Диптрични рамки с клипс

  • 6 282
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 482
Здравейте, някой има ли впечатления от така наречените диоптрични рамки с клипс (слънцезащитни плаки)?

Досега съм имала опит само с фотосоларни стъкла, обикновени слънчеви очила в комбинация с контактни лещи, спортни слънчеви очила с нещо като диоптричен клипс от вътрешната страна и постоянни слънчеви очила с диоптрични стъкла. Честно казано от изпробваните комбинации най-удобни са ми слънчеви очила, най-обикновени, и контактни лещи. Но при поредното сблъскване на проблем с контактните лещи и нуждата от временно преминаване изцяло към очила, се замислих как да реша слънцезащитата, при условие че вече има все повече слънчеви дни и яркото слънце доста ми дразни.

Обмислям варианта диоптрични рамки с клипс, но не съм сигурна доколко издръжливи са - все пак има механично сваляне/слагане на тези клипсове? Намират ли се резервни клипсове, ако да речем изгубя тези, които са от комплекта - все пак не са цели рамки, и въобще всякакви други особености за подобен тип очила - какво ви е било удобно/неудобно при употребата им?

# 1
  • Мнения: X
Един колега има такива и наскоро го загледах, че си ги слага в слънчевите дни. Изглежда лесно и удобно. Аз нямам опит, но се замислих защо не са ви удобни обикновени слънчеви очила с диоптър. Аз от много години съм с такива. Единственото неудобство може би е смяната. Влизаш някъде на затворено и трябва да смениш очилата с други.

# 2
  • Мнения: 482
Един колега има такива и наскоро го загледах, че си ги слага в слънчевите дни. Изглежда лесно и удобно. Аз нямам опит, но се замислих защо не са ви удобни обикновени слънчеви очила с диоптър. Аз от много години съм с такива. Единственото неудобство може би е смяната. Влизаш някъде на затворено и трябва да смениш очилата с други.

Да, точно смяната при влизане на затворено. Почва се едно бъркане, вадене на диоптричните, прибиране на слънчевите. Понякога съм влизала за удобство със слънчевите в затворено помещение и колко ли абсурдно изглеждам отстрани Joy ама моите бяха и доста силно затъмнени, та не беше и особено удобно да съм с тях на закрито (а като съм била с очилата и ги сваля съм като къртица - нищо не виждам без диоптър Neutral Face

Цената също е фактор - слънчевите диоптрични стъкла са доста по-скъпи (поне преди като си правих ми казваха една солена цифра), а през последните три години точно три пъти се наложи да сменям диоптър (съответно стъкла).

И не на последно място - пуста суета. Рамката трябва да е сравнително права, за слънчеви диоптрични стъкла, а на моето лице не стоят добре такива - изглеждам като някаква кинозвезда от миналото Joy Joy(тясно ми е лицето и е желателно да има някаква извивка рамката, за да ми пасва).

# 3
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Kwiat имат такива рамки с клипс и допълнително само клипс може да се купи. Заглеждала съм ги, но формите са точно тези, които не ми отиват на лицето....https://www.kwiat.bg/extra-category/damski-dioptrichni-ramki/?_g … ctions=kwiat-clip

Майка ми има слънчеви очила с диоптър, но това е удобно и рентабилно, ако знаеш, че няма всяка година да променяш сфери, цилиндри..

# 4
  • Мнения: X
На мен ми се струва, че моделите с клипс също нямат особена извивка. А пък Ленчита споменава, че търси такова нещо.

Иначе да, диоптричните са ок ако си със стабилен диоптър.

Иначе аз понякога си влизам с тъмните очила в магазина и не ми пука много. Не е удобно сигурно ако често влизаш и излизаш някъде. Клипса звучи добра идея.

# 5
  • Мнения: 482
Джулая, да, точно Kwiat заглеждам като по-разчупени модели уж. Имат и котешко око, и други модели рамки, не само прави. Но тъй като не съм използвала с клипс реших да събера мнения първо. Не знам въобще за какво да внимавам с този вид, дали има някакво възможно неудобство.

# 6
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Мисля, че на диоптрични слънчеви очила можеш да направиш цвят с преливане, така че в долната част да са по-светли и да е удобно на закрито да гледаш що годе нормално. Но всякакви такива екстри струват пари.

И според мен клипс рамките на Kwiat нямат особени извивки. Аз също нося рамки тип пеперуда и котешко око.

# 7
  • Мнения: 2 474
Правих си клипс, удобно е, но махаш, слагаш, а и някак не ми беше много естетически ОК, защото се виждаше отгоре закопчалката.
Иначе - правила съм си слънчеви очила с диоптер, но влезеш ли в затворено помещение, трябва да сменяш очилата, правила съм си и фотосоларни, те май са най-добре, защото на слънце стават тъмни, вътре са си нормални очила.
Но от всички тези варианти - клипсът несъмнено е най-евтиния вариант.

# 8
  • Мнения: X
Мисля, че на диоптрични слънчеви очила можеш да направиш цвят с преливане, така че в долната част да са по-светли и да е удобно на закрито да гледаш що годе нормално.


Преди исках много едни с преливане, обаче нямаше как. Сега може да са почнали да правят, но или ще е много скъпо, или може би няма как да стане за всички стъкла.

По темата с фотосолара, не са удобни за всички. На мен не ми харесват нито как стоят, нито как влизат слънчеви лъчи, отвсякъде. Слънчевите очила са по-големи от тези, които нося в ежедневието и голям ефект от фотосолара няма. А и е мега гадно да седиш с фотосолар по цял ден на компютър.

# 9
  • Мнения: 2 474
Да, за големината на фотосолара съм съгласна. За PC не съм ги ползвала, защото успях да ги изгубя в морето точно на 10-тото носене (600 лв. буквално ги изхвърлих във водата, съвет - НЕ влизайте в море с очила, особено, когато има вълни).
Иначе - моите слънчеви с диоптер бяха с нещо като преливане, долната част по-светла, горната по-тъмна или нещо такова. Варианти вече има толкова много, но и цените не са много малки.
А добре - щом искаш слънчеви очила по-големи от обичайните ти как тогава си представяш клипса? Защото аз като го правих моя си занесох очилата и по тях те направиха клипса, който е просто една идея по-голям от моите очила. Не знам как би седяло на една малка рамка голям клипс 🤔. То трябва да попиташ и в оптика, разбира се.

# 10
  • Мнения: X
Оох, аз винаги влизам в морето с очилата, защото после не знам къде да си търся хавлията и чадъра! Освен, ако няма големи вълни, де. ММ има едни очила, които морето му открадна... точно с тях влезе, аз тоя път моите ги оставих на хавлията. Grinning

# 11
  • Мнения: 482
А добре - щом искаш слънчеви очила по-големи от обичайните ти как тогава си представяш клипса? Защото аз като го правих моя си занесох очилата и по тях те направиха клипса, който е просто една идея по-голям от моите очила. Не знам как би седяло на една малка рамка голям клипс 🤔. То трябва да попиташ и в оптика, разбира се.

Всъщност моделите, които разглеждах в оптиката вече са с готови клипсове към тях - тоест продава се диоптрична рамка със съответния клипс. Стоеше много нежно и изобщо не си личеше, че има клипс отпред като се сложи. Не при всички модели разбира се (имаше едни, които наистина бяха от правия тип рамка).

Обаче пък точно - ако го изгубя този клипс малко ще стане, че имам втора диоптрична рамка, а пак без слънчеви очила (в оптиката не ми дадоха отговор на този казус). Не че съм от губещите вещи и неща, ама - ето да, в морето примерно този клипс като нищо може да отплува Grinning

Sherilyn ох, колко ми е познато това с търсенето на чадъра по време на море. Затова влизам и аз с очила или еднодневни лещи, когато съм с лещи - знам, че не трябва, ама…свалям и хвърлям като се приберем от плажа и слагам вече нормалните месечни.

# 12
  • Мнения: X
В морето всичко може да отплува, направо целите очила. Grinning

Аз установих, че човек трябва винаги да има бекъп очила. Разбира се, по трудния начин го разбрах. Сега имам едни, които не нося почти, но са моите диоптри и ако стане нещо, ще имам какви да нося. Слънчевите ми са само 1 брой.

# 13
  • Мнения: 2 474
Len4ita, ако изгубиш клипса, спокойно може да си направиш нов, както казах, моят си беше tailor-made. А и в морето наистина ще отлетят с цялата рамка 😆.
Това с еднодневните лещи и аз съм го правила, преди като носех лещи постоянно и с месечните съм си ходила на плаж, но после след почивката задължително ги сменях. А търсенето на чадъра 😂😂😂, ясно ми е до болка. Затова обикновено карам мъжа ми да влиза с мен или да се пльоснем на първа линия.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 616
ММ си взе такива с клип и е доволен. Но той ги ползва когато ще шофира, т.е. най-много да влезе на закрито в бензиностанция. Когато има вътре/ навън не ги носи, защото  трябва да търси калъфчето за да прибира клипса.  Обикновено носи лещи и очила. Аз пък си купих фотосолар за да си карам колата с тях, но те не потъмняват, защото предното стъкло било със защита. Имам малък диоптър 0,5 и ги слагам само като карам кола, та направо се минах.

Общи условия

Активация на акаунт