Боледуване на децата ни-тема 71

  • 25 654
  • 822
  •   1
Отговори
# 45
  • shumen
  • Мнения: 18 023
Пийк,ние ходим април и края на август,началото на септември.За 6 месеца,че трябва да се почива никои не ми е казвал.
СимонаК,пиши на лични.

# 46
  • Мнения: 35 110
Ние ходихме Август в Трявна. После ноември и януари правихме в Русе рехабилитацията. Нагревки на синуси и още неща

# 47
  • Мнения: 3 252
Здравейте, имате ли мнение за сироп за имунната система ADLiquid™For Kids? Това ни изписаха за възстановяване след варицелата, че много се срина имунитета на детето, на 2 години е.
Мона, пихме го октомври и ноември, само цената му е уау. Никакъв ефект не видях, и ковид изкара в периода с ларингит.

# 48
  • Мнения: 6 945
Цял ден я гоня да направя видео каква е кашлицата да покажа на док,че там нищо не прави....
И така ларингит ...
Изписа Пулмикорт 2х1мл.в 2 мл физ рр
За първи път ще го ползваме,но колко дни 🙄
Стодал за сироп обичайното за гърло и противоалергично ериус.
Колебаеше за калциев глюконат, но не го написа.
    В петък чак ще в заведа,но в зависимост как се развива болестта допълни Аб ксимебак отзад(като пробиотик вече на три какво ще препоръчате едно време е пила ентерол и се разтваряше сега гледам има някакви мечета с кеф ще ги дъвчи 😁)

Сега е 16ч ако направя сега инхалация в 20 пак много ли е малък интервала все пак не е само ф рр.🙄и се чудя и да се допитам до вас

Последна редакция: ср, 15 мар 2023, 16:05 от Mimi9999

# 49
  • Мнения: 1 234
Мими, не ти е малък интервала, направи си инхалацията сега, другата довечера. Дъщеря ми пие Омнибиотик 6. Синкванон мечета са хубави, аз съм давала няколко пъти, дъщеря ми ги харесва и на вкус. Ентерол е за разстройство.

# 50
  • Мнения: 35 110
Аз не бих правила инхалации преди лягане. Поне 2 часа преди това.
И изплаквайте устата на децата след инхалации, много вредят на зъбките

# 51
  • Мнения: 11 478
Аз не бих правила инхалации преди лягане. Поне 2 часа преди това.
Това защо?

# 52
  • Мнения: 35 110
Моето дете започва много да кашля след инхалация. И сироп не давам преди лягане.
Като лежа в болницата, караха децата да тичат, за да изкашлят всичко, което е задържано в гърдите им. Беше ноември, но сестрите казаха : " обличайте ги и да ходят да тичат "

# 53
  • Мнения: 6 945
Току що приключихме ще ляга към 20ч,че не спала на обяд,сега ще й кажа да изплакне да видим дали ще успее 😁и друго как съхранявате другата част от пулмикорта отворено в хладилник ли🙄не става да го затворя,опитах

Чудесно ей сега й давам топката и да бяга много обича 😁

# 54
  • Мнения: 112
Току що приключихме ще ляга към 20ч,че не спала на обяд,сега ще й кажа да изплакне да видим дали ще успее 😁и друго как съхранявате другата част от пулмикорта отворено във хладилник ли🙄не става да го затворя,опитах

Чудесно ей сега й давам топката и да бяга много обича 😁
Аз изтеглям цялото количество със спринцовка,слагам в инхалатора количеството за инхалация,останалото в хладилника.Държа дози така по 12 часа.

# 55
  • Мнения: 6 945
Четох в стара тема начина 😁успях

https://m.bg-mamma.com/?topic=1475892

# 56
  • Мнения: 1 234
Аз сиропи изобщо не давам след 17-18ч., а относно инхалациите е според случая. Ако кашлицата се увеличава след инхалация не правя преди лягане, ако се успокоява - правила съм и преди лягане и  посреднощ. Но съм на "ти" с Пулмикорта, познавам си и детето и мога да различа кога как ще и подейства. Много пъти е правила алергична пристъпна кашлица и тогава Пулмикорта я е успокоявал моментално. Иначе дори не предположих, че детето си ляга в 20ч., моето преди 22 не можеш да го накараш да помирише възглавницата дори, без значение болна, здрава.
И сопол и тръгна днес на моята дъщеря, така че най-доброто предстои. Ако протече като обикновена настинка ще имам повод за празнуване и аз...

# 57
  • Мнения: 3 252
Мими, точна така и в хладилник. Минимума между два пулмикорта трябва да е 4 часа. Мийте зъбите или пийте вода, ако не може да изплакне. Обикновено се правят 5-7 дни.
За пробиотик - съотношение цена качество за хрускане - джеймъсин или линекс сашета.

# 58
  • Мнения: 35 110
Синкванона е любим на моите. Мечета като от шоколад

# 59
  • Мнения: 204
Здравейте, някой борил ли се е с упорит перорален дерматит? Дъщеря ми е на две и от есента започна да има сериозен перорален дерматит. От лоши лекарски съвети беше станал много зле, почти й се беше напукала кожата до кръв. Ходихме при много добра дерматоложка и тя изпися Елидел, беше единственото нещо, което помогна. Тя няколко пъти ми каза, че няма смисъл да търся причина и да пускам изследвания за алергии. Педиатърката не го приема като сериозен проблем и мисли, че е от пипане/ замърсяване. Но сега детето беше болно от вирус и отново цялата кожа е в пъпки…. Някой да се е преборил с това чудо?

Общи условия

Активация на акаунт