Да преправим старите мебели с любов - тема 39

  • 55 992
  • 918
  •   1
Отговори
# 885
  • Мнения: 10 526
Шкурка. Пистолет с топъл въздух.
С препарат не бих, ще се забие някъде в дървото дълбоко най-много...

# 886
  • София
  • Мнения: 44 188
С препарат съм гледала да свалят боя, става магически лесно, обаче ми се струва тежка химия, като ги гледам с какви маски, ръкавици работят, все се чудя и на дървото как му се отразява. Но като цяло пък лака е леко покритие в общия случай, би следвало бързо и безпроблемно да се изшкури.
То и след препаратите се шкури.

# 887
  • Мнения: 15 262
Аз съм "за" ползване на препарат и после шкурене. Пистолетът е повече за боя, но лично не съм му фен.
Гледам, че на пазара има препарати, които за мен са нови, но колкото и да миришат или са тежка химия, на открито предполагам няма да има проблем.

# 888
  • София
  • Мнения: 44 188
Токсични са направо, задължително яка маска, предпазител и ръкавички....то не че и при шкурене не трябва да си с маска...
Иначе гледам бохемит имат гел, други препарати техни съм ползвала и съм доволна от продуктите им... От мана бг рекламира някаква спрей пяна... Като цяло ми се струват по-добре от течни. Но наистина някой ако се включи ползвал ще е най-полезно.
Топлодух и според мен е за боя предимно и може би най-тегаво.

# 889
  • Мнения: 15 262
Точно BOCHEMIT PREDATOR гледах. Не съм ползвала, но отзивите за продуктите на тази марка са положителни.
Преди доста години имаше Дунав и Терминатор, не са много задушливи. Simple Smile

# 890
  • София
  • Мнения: 44 188
Аз каквото на бохемит съм ползвала вс е адска смрад 😂

# 891
  • Мнения: 734
Здравейте! Този шкаф ще го боядисвам с бяла боя, аквахром или леви, не съм решила още. Трябва да шкуря леко и грунд, нали? Страх ме е после да не излязат някакви петна от дървото.

# 892
  • Мнения: 3 954
Трябва да махна лак от стар декинг. С шкурене ще е мъка, предвид, че трябва да стане на ръка. Не знам съществува ли уред, с който лесно да се шкури декинг. Искам да почистя дъските и да ги омасля, че сега на нищо не приличат.
Загледах иначе това, плюс е, че няма шкурене, маха се само с вода. Но нямам никаква представа дали наистина работи.

# 893
  • Мнения: 10 526
С жираф

# 894
  • София
  • Мнения: 44 188
Жирафът как ще шлайфа в жлебовете на декинга? 🤔
Иначе препарата изглежда добре и бих пробвала точно за тази цел, ако стане, супер ако ли не... Не е такава загуба чак...

# 895
  • Мнения: 3 954
Какъв е този жираф?
Иначе мисля да жертвам 50 лв за една малка опаковка, ако работи, ще поръчвам от амазон, там е на половин цена, естествено. А имам да чистя 30+ квадрата, хич не е малко.

# 896
  • Мнения: 1 992
Здравейте, издирвам акрилна боя с добра покривност. Искам да боядисам стари глинени саксии, ще ги мина първо с бял спрей, но ми се иска да ги дорисувам само с едно минаване.

# 897
  • София
  • Мнения: 44 188
Жираф е шлайф за стени и тавани, нa дълга дръжка

Последна редакция: ср, 03 апр 2024, 17:09 от Angel_Dust

# 898
  • Мнения: 15 262
Какъв е този жираф?
Иначе мисля да жертвам 50 лв за една малка опаковка, ако работи, ще поръчвам от амазон, там е на половин цена, естествено. А имам да чистя 30+ квадрата, хич не е малко.
Това на открито ли е? Може ли да бъде измито с много вода?

# 899
  • Мнения: 3 954
На открито е, да, може да се мие без проблем.
Май няма да ми свърши работа този жираф, не знам как ще се справи с жлебовете.

Общи условия

Активация на акаунт