За любителите на салати - тема 5

  • 70 364
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 7 122
Ковачева, много апетитно изглежда но как стои зехтин на картофена салата? На мен ми е твърде интензивен вкуса му, затова винаги я подправям с олио.
Pippi_ , и аз я предпочитам точно тази салата с олио, но нямах, и сложих от любимия ми салатен зехтин, който мирише на маслини и няма никаква лютивина. Ами чудесно се получи, изобщо не беше водещ вкуса му, затова и в бъдеще ще я приготвям със зехтин.

Веднъж я правих със зехтин и не ни хареса и от тогава не повтарям. Ще взема да пробвам.
Иначе ползвам зехтин за овкусяване на зелени, доматени, салати със зеле и ряпа.

# 721
  • Мнения: X
С реколтата е свързано според репортажи по телевизията, да. Миналите години е била катастрофална, тази година заради жега в началото на лятото маслиновите дървета са изсъхнали и почти не са дали плод. Промени в климата. За Испания това, която е продуцент на 70% от зехтина в световен мащаб. Прогнозите за идните реколти са, че ще са на половина на средната досега. Така че не знам дали ще става по-евтин зехтинът.

# 722
  • Мнения: 7
Замислям се да си направя дресинг за салати в стъклен буркан, който да е подходящ за зелени салати и салати от кореноплодни, ряпа, морков, алабаш..и да издържа поне две седмици в хладилник и стъкло.
Освен зехтин, оцет/лимон, горчица какво зелено мога да сложа, ситно нарязан зелен лук или някоя друга зелена подправка?

# 723
  • Мнения: 6 895
Аз не бих слагала зелено. От оцет се смачква... не се консервира от сместа. Напротив.
Но можеш да сложиш семена. Например зърна черен пипер, семена кимон , семена безбез, коричка канела, сушени кори от лимон или портокал, анис, орехи . Ако искаш сложи си зелените неща нарязани в отделна кутийка с папак в хладилника и ги слагай върху салатата и отгоре соса.

# 724
  • Русе
  • Мнения: 5 233
Скрит текст:
Замислям се да си направя дресинг за салати в стъклен буркан, който да е подходящ за зелени салати и салати от кореноплодни, ряпа, морков, алабаш..и да издържа поне две седмици в хладилник и стъкло.
Освен зехтин, оцет/лимон, горчица какво зелено мога да сложа, ситно нарязан зелен лук или някоя друга зелена подправка?


https://ipeychev9.blogspot.com/2018/12/blog-post_25.html

# 725
  • here and now
  • Мнения: 4 320
А аз не мисля, че семената да стоят 2 седмици в дресинга е добър вариант, особено орехи...

# 726
  • Мнения: 6 895
*Алис* май си права за орехите. Може и за другите да си права. Но лук пък съвсем не стои 2 седмици. Ще взема да го тествам това. За семена кимон в рапично олио знам че стоят и съм купувала такова, също и чили. Орехи в мед съм взимала и стоят ... но ти си права, че оцета е нещо по-различно и може и да не е ок.
Но тогава и с горчица не би било ок да стои 2 седмици ?
peych зеленини и зелен лук и до вечерта не може да стои. Веднага омеква. Според мен се посипват зеленините върху салатата и след това се полива със соса. Въпреки че някои първо слагат соса и после поръсват със зеленините.
Замислям се да си направя дресинг за салати в стъклен буркан, който да е подходящ за зелени салати и салати от кореноплодни, ряпа, морков, алабаш..и да издържа поне две седмици в хладилник и стъкло.
Освен зехтин, оцет/лимон, горчица какво зелено мога да сложа, ситно нарязан зелен лук или някоя друга зелена подправка?

Последна редакция: ср, 08 ное 2023, 13:55 от Не се сърди, човече

# 727
  • here and now
  • Мнения: 4 320
Сушени билки и подправки са ок, според мен.

# 728
  • Мнения: 1 734
bella-ciao Напълно е възможно такъв вид дресинг със зелении да издържи до 2 седмици и нищо няма да му стане нито на лука ,нито на зелениите , все пак има оцет , който е консервант.
Няма нужда да се дават обобщения през призмата на твоите лични предпочитания. Само си спомни за трушиите.......

# 729
  • Мнения: 6 895
Danifin1 аз ако сложа такъв дресинг на зелена салата и я сложа в хладилника ... до вечерта лука и магданоза и копъра ще са размазани върху останалите зеленчуци, които също ще са омекнали. Салата може да се държи отделно и да се подправя с такъв дресинг преди консумация.

Последна редакция: ср, 08 ное 2023, 15:02 от Не се сърди, човече

# 730
  • Мнения: 1 823
Обичайният мой обяд на работа



Честит Архангеловден!

# 731
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Замислям се да си направя дресинг за салати в стъклен буркан, който да е подходящ за зелени салати и салати от кореноплодни, ряпа, морков, алабаш..и да издържа поне две седмици в хладилник и стъкло.
Освен зехтин, оцет/лимон, горчица какво зелено мога да сложа, ситно нарязан зелен лук или някоя друга зелена подправка?

Аз редовно правя по-голямо количество дресинг, най-често италиански, но ми се струва, че две седмици е доста време за дресинг в хладилник и сигурно ще се промени вкусово. Аз го правя на око в бурканче от 400 грама, и като свърши винаги мога да приготвя нов за отрицателно време. Обикновено слагам зехтин, лимонов сок, бял оцет, сух риган, суха мащерка или микс от италиански подправки, лют пипер, смлян черен пипер, едрозърнеста горчица, мед, пресована скилидка чесън, лъжичка песто от босилек или рукола, понякога слагам и сушени малини, понякога майонеза, понякога кисело мляко, може да варирате спрямо вкуса си.
Допълвам с току що направен

Последна редакция: ср, 08 ное 2023, 13:45 от kovatcheva

# 732
  • Русе
  • Мнения: 1 857
Бобсън*, понеже пропорциите са за по-големи количества, давам тези които използвах аз.
Зелева салата за бърза употреба
1 кг нарязано зеле 
500 гр - моркови, червени и зелени чушки и целина. В рецептата имаше и зелени домати, но аз нямах.
  30 гр сол
  60 гр захар
140 мл оцет
  60 мл олио
Нарязаните зеленчуци се смесват и се объркват добре с дресинга. Салатата се прибира в хладилника и за 24 часа е готова за консумация.

# 733
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Благодаря, Све, ще използвам пропорцията на по-малко количество още довечера. Simple Smile

# 734
  • софия
  • Мнения: 273
най-любимият дресинг вкъщи е водата от печени чушки - като ги беля ги пукам отдолу докато се изтече водата , после обелени ги оставям в/у цедка преди да ги замразя/сготвя/или за салата (тази вода е супер и за бульон)  Този сок е разкошен и създава илюзията, че има добавена мазнина. Може да му се добави всичко зависимо от предпочитанията.
А вкъщи всички сосове , които принципно изискват майонеза - аз ги правя с прецедно мляко и зехтин.
Руската салата от години я правя така и става много лека.
/пробвайте да сложите и ситно накълцана печена чушка в руската салата- променя играта Simple Smile/

Общи условия

Активация на акаунт