ДЕВЕТИ клас 2022/2023 - Тема 3

  • 41 209
  • 731
  •   1
Отговори
# 675
  • Варна
  • Мнения: 499
Lulumba , честит рожден ден!
Желая ти всичко да се нареди по най-добрия начин, да си жива, здрава, обичана, щастлива и успяла във всичко и да сбъднеш и най-смелите си мечти!🌺❤🥰

# 676
  • Пловдив
  • Мнения: 2 420
Lulumba, здрава, силна, борбена и благословена да си! Весел празник! Heart

# 677
  • София
  • Мнения: 1 896
Честит рожден ден, lulumba! Бъди уверена, бОрбена, несломима! Дано всичко се подреди по най-добрия за теб начин и тревогите останат зад гърба ти Kissing Heart

# 678
  • Мнения: 1 986
lulumba, желая ти да си здрава и да те спохождат само желани и прекрасни изживявания! Късмет и светли дни за цялото семейство! Hug

# 679
  • София
  • Мнения: 2 099
Лу, честита да си! Нека имаш само поводи за усмивки, спокойствие и сбъднати желания! 🌷🥂🍀🎉

# 680
  • България, София
  • Мнения: 1 765
Марти, на патерици: честито ти пораснало момиче! Да е жива и здрава, много, много обичана и щастлива, да жъне с лекота успехи, които да й носят радост и да сбъдва мечтите си!
Hug
Лу, честит рожден ден и на теб! Пак малко на патерици. Да ти е изобилно на здраве, любов, споделени радости и успехи! Скоро всички трудности нека са зад гърба ти и занапред светли и безгрижни дни за теб и цялото семейство Hug

Поизпуснах ви. Миналата седмица бях на планина при децата и се бях отдала на дивотията и красивата природа.

# 681
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Здравейте! Честити да са всички рожденици! Бъдете здрави и много щастливи!
Ние в момента сме на почивка, но моят мозък явно се готви за предстоящата учебна година. Имам нужда от вашият съвет.
Наборът покри ниво Б1 на немски, но не успя да се класира за лайстунг класа. Съответно няма да има възможност за С1 в училище и ще трябва да се яви отделно. Според вас кога е най-удачно това да се случи? Трябва ли да мине например Б2 в 10 клас към Гьоте и след това С1 в 11 клас и след това да започва да се пробва за сертификат?
Чудя се като цяло как да направим така, че живот и здраве в 12 клас да има вече С1.Смятам в началото на учебната година да говоря с учителката му по немски. Но ми се иска и отсега да имам някаква информация.
Споделете опит и идеи.

# 682
  • Мнения: 1 986
Вероятно постът ми въобще няма да е от полза, защото със сигурност има разлики между сертификатите по немски и английски език, но преди месец наборчето се сдоби С1 по английски, след като мина само една година на школа...От там твърдяха, че сертификат се взима успешно след две години учене на нивото, но ние решихме да се пробва... Предполагам, че питаш за нещо съвсем различно, обаче...Flushed

# 683
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Marini, къде се явява за сертификат и това Тоефел ли е? Точно тази седмица и нашия младеж се яви в Британика за определяне на нивото му на английски. Между Б2.2 и C1 е и  сме в  чудене дали да вземе сертификат за Б2 или направо да пробва за С1. Не съм гледала опции за университети с английски още и незнам изискванията за сертификатите.

# 684
  • София
  • Мнения: 2 664
Лила, дъщеря ми завърши през 2022 НЕГ. Не искаше да учи в гимназията, не искаше и лайстунг и не влезе в лайстунг. ДСД класовете също се явяват на изпит за сертификат и тя има С1. Не е ходила никъде на уроци, така че не задължително да е лайстунг за С1.

# 685
  • София
  • Мнения: 6 286
Тоефел е друг вид сертификат. Аз бих препоръчала С1 направо, няма смисъл от Б2.

Борис го записах в Британика, определиха го на Б2.1, той определно има пропуски в граматиката и целта ми е да навакса. Малко са ми странни там, но ще видим как ще е тази година и ще мисля направо да отиде на ниво С1.

# 686
  • Мнения: 1 986
Marini, къде се явява за сертификат и това Тоефел ли е? Точно тази седмица и нашия младеж се яви в Британика за определяне на нивото му на английски. Между Б2.2 и C1 е и  сме в  чудене дали да вземе сертификат за Б2 или направо да пробва за С1. Не съм гледала опции за университети с английски още и незнам изискванията за сертификатите.

Сертификатът е Кеймбридж, а на курсове беше в Avo. В последните две години учиха онлайн там, защото както е известно руският английски е умопомрачителен и трябваше някак да ги държим в правия път...Laughing Миналата година взе и В2.

# 687
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Лила, дъщеря ми завърши през 2022 НЕГ. Не искаше да учи в гимназията, не искаше и лайстунг и не влезе в лайстунг. ДСД класовете също се явяват на изпит за сертификат и тя има С1. Не е ходила никъде на уроци, така че не задължително да е лайстунг за С1.
Magi, а в кой клас се яви дъщеря ти за С1?

# 688
  • Мнения: 13 876
но не успя да се класира за лайстунг класа. Съответно няма да има възможност за С1 в училище и ще трябва да се яви отделно.


Пиши ми на лични. На сбирката в "Таблата" седях до теб и ти споменах че щерката завърши Първа. Минали сме през същото

# 689
  • София
  • Мнения: 4 903
Здравейте и от нас Hug
Прибрахме се от почивка, хубаво беше, но както винаги с хубавите неща, ни се стори кратко. Сега на дневен ред е организацията за РД на набора и после - стягане за училище. Бързо свършва лятото, даже прекалено бързо Persevere . Доволна съм обаче - младежът прочете "Тютюн", даже каза, че му е харесала. Тези дни ще гледаме и филма, защото по мое мнение той също е класика. Другото за него е, че откри, че има плочки на корема и сега е голямото фукане. Като му разправях, че ще проима такива и без фитнес, а само от ездата, не ми вярваше. Но то кога ли се вярва на родителите Joy ?

Честити да са рождениците - и малки, и големи! Да сте здрави и много успешни във всичко! Gift Heart

Гледам за езиковите нива говорите. Преди няма и 2-3 месеца се ограмотявах по темата специално по АЕ. От всичко, което прочетох, това, което единствено си заслужава, според мен, е IELTS. Има тук-таме на разни места все още да искат и TOEFL, но доста по-рядко. Кембридж сертификатите не ги подценявам, но ми се виждат като излишно харчене на пари, особено тези за по-ниските нива. Те по-скоро служат за някакъв ориентир за нивото на владеене, самочувствие и опит, отколкото после реално да вършат някаква работа. Лично аз не смятам наборът да се явява на друго освен на IELTS, може би лятото след 11 клас.

И понеже ми стана любопитно, да ви питам. Какво е това лайстунг за НЕГ? И защо е толкова важно да се попадне в такава паралелка? Оставам с впечатлението, че е нещо, което не се предлага като възможност за всички деца в гимназията, а по-скоро за "избрани", ама не в лошия смисъл, а просто се отсяват най-добрите с изпит и те сформират тази лайстунг-паралелка. Така ли е?

Общи условия

Активация на акаунт