Уроци по английски - онлайн

  • 2 955
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте, бих искал да се запиша на уроци по английски онлайн. Искам да е поне 2 пъти седмично и да мога да започна скоро. Като цяло имам проблем с говоренето, е и не само де, но това ми е по-големият проблем. Чудя се дали да запиша разговорен английски, може ли да ме посъветвате нещо? Ако не в група, то да ми препоръчате някой частен учител.
Някой може ли да ми даде мнение за englishacademy.
Благодаря Ви. Simple Smile

Последна редакция: пн, 13 мар 2023, 20:32 от c4nwerk

# 1
  • Мнения: 3 331
Здравейте! Влизам със същото питане. Закупих ваучер за 6 месеца в englishacademy. Изобщо не е това, което очаквах. Има нива А1, А2, В1 и В2. Може да влизаш във всяко по всяко време. Ако искаш, им тест и документ за нивото. Моята цел е да подобря разговорния си английски. А в eacademy на слайта пише дума и диктора я чете 2 пъти. В you tube гледах клипчета и има 1-2 добри.
Ако някой знае нещо, да сподели.

# 2
  • Мнения: 8
Здравейте! Влизам със същото питане. Закупих ваучер за 6 месеца в englishacademy. Изобщо не е това, което очаквах. Има нива А1, А2, В1 и В2. Може да влизаш във всяко по всяко време. Ако искаш, им тест и документ за нивото. Моята цел е да подобря разговорния си английски. А в eacademy на слайта пише дума и диктора я чете 2 пъти. В you tube гледах клипчета и има 1-2 добри.
Ако някой знае нещо, да сподели.
Истината е, че не може да се научи разговорен английски без да имате с кого да го говорите.

Нещо, което помага донякъде, но не съм забелязала да се споменава е мисленето на чужд език.
Нямам предвид сформирането на изреченията директно на английски преди да се говори. Имам предвид, изцяло превключване на “вътрешният глас” на английски. “Заключих ли вратата?” “Да не забравя да купя яйца и кисело мляко.” “Идиот! Гледай къде караш!”
Можем да прекараме часове без да говорим с някого, но не и минута без да “говорим” със себе си. Знам, че ще е на елементарно ниво (дори и на български не мислим с пълни и добре сформирани изречения), но мислейки постоянно на английски дава възможност за “практикуване” на езика в конкретни ежедневни ситуации, а не измислени диалози от някое учебно помагало.

# 3
  • Мнения: 3 331
Fridolina разбирам те, защото с руския съм така. Даже сънувам на руски😊.
Аз имам богата лексика на английски, мога да пиша, да чета и да говоря. От 1клас до 1 курс в института съм го учила, но от тогава са минали 30 години без да ми е бил нужен. . Проблемът ми е, че не разбирам като ми говорят. Особено, ако е бързо.

# 4
  • Мнения: 8
beba2, тези които не разбираш англичани ли са? Защото някои местни акценти са проблем и за англичаните от други райони на страната.

# 5
  • Мнения: 3 331
beba2, тези които не разбираш англичани ли са? Защото някои местни акценти са проблем и за англичаните от други райони на страната.
Не. Трябва ми колкото да се разбирам, когато пътуваме извън страната. До момента все организирано сме пътували, но това лято искаме да попътуваме сами.

# 6
  • Мнения: 189
Здравейте, бих искал да се запиша на уроци по английски онлайн. Искам да е поне 2 пъти седмично и да мога да започна скоро. Като цяло имам проблем с говоренето, е и не само де, но това ми е по-големият проблем. Чудя се дали да запиша разговорен английски, може ли да ме посъветвате нещо? Ако не в група, то да ми препоръчате някой частен учител.
Някой може ли да ми даде мнение за englishacademy.
Благодаря Ви. Simple Smile

Вероятно вече си намерила решение, но все пак се включвам. Може да погледнеш в сайта Uchiteli.bg и да потърсиш учител по твои критерии. За това, което описваш, индивидуално ще е подходящо. Вярно е, че за разговор ти трябват хора, но дори само с учителя пак ще има полза. Да не говорим, че ако си в индивидуален урок, ще говориш през повечето време и винаги обратната връзка ще е само за теб. Също ще слушаш само правилен английски. В този сайт, ако се насочиш към няколко учители, може да пишеш съобщение на всеки от тях - с нищо не се ангажираш. Аз например, винаги правя един обстоен разговор с потенциалните си ученици, за да видим (и двете страни) дали ще бъдат полезни заниманията ни. Лек дефект на школите (без значение дали са големи и с репутация или почти незнайни малки) е, че там всичко е бизнес, което неутрализира до голяма степен индивидуалния подход.
Успех! Flowers Four Leaf Clover

Общи условия

Активация на акаунт