за която и да било дестинация. И при Раян нещата вече не са същите.
Кола на Крит е неприятно занимание - трошки и скъпи. Колкото и по-рано да си я резервираш. На два пъти сме били на острова за повече от две седмици. И двата пъти имахме проблеми. При това с все рекламирани тук агенции. Та кола на Крит, независимо от коя агенция, си е приключение и игра на рулетка. Може и да имате добър късмет, а може и не.
Но за малко дни трябва да се направи рекапитулация кое излиза повече на сметка. Самолет и кола под наем или фери и собствена кола.

Общи условия

Активация на акаунт