На море в Турция - тема 78

  • 56 401
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • на село
  • Мнения: 836
Вместо гол запис, да отговоря на въпроса защо не купувам пластика на сим карта - нямам свободен слот, а не искам да мъкна още един телефон. Плюс това, веднъж инсталирана електронната сим карта може да се ползва навсякъде в чужбина - само се зарежда за съответния регион.

Може бг картата ти да е есим и така ще имаш свободен слот. Аз нямам никаква физическа сим карта в телефона. И използвам приложение Airalo като пътувам,също като Роже.
Аз съм с телефон с една карта и Airalo. Повече не ми трябват. Надявам се да имат добро покритие в  Сиде и да не ми се налага да купувам физическа карта за интернет.

# 16
  • Мнения: 419
100%съм съгласна с написаното от Роже в задната тема за сим картите. Нашата лятото бе за 250 лири, регистрирана върху турски гражданин. 10 м месец  като ходихме се оказа че имаме мн лимит Интернет в нея, но трябва да се зарежда през някакъв номер с смс. Не ми стана мн ясно, със сигурност ще е закрита вече. Та и аз съм за e- sim.
И да в хотела има Интернет, но при пътуване с кола е мн удобно, а и сме по спокойни.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 845
Може бг картата ти да е есим и така ще имаш свободен слот. Аз нямам никаква физическа сим карта в телефона. И използвам приложение Airalo като пътувам,също като Роже.
Аз съм с телефон с една карта и Airalo. Повече не ми трябват. Надявам се да имат добро покритие в  Сиде и да не ми се налага да купувам физическа карта за интернет.
Има добро покритие навсякъде почти, /а в Сиде е отлично/защото се връзваш към турски мобилен оператор и ползваш неговото покритие. В България примерно АирАло използват мрежата на А1.
Затова ПраВещица да не забравиш, че в Турция трябва да си в мрежата на Turk Telekom (Avea)

# 18
  • Мнения: 308
Здравейте! Някой с мнение за Pine bay holyday resort В Кушадасъ?
Или Sunis Efes royal palace?

Последна редакция: сб, 11 мар 2023, 20:11 от alyna

# 19
  • София
  • Мнения: 125
Здравейте,
След толкова ровене и четене май си избрах хотел - Vikingen Infinity в Алания. Ще пътувам с дъщеря си (на 13) и търсех хотел, където още я броят за дете. Гледах и Ефталиите, още не съм решила категорично, но сякаш клоня към Викинген. Сега остава да измислим дали да платим 1700 за 7 дни с автобус, 2000 за 9, пак с автобус, или 2400 за 7 със самолет ☺️ Досега сме пътували само два пъти до Кушадасъ, веднъж с автобус и веднъж с кола с междинна нощувка.
За самолета прочетох, че при трансфера хотелите в Алания са последни (и на връщане първи), а може ли някой от пътувалите да сподели как е с автобуса? Няма ли да ни оставят първо в Алания и после да си карат към Сиде и т.н.?
Благодаря предварително!🌷

# 20
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 447
Здравейте,
След толкова ровене и четене май си избрах хотел - Vikingen Infinity в Алания. Ще пътувам с дъщеря си (на 13) и търсех хотел, където още я броят за дете. Гледах и Ефталиите, още не съм решила категорично, но сякаш клоня към Викинген. Сега остава да измислим дали да платим 1700 за 7 дни с автобус, 2000 за 9, пак с автобус, или 2400 за 7 със самолет ☺️ Досега сме пътували само два пъти до Кушадасъ, веднъж с автобус и веднъж с кола с междинна нощувка.
За самолета прочетох, че при трансфера хотелите в Алания са последни (и на връщане първи), а може ли някой от пътувалите да сподели как е с автобуса? Няма ли да ни оставят първо в Алания и после да си карат към Сиде и т.н.?
Благодаря предварително!🌷
Мин. лято по стечение на обстоятелствата почивахме във Викинген. Пътувахме с автобус. На отиваме оставянето е едни от последните хотели, като през годините ни се е случвало и на дадена дата да има няколко автобуса на фирмата ни и почиващите са разпределени по хотели и така единият автобус кара директно към хотелите в Алания, без да минава през Лара, Сиде...На връщане от Викинген вземат едни от първите хотели (след Ефталия и хотелите след Ефталия, посока Алания)...Не ни тежи на нас трансфера, обикновено при вземането качващите се туристи споделят впечатления и пътуването до първата почивка на Анталия е неусетно...Тази година отново ще сме с автобус, хотелът ни пак е в район Алания, но доста преди Викинген...

# 21
  • София
  • Мнения: 1 425
Здравейте! Някой с мнение за Pine bay holyday resort В Кушадасъ?
Или Sunis Efes royal palace?

От лични НЕнаблюдения категорично Сунис, само нали знаеш, че не е баш в Кушадасъ, а на 40-45 км. Пайн е на баир, но доколкото съм чел от 1-2 г имало асансьор до плажа, Сунис пък е от скъпите хотели в района, съответно класата е по по. В заключение, не са в един ценови клас.

# 22
  • Мнения: 308
Благодаря, Валерко!
Всъщност, в търсения от мен период (началото на юли), цените им са почти еднакви.
ММ има юбилей тогава и искам да му подарим нещо по-така.
А в същото време, тогава е много топло в Анталия и за това се насочи към Кушадасъ.
Ходили сме само веднъж там преди години в Палм уингс.
Приемам и други предложения.
Приоритети - голяма, хубава територия, чистота, гледки, качествена храна и обслужване.

# 23
  • Мнения: 270
Благодаря, Валерко!
Всъщност, в търсения от мен период (началото на юли), цените им са почти еднакви.
ММ има юбилей тогава и искам да му подарим нещо по-така.
А в същото време, тогава е много топло в Анталия и за това се насочи към Кушадасъ.
Ходили сме само веднъж там преди години в Палм уингс.
Приемам и други предложения.
Приоритети - голяма, хубава територия, чистота, гледки, качествена храна и обслужване.

Ако единственото нещо, което ви отказва от Анталия е, че е "по топло", направо преосмислете дестинацията. В Анталия има много повече хотели и с много по добро качество на услугата, за която ще си дадете парите. Жегата не е чак толкова страшна.

# 24
  • Мнения: 6 826
Благодаря за темата.

Аз имам няколко въпроса.
Какъв бакшиш е приемливо да се даде на камериер/ка, барман, сервитьор и в каква валута, т.е. евро или лири? В ултра олл инклузив хотел сме, но, както прочетох и тук, а и на други места, отношението се променя, когато дадеш нещичко на обслужващия персонал.
Ако решим да мръднем извън хотела и посетим някой местен ресторант, магазин или пазар може ли да платим в евро или само в лири? С карта може ли да се плаща или предпочитат кеш? Къде е най-изгодно за обмяна?
Питам, защото във Виена, например, имаше места, където приемаха само кеш. Отделно, че на доста места имаха минимална сума за плащане с карта.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 845

Какъв бакшиш е приемливо да се даде на камериер/ка, барман, сервитьор и в каква валута, т.е. евро или лири? В ултра олл инклузив хотел сме, но, както прочетох и тук, а и на други места, отношението се променя, когато дадеш нещичко на обслужващия персонал.
Ако решим да мръднем извън хотела и посетим някой местен ресторант, магазин или пазар може ли да платим в евро или само в лири? С карта може ли да се плаща или предпочитат кеш? Къде е най-изгодно за обмяна?
Питам, защото във Виена, например, имаше места, където приемаха само кеш. Отделно, че на доста места имаха минимална сума за плащане с карта.
Оставяй по 1$ на камериерките, пиколото, което ще Ви занесе куфарите до стаята, по 1-2$ на барманите и сервитьорите. Ако нямаш долари оставяй по 20ТЛ, пак е 1$.
По пазарите и магазините, които не са на фиксирани цени е по-добре да плащаш в лири, щото еврата ще ти ги закръглят по трънския курс и връщането на рестото ще е пак по трънския курс.
Най-изгодно за обмяна е в чейндж бюрата, но ако се притесняваш, обмени си парите в България, няма кой знае каква разлика ако сумата е под 10000 ТЛ.
Може да плащаш с карта, но като е в КЕШ са по-големи отстъпките по пазарите и магазините без етикети с фиксирани цени.

# 26
  • Мнения: 7
Някой може ли да пише какви са цените на допълнителните екскурзии в Алания

# 27
  • Мнения: 6 826
Благодаря, Роже. Полезна информация ми даваш.

# 28
  • Мнения: 453
Някой може ли да пише какви са цените на допълнителните екскурзии в Алания

Кои екскурзии? Мога да посоча цени, които са от миналия сезон и се опасявам, че няма да са адекватни за новия.

# 29
  • Мнения: 39
Харесах апартамент в airbnb - ще платя с дебитна карта, но до сега не съм въвеждала банкови данни по сайтове /дано да е сигурно/. Моля за помощ, какъв е този код който ми иска освен номера на картата и валидността? От банката ли се генерира или мога и от онлайн банкирането? Може въпроса да ви се стори глупав, но ми е за първи път Wink
От тук получавам винаги адекватни отговори и реших да ви попитам. Благодаря ви предварително!

Общи условия

Активация на акаунт