Билла,Метро,Фантастико,Хит,Т-маркет и др. - ТЕМА 15

  • 61 601
  • 754
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: X
Сега, защо това хващане за запетайки, седяха си зад ограда животинките, ние не сме били ферма... ама и не съм баш паднала от луната, защо мидлите, че по-добре знаете дали сме имсли кокошки или не... 😂 странна логика. Баба ми беше решила, че било хубаво да ядат пресни тревички, накълцваше им с ножица, давахме им динени кори, общо взето май всякакви остатъци от кухнята. Вече отдавна нямаме, но съседката има, от нея взимаме тор за цветята (и за домати миналата година)

Последна редакция: пн, 10 юли 2023, 15:34 от Анонимен

# 751
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 064
май само сте чували как се гледат домашните кокошки. Smiley
пролетно-лятно време не ги пускахме из двора защото ще изровят всичко посадено. след прибиране на реколтата двора беше техен. а ако има и бунище (за оборска тор) там бяха в стихията си. това са свободните кокошки. когато са затворени в техният си двор им се даваше всичко останало от домакинството като храна. давали сме им и пясък както и хоросан. на домашните антибиотици, хормони и др. не се дават. това е разликата м/у домашни и промишлени свободни кокошки. и домашните спят на тъмно в кокошарника. при промишлените е вечен ден. Smiley

Дам, лятото ядаха, освен зърното сутрин и вечер,  кори от диня и пъпеш, нарязани на ситно, и трева, от двора, след плевене.

# 752
  • Мнения: 1 041
Клетъчните хич не са за предпочитане. Поради стресът, в който се налага да живеят, четох, че яйцата нямат изобщо полезните качества, които яйцата на нормално гледаните кокошки имат. Те за това и са и най-евтините.
И аз имам спомени с какво са ги хранили бабите на село, хормони и инжекции нямаше.

# 753
  • Мнения: 2 391
Клетъчните хич не са за предпочитане. Поради стресът, в който се налага да живеят, четох, че яйцата нямат изобщо полезните качества, които яйцата на нормално гледаните кокошки имат. Те за това и са и най-евтините.
И аз имам спомени с какво са ги хранили бабите на село, хормони и инжекции нямаше.
И хората дето живеят в апартаменти не са за предпочитане Ха Ха Ха

# 754
  • Бургас
  • Мнения: 16 364
Заповядайте в новата тема!
https://m.bg-mamma.com/?topic=1572657

Общи условия

Активация на акаунт