Аутизъм? Да или не? 😐🤔😑

  • 9 383
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 943
Ами първо бащата е проговорил късно може да е наследствено,второ живеете в чужбина съответно втори ези ииии спрете тв,екрани.

За ваше успокоение потърсете специалист за консултация.

# 16
  • Мнения: 6 764
Виж сега, можеш да си целия в пъпки, но това не значи, че си с Варицела. Общото е само, че си с пъпки.
Жената на площадката предполагам е топ специалист, както и ние тук. Ако сериозно смяташ, че детето ти има проблем, единственото адекватно поведение от твоя страна би било да го заведеш на преглед при специалист.

# 17
  • Мнения: 723
Да, действително е като гавра с дечицата.
Работила съм с такива деца, да, по-различни са, но определено не е нещо чумаво, както се опитват да го изкарат. При това такъв дълъг ферман, направо съжалявам дечицата на такива родители - сакън да не е на кеф или да не говори, веднага го изкарват с дефицит. Още малко, ако е по-кротко и не търчи като бясно наляво-надясно сигурно ще го изкарат с ДЦП. Или, ако получи двойка, че има степен на малоумност.
И още нещо - аутизмът е заболяване, което се диагностицира от съответните специалисти, а не от мами във форум!


Аутизъм нее заболяване а състояние

# 18
  • Мнения: 1 522
Нашият вчера навърши 2. Говори 3-4 несвързани думи. И прилича на вашия. Според мен се филмирате. Всички са такива на тази възраст.

# 19
  • Мнения: 197
Нашият вчера навърши 2. Говори 3-4 несвързани думи. И прилича на вашия. Според мен се филмирате. Всички са такива на тази възраст.

В един сайт четох, че на 24 м. трябвало да изговаря 200 думи..
Да, да не може ли да знае 3-5 езика...
Пишат глупостии и такива, като мене вземат да се филмират.
Разбира се, че не вярвам на всичко, но всички неща, които съм описала по пп се броят за симптом.
Най-много се учудих на слушането на музика.😁😁🤦🤭
Калво по-нормално от това!?

# 20
  • Мнения: 79
Здравейте,не се тревожете толкова.Моето дете на 2г казваше буквално само папа и мама. Сега е на 2и 4 месеца и казва нова дума всеки ден. Отделно има много черти от вас изброените..Бяхме на логопед,за нея няма аутизьм..Обича сьщо много музиката и видеа

# 21
  • София
  • Мнения: 2 481
Всичко описано ми звучи напълно нормално.
Проговарянето обичайно се случва около 2,4-2,7 г.
При моя син не е имало регрес, иначе други родители с деца от спектъра са споделяли същото.

# 22
  • София
  • Мнения: 13 161
Аз нямах предвид спектъра.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 414
Едно от нещата, които синът ми обича е въртене в кръг, да му стане лошо и после да се смее до откат. Подрежда неща на мястото си (ама гледа майка му, която не понася хаос). Пералнята също имаше период, в който я наблюдаваше и му беше интересно какво се случва. Ама си е напълно нормално дете на 2г5м. Е, реално проговори доста рано, но с родители, които не млъкват постоянно дори не се учудвам. И това, че моето сега може да каже “Самолет номер 5..” цялото като види самолет, а вашето още не, не значи, че има проблем. Още повече, че се намирате в двуезична среда, което е значителен фактор за по-късно проговаряне.
Ако нещо пък чаааак толкова ви притеснява една консултация със специалист и готово.

# 24
  • Мнения: 530
Отидете и направете консултация с детски психиатър. Вие сте описали 100 точки, за които и ние родителите на деца с аутизъм не бихме се сетили. Отидете при д-р Маргарита Станкова или д-р Янева /детски психиатри в София/ те си имат тестове и методи по които ще разберат. Така да ви пишем да или не в нета е безсмислено. Иначе на мен пък точно, когато се чудих преди многооо години детето ми с аутизъм ли е бях писала точно на Little Evil за симптомите за аутизъм и така ги изброявах. Може това, не може еди кое си. Исках и се заблуждавах, че детето ми не е с аутизъм, но си е там и с двата крака. Две години хем са рано, хем не са, но вие прекалено много се вглеждате в детето ми се струва.

# 25
  • Мнения: 197
Отидете и направете консултация с детски психиатър. Вие сте описали 100 точки, за които и ние родителите на деца с аутизъм не бихме се сетили. Отидете при д-р Маргарита Станкова или д-р Янева /детски психиатри в София/ те си имат тестове и методи по които ще разберат. Така да ви пишем да или не в нета е безсмислено. Иначе на мен пък точно, когато се чудих преди многооо години детето ми с аутизъм ли е бях писала точно на Little Evil за симптомите за аутизъм и така ги изброявах. Може това, не може еди кое си. Исках и се заблуждавах, че детето ми не е с аутизъм, но си е там и с двата крака. Две години хем са рано, хем не са, но вие прекалено много се вглеждате в детето ми се струва.

А вашето правеше ли гореизброените неща?
Хем ''сигналите'', хем умните неща, които съм описала, че прави?

# 26
  • Мнения: 530
Отидете и направете консултация с детски психиатър. Вие сте описали 100 точки, за които и ние родителите на деца с аутизъм не бихме се сетили. Отидете при д-р Маргарита Станкова или д-р Янева /детски психиатри в София/ те си имат тестове и методи по които ще разберат. Така да ви пишем да или не в нета е безсмислено. Иначе на мен пък точно, когато се чудих преди многооо години детето ми с аутизъм ли е бях писала точно на Little Evil за симптомите за аутизъм и така ги изброявах. Може това, не може еди кое си. Исках и се заблуждавах, че детето ми не е с аутизъм, но си е там и с двата крака. Две години хем са рано, хем не са, но вие прекалено много се вглеждате в детето ми се струва.

А вашето правеше ли гореизброените неща?
Хем ''сигналите'', хем умните неща, които съм описала, че прави?
По-скоро не искам да ви казвам, кое от тях правеше като при вас, за да не ви плаша, но като прочетох отново първия ви пост мисля, че детето разбира много неща и ги прави спрямо ситуацията. Контактно е, разбира, кои са вашите и на таткото дрехите, знае ви колата, знае доста неща. Имитира, което е много хубаво нещо /което по принцип е голям проблем за децата с аутизъм/. По-скоро кажете разбира ли детето сложни инструкции и има ли разбиране като говорите и тук ще си отговорите на въпроса в голяма частност, защото моето дете на 2 години не разбираше нищо, ама нищо. Все едно говорим на стената и тя повече щеше да отговори от детето. Ако и кажехме донеси млякото от хладилника нито го правеше, нито разбираше, какво се иска от нея.

# 27
  • Мнения: 197
Отидете и направете консултация с детски психиатър. Вие сте описали 100 точки, за които и ние родителите на деца с аутизъм не бихме се сетили. Отидете при д-р Маргарита Станкова или д-р Янева /детски психиатри в София/ те си имат тестове и методи по които ще разберат. Така да ви пишем да или не в нета е безсмислено. Иначе на мен пък точно, когато се чудих преди многооо години детето ми с аутизъм ли е бях писала точно на Little Evil за симптомите за аутизъм и така ги изброявах. Може това, не може еди кое си. Исках и се заблуждавах, че детето ми не е с аутизъм, но си е там и с двата крака. Две години хем са рано, хем не са, но вие прекалено много се вглеждате в детето ми се струва.

А вашето правеше ли гореизброените неща?
Хем ''сигналите'', хем умните неща, които съм описала, че прави?
По-скоро не искам да ви казвам, кое от тях правеше като при вас, за да не ви плаша, но като прочетох отново първия ви пост мисля, че детето разбира много неща и ги прави спрямо ситуацията. Контактно е, разбира, кои са вашите и на таткото дрехите, знае ви колата, знае доста неща. Имитира, което е много хубаво нещо /което по принцип е голям проблем за децата с аутизъм/. По-скоро кажете разбира ли детето сложни инструкции и има ли разбиране като говорите и тук ще си отговорите на въпроса в голяма частност, защото моето дете на 2 години не разбираше нищо, ама нищо. Все едно говорим на стената и тя повече щеше да отговори от детето. Ако и кажехме донеси млякото от хладилника нито го правеше, нито разбираше, какво се иска от нея.

И нашия не разбира много какво му говорим, но пък много имитира. Снощи например взе солта и искаше да осоли мекиците 😁🤭
Започна да казва "хай" и иска и ние да повтаряме след него.
А и иначе доста взе да си говори на бебешки.
Още отдавна, като искаше да излиза навън си носеше обувките, якето или шапката.
Не знам, хем ми се струва развит, но това, че не говори и не разбира много ме притеснява, както и някои от "симптомите". 🤔😐

# 28
  • Мнения: 530
Мисля, че трябва да се успокоите. Наслаждавайте се на детето. Играйте много игри за имитация, фина моторика, правете се на шут за привличане на вниманието, детето е голямо, но играйте игрите пика буу сещате се със закриване на очите с ръце и изненада като ще ги надградите в по-голям вариант за детето, вижте Киндиру упраженията за баланс на тялото и мозъка, играйте много сензорни игри с камъни, пръчки, кинетичен пясък, вода. Правете флор тайм. Т.е. сядате и играете заедно на пода пред очите на детето. Вземете си от големите топки за йога, търкаляйте го отгоре, наляво, надясно. Разглеждайте книжки, вземете от тези книжки с животните и имитирайте заедно. Много го целувайте и обичайте детето пък, какво ще стане един ден никой не знае. Сигурна съм, че всичко е наред, ако има нещо след половин година ми пишете пак. Успех и горе главата.

# 29
  • Мнения: 6 764
Нюмами, казвате, че не разбира, но включвате ли детето по някакъв начин в ежедневието? Какво имам предвид - става от сън, взместо на готово да го облечете да му кажете донеси си дрешките; става тъмно в стаята (ако ключовете са на ниско), вместо да светнете вие лампата, да помолите детето да го направи или да ви носи разни неща. Защото моята малка дъщеря е на 1г8м, говори само отделни думи, никакви изречения, но разбира много. НО това разбиране не идва ей така, аз й възлагам задачки. Пример, тръгваме от площадката. Казвам на нея, вземи си топката и да тръгваме. Тя отива и я взима сама. Така тръгваме, аз не я взимам без нищо да й кажа, тоест да свърша нещо вместо нея и без тя да отрази това. Излизаме, помолвам я, подай си обувчиците и тя ги взима от етажерката и ги дава. Ако никога не я моля за обувките, а директно я обувам аз, ясно е, че няма да реагира на думите ми. Колкото и да е малко детето, включвайте го поетапно в грижите около него. Ако всичко правите вместо детето, трудно ще започне да реагира и разбира. Успех

Общи условия

Активация на акаунт