За любителите на салати - тема 5

  • 70 290
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 197
Снощната салата Wink разбира се обилно прокарана с узаки и рицина

# 16
  • Мнения: 1 823
Свежи домати.чушки сиврия,зелен лук и сирене,подправена с олио и оцет

# 17
  • Мнения: 1 551
Плодова салата
банан, ябълка, мандарина и 1/3 лъжичка мед

# 18
  • Мнения: 7 090
Аз имах лесна салата / хрупкав айсберг с Feldsalat (https://de.wikipedia.org/wiki/Gew%C3%B6hnlicher_Feldsalat) и зелен лук

Feldsalat или градинска салата по нашенски, правя със съвсем малко салатен лук, запечени на тиган слънчогледови семки и крутони. Една от любимите ни!
Ковачева,  благодаря за идеята с фенел, обожавам го!

# 19
  • Мнения: 6 779
Аз тази салата най-рядко я правя защото листенцата са токова нежни , че като се подправят се консумира веднага или се смачква бързо.

# 20
  • Бостън
  • Мнения: 13 547
Заровила съм се в менюто на една Грузинска кръчма и съм си харесала "салата със зелен спанак и пилешки дробчета", а има и други супер идейни нещица. MM пак ще ми се смее като види списъка за пазаруване!
https://hmeli.ru/catalog/salatyi-i-zakuski

# 21
  • Мнения: 7 090
Аз тази салата най-рядко я правя защото листенцата са токова нежни , че като се подправят се консумира веднага или се смачква бързо.

Да, права си, много бързо се разваля.
Аз я купувам, когато ми се яде такава салата и я правя веднага. Тоест, не престоява.

# 22
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Направих зеле с моркови, майонеза и сурими, като не очаквах да се хареса, а то - напротив.
Иначе зелена салатка малко тази вечер, чушки на кръгченца, краставица, магданоз, репички, и червен лук с оцет и зехтин.
Мога всеки ден да ям зелена във всякави вариации, но да е стабилно киселка. Blush

# 23
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Agent Provocateur, точно нещо подобно с дробчета мислех да правя тази вечер, но ме домързя да ги изпържа. Благодаря за идеята, ще погледна точно рецептата и утре ще я реализирам. Сайтът предлага много идеи, благодаря.
Тази вечер салатата е микс от фелдсалат, радикио, бейби спанак и рукола, овкусени със сол, зехтин и бял балсамико, кубчета прясно манго, синьо сирене и ягодов оцет. И чаша купаж от пино гри и розе.

# 24
  • Мнения: 6 779
И аз сложих рукола, зелен лук и моркови . Пуешки дробчета също имахме , но не на салата.
Едни майстори ми се моткат из къщата и вече така ме изморява само мисълта че още не са приключили работа Sad

# 25
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Ех, Ковачева, всеки път като видя твоите салатки се замечтавам и аз да мога да се навечерям с такава салатка. 😃У нас обикновено правя тройни дози, че все си мисля, че няма да стигне, а накрая се натъпкваме. Затова салатите взех да ги наричам вече вечеря, а не предястие, да не преяждаме, че сме и двамата много сладкокусни... Но твоите салати и вино са винаги супер апетитни, деликатни и мънички, като бижу. 😃

Ние тръгнахме на път и последния ден обрах хладилника - моцарела с доматки и свеж босилек с балсамова редукция, а до нея - сбирщайн, но вкусен: ролца от раци, радикио, праз леко сотиран на тиган (немският е един дебел и е с много мек вкус), подправки.

# 26
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 801
От мен тази вечер йорданска салата със спанак, червен лук и Сумак

Разядка с артишок

И салата от печени цвекло, печени моркови, кисели краставички и заатар

# 27
  • Мнения: 6 779
И аз имах свекло с парченца лимон листа от целина, ябълка, сол, зехтин и другата с 2 вида зеле, моркови, пресен лук и листа от целина и при нея зехтин и ябълков оцет. 

Последна редакция: нд, 12 мар 2023, 13:41 от bella-ciao

# 28
  • Русе
  • Мнения: 5 212
Салата с червено цвекло и Моцарела

# 29
  • Мнения: X


Салата с рукола, микро- зелении, червен лук, маслини, чети домати, краставица, магданоз,  авокадо, извара и дресинг от цял лайм, сол, черен пипер, зехтин и малко ябълков оцет.

Общи условия

Активация на акаунт