Парфюмни размисли и страсти - 282 март 2023 г.

  • 47 290
  • 543
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 420
...
Иначе съм набелязала новия аромат на VCA Moonlight Rose. Страшно ми хареса тази роза, определено ще се оглеждам за оферти по-натам, само да се появи на повече места.
...

Тази роза е удивително хубава и присъствена, и уникално трайна!
В Дуглас я има с чувствително намаление сега.
Аз, обаче, се чудя дали тя да бъде или Бялото Пачули? И двата парфюма са силно пачулиеви, но "белият" е по-нежен и тих...

Бих посъбрала още мнения и за двата парфюма. Simple Smile

densi, благодаря за темата! Heart

# 31
  • Мнения: 17
Честита баба Марта Simple Smile
Някой пробвал ли е новите Gucci Bloom Intense или Givenchy l'Interdit Burning Neroli?
Нямам търпение да ги тествам, звучат интересно и двата!

# 32
  • Мнения: 36 004
започнах женския месец със смокиновия ангел

# 33
  • Мнения: 71
Аз от две-три седмици въртя няколко парфюма: Narciso Rouge EdP, Narciso Rouge EdT,  Pure Eve на The Different Company, Tardes на Carner Barcelona, Velvet Tonka на BDK perfumes и Honour - Amouage - него най-много, че ми е чисто новичък.
Иначе много ми се иска да се черпя за 8-ми март с Османтуса на Молинард. Минавам постепенно на по-пролетни ромати, макар че не съм прибрала още и по-плътните и дълбоки като Шалимар Суфлето на Герлен например.

# 34
  • Мнения: 267
Честита Баба Марта и весели пролетни празници на всички! Понеже и на мен ми е пролетно и зелено в душата, смятам да тествам тези свежари:
https://www.fragrantica.com/perfume/Miller-et-Bertaux/Menta-y-Menta-54796.html
https://www.fragrantica.com/perfume/Maison-Crivelli/Osmanthe-Kodoshan-67416.html
https://www.fragrantica.com/perfume/Lorenzo-Villoresi/Yerbamate-5081.html
Пък и да не припламне помежду ни искрата, винаги мога да вдигна телефона на чудните рози,с които съм се запасила- Rosa Ekaterina, Oud silk mood, L'arte di Gucci, Cafe rose и тази, която ми предстои да пробвам - Rose de Jamal на Les indemodables. Подаръци... трудно. Бебето е фърст ( пък и тя ми е мадама, нищо,че е на годинка) Blush

# 35
  • Мнения: 650
В момента, а и от доста време насам, нося главно Womanity, Alien Goddess, Libre Le Parfum.
Женският празник ще прекарам сама на далечен остров, така че не очаквам парфюмни подаръци, освен ако не си ги направя сама на някое летище. 😁

# 36
  • Мнения: 919
Честита баба Марта!
последните седмици носех основно Лалибела и Черния фантом, от който щях да взимам бутилка (имам мини), но му се наситих, за сега, слава богу преди покупката.
За 8ми март обмислям да се награда с този Majda Bekkali https://www.fragrantica.com/perfume/Majda-Bekkali/Fusion-Sacree-Clair-16289.html
Комбинацията от сладка гардения и тамян ми звучи като нещо, което отдавна търся и брандът ми е любопитен.

# 37
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 157
Честита Баба Марта! Бъдете здрави, усмихнати и уханни!

Вчера за работа извадих пипереното Туили, не го бях пръскала от миналото лято. Цял ден си го усещах, приятен парфюм за пролетта макар че тук си е все още бая студено.
За пролетта не мечтая нищо парфюмно, пръскам според настроението от наличните.

# 38
  • Мнения: 812
Целия февруари носих LA BELLE LE PARFUM  на Жан Пол Готие с по две фъс на вратлето и  отцелях макар да има някаква нотка , която леко ме давеше.Същата усещах преди това в Синия час на Роша, по същия начин.
За март извадих Прада Парадокс да тествам .
Вече се оглеждам за летни парфюми даже направо..Останала съм само с Валентино Дона и се налага попълнение.
Иначе с това, което имам спокойно ще изкарам до  n - някойси Черен петък. Освен, ако не се сринат цени на нещо апетитно за моя нос. За 8 март вече получин продукти на RITUALS .Беше много приятна изненада.
Честита баба Марта!

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 1 195
Благодаря за новата тема❣
За пролетта ще ползвам новото Burberry her и Givenchy irresistible rose velvet на които още не съм успяла да усетя красотата и се надявам да ми се разкрият в топло време🍀

# 40
  • Мнения: 10 013
Благодаря за новата тема! Flowers Rose

През февруари носих най-много Mon Guerlain Intense, от който веднага взех нова бутилка, и  L'Interdit Rouge, който довърших. Сдобих се с Libre Le Parfum, поднових и Libre EdT. Това ще е основното трио тази пролет.

Вчера открих месеца с Bouquet Ideale, който обиквам все повече. Драйдаунът е наркотичен и опияняващ. Two Hearts Защо правя асоциация с череши не знам, но въпреки че няма нито плод, нито сок, визуализирам череши. Не е заради цвета на бутилката със сигурност.
Очаквам голяма проба на Dolce Amalfi, интересно ми е дали е "мой". Поръчах и Наксос, но май няма да е за мен.
Не очаквам парфюмен подарък за 8ми март, но знае ли човек.

# 41
  • Мнения: 919
Dez и на мен Букетът ми ухае на череши, или по точно на черешова дървесина, точно това е ароматът....
За пролетта извадих на преден план Pale blue eyes и Azora макар да ми е жал да я пръскам, че трудно се намира.

# 42
  • Мнения: 71
Аз да се ъпдейтна, докато чакам детето да си мие зъбите за училище, не издържах да чакам някой да се включи с коментари за Jean Patou - Adieu Sagess и на мой риск го поръчах. Звучи като много мой по нотките, но това никога не е било гаранция. Все пак най-привлекателно в него е това, че е римейк на класика, има страшно висок рейтинг във фрагрантика и е сравняван с парфюми, които обичам.
Междувременно, тези дни се заиграх с две проби на Bond №9 - West Side (ужасна потна роза) и  Park Avenue South (шампоанът Зелена ябълка от едно време и то без никакво развитие от началото до края при мен). Тези двата тотално ме отказаха да им пробвам други парфюми.

# 43
  • Мнения: 519
Благодаря за цветната тема, обожавам пролетта и нейното нежно пробуждане Heart Eyes

Подготвила съм Love Mimosa и Blossom Love на Amouage, Gucci Flora Gorgeous Jasmine и любимата Марфа.
От доста време планувам пълноразмерно шише от Либре едт и вероятно това ще бъде следващата покупка.

# 44
  • Мнения: 511
Благодаря за темата Simple Smile
Аз още нищо не нося така..предимно него. Дори не съм изкарала пролетно-летните парфюми. То времето така и не реши какво ще бъде. Та...проби. Ама така, бавничко - пръскам се с различна всеки ден. Понатрупах доста(сефте) и се чудя дали няма да изскочи зайче отнякъде. Ама трудно, трудно...напоследък се хващам, че все нещо не ми достига за да поискам повече от отливка.

Общи условия

Активация на акаунт