На море в Турция - тема 78

  • 56 579
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 1 673
Това е, ако човек не работи или има много, ама наистина много отпуск, да може да си позволи по един ден отгоре за да спи някъде до хотела. Защото аз като си пусна няколко почивки и ако използвам и един ден отгоре за придвижване, че да не загубя няколко часа от настаняването и това реално са няколко дни отпуск отгоре, а той трудно стига. Затова и не пътувам с автобус , освен, че трудно бих издържала дългия преход, трябва да пускам и отпуск отгоре за пътуването. Всеки сам си преценява кое и как му е най- удобно. Аз за себе си съм решила, че мога да рискувам загубата на няколко часа за сметка на отпуската (като разбира са за мен нормалното настаняване е в два часа, а не от сутринта). За съжаление не мога и да съчетая и слея почивките една с друга, та тази година ми се получава така, че буквално всички са през една седмица и имам три почивки със самолет до Анталия през седмица. Така, че по тези разсъждения, ако не се спазят разписанията ще загубя доста часове, но здраве да е.

# 721
  • Sofia
  • Мнения: 3 840
Роже, аз не оспорвам правотата на Галактик. Наясно съм, че всичко може да се промени във всеки момент
Скрит текст:
Лично аз съвсем скоро бях потърпевша от една такава промяна с редовна авиокомпания, която удължи пътуването ми с ден и половина и се наложи да обикалям европейските летища за да се прибера
Но, когато предварително обявеното е останало без промяна не мога да "си затворя очите". Хубаво би било да няма непредвидени промени, но никой не е застрахован.

# 722
  • Мнения: 466
Някой ползвал ли е агенцията Албена Холидейз? Някакви отзиви?

# 723
  • Мнения: 431
Миналата година летяхме от Варна с Емералд и часовете бяха така (по спомен) От Варна 14 ч, пристигнахме 15:30, цял час не намериха на летище Анталия подходяща стълба за самолета. За хотела тръгнахме към 17 ч и пристигнахме 19,30, 19,40 ч. в хотела. На връщане ни взеха 5:30 сутринта, но ние сме с две деца и не знам дали биха издържали с автобус пътуване. Ако знам, че Емералд и на нас ще ни предложат, при резервация с автобус, да пътуваме със самолет, още на секундата правя резервация....

# 724
  • София
  • Мнения: 3 720
Ние летим на 10,06 - ще почиваме в Сиде - с Онекс Тур
Направихме резервация през февруари- часовете на полетине до и от Анталия са същите, каквито бяха обявени през февруари
Миналата година пътувахме с тях в Египет- отново нямаше промяна в часовете на полетите
Може да е случайност.

# 725
  • Мнения: 3 400
Пиша от Т2. Току що казаха, че има проблем с полета. Трябваше да излетим в 15.50 ч., а сега дори не знаем какво де случва, щели сме след 2 ч. да получим информация 😔
ПП Допълвам: проблемът бил със сутрешния полет, в 11.10 ч. Нашият нямал проблем. Ще видим. Ето, че и при потвърдени часове, всичко може да се случи - хората от сутринта чакат тук.

Последна редакция: пт, 02 юни 2023, 15:20 от Аркадия

# 726
  • Sofia
  • Мнения: 3 840
Неприятно, но се случва. Не се настройвай, хубавото предстои! Simple Smile В сайта ми го дава "отворен за регистрация"
В 14,57 е кацнал от Анталия. Лек път и прекрасна почивка! 😎

# 727
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 866
Миналата година летяхме от Варна с Емералд и часовете бяха така (по спомен) От Варна 14 ч, пристигнахме 15:30, цял час не намериха на летище Анталия подходяща стълба за самолета. За хотела тръгнахме към 17 ч и пристигнахме 19,30, 19,40 ч. в хотела. На връщане ни взеха 5:30 сутринта, но ние сме с две деца и не знам дали биха издържали с автобус пътуване. Ако знам, че Емералд и на нас ще ни предложат, при резервация с автобус, да пътуваме със самолет, още на секундата правя резервация....

Единствено това ми е забележката към почивката (времето за жалост никой не го контролира). На отиване сме излезли от вкъщи в 8:40 и пристигнали в хотела в 17:30. Имахме закъснение при гейта, което беше особено тъпо, защото седиш прав и чакаш нареден за извеждане към автобусите и няма информация, че нещо закъснява и колко ще закъснява- и така 30-40 мин. Навръщане поне бяхме вече в самолета, когато се оказа, че пак нещо не е баш както трябва, та пак 40мин.
За обратния трансфер ни взеха в 3:30 Close
И реално последния ден е тотално изгубен, заедно с почти първия.
Нямаше да ми направи твърде впечатление пътуването, ако не бяхме с дете. Дето вика мъж ми - направо да не си лягаме, вместо да ставаме в 2:30.

# 728
  • София
  • Мнения: 1 428
Някой ползвал ли е агенцията Албена Холидейз? Някакви отзиви?

Години наред, коректни са, имам над 10-12 мърдания напред-назад, мои роднини също към тях насочвам. Тази година също за Батихан има насочени от мене някъде около 8-9 души. Даже вече имат нет в рейса да си джиткаш докато пътуваш. Преди като съм ходил нямаха.

# 729
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 775
Онекс имах час на излитане по програмата си за Египет различен от предварително обявения. Цяла зима. Например...
Няма никаква гаранция...

За мен пътуването със самолет е удобство. И не бих го жертвала за няколко часа повече в хотел.
В интерес на истината и когато клиент има изисквания към часовете, по-скоро сме търсили обедни часове и в двете посоки като предпочитание.

# 730
  • Sofia
  • Мнения: 3 840
Скрит текст:
Онекс имах час на излитане по програмата си за Египет различен от предварително обявения. Цяла зима. Например...
Няма никаква гаранция...
За мен пътуването със самолет е удобство. И не бих го жертвала за няколко часа повече в хотел.
В интерес на истината и когато клиент има изисквания към часовете, по-скоро сме търсили обедни часове и в двете посоки като предпочитание.
Това е оптималният вариант, за мен. Simple Smile За съжаление невинаги е приложим. Не държа да съм в рано в хотела, но и не ми е ок да ме вземат в ранни зори (в 4 или 5 сутринта) за полет в 9 ч. Тази година ни взеха в 7 ч., в 8,10 ни стовариха на летището, полетът ни беше  в 10,50 ч. Спирам да спамя темата.
Прекрасни и слънчеви почивки на всички! Simple Smile

# 731
  • Мнения: 422
Някой ползвал ли е агенцията Албена Холидейз? Някакви отзиви?

Години наред, коректни са, имам над 10-12 мърдания напред-назад, мои роднини също към тях насочвам. Тази година също за Батихан има насочени от мене някъде около 8-9 души. Даже вече имат нет в рейса да си джиткаш докато пътуваш. Преди като съм ходил нямаха.

Потвърждавам, години наред пътуваме с тях по 4-5семейства

# 732
  • Пловдив
  • Мнения: 2 032
https://www.marica.bg/balgariq/obshtestvo/haos-na-letishte-sofiq … -na-edin-sandvich
Сигурно за това писа Аркадия.Ужас!!!

# 733
# 734
  • Мнения: 419
Абсолютен, пълно безхаберие и никаква информация за ситуация . И какво става хиляди изхабени нерви. Замина по 1 ден от почивката. По запознатите могат да кажат дали могат да си искат обещетения от закъснелия полет. Тя дали е стигнала

Общи условия

Активация на акаунт