Шумни съседи 🤯

  • 14 507
  • 264
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 998
Кои закони не е спазила съседката?
Вдигала е шум в позволените часове. Това че не се е съобразила с болното дете е въпрос на човещина, но не е нарушила наредбите.
Вметката за морала и е много грозна и не на място.

# 256
  • Мнения: 98
Кои закони не е спазила съседката?
Вдигала е шум в позволените часове. Това че не се е съобразила с болното дете е въпрос на човещина, но не е нарушила наредбите.
Вметката за морала и е много грозна и не на място.
В предишни коментари бях споменал че въпросната съседка системно нарушава часовете за вдигане на шум като продължава да вдига шум и след 12 вечерта. Последния случай когато след като полицията ги предупреди да се спрат след 23ч те намалиха музиката но не я спряха и продължиха да викат спорят и да се смеят с пълни гърла! До 1ч  И този тормоз продължава 3 та година вече. Самата тя когато се кара с жена ми лятото и беше казала следното. "И кво постигна като ни вика полиция видя че купона продължи след като си замина полицията нали? Ти с мен на глава не може да излезеш момиченце аз познавам всички полицай в този град ясно ли тие? Не ме карай да ти покажат стоп палката и да те върнат обратно на село и да не ти стъпи крака в града ясно ли тие селянко още един път ако ми викнеш полиция ще те върна на село" Това нормално отношение ли е на жена над 50г. ??? После кой е виновен

# 257
  • Мнения: 977
Сутуацията е кауза пердута, от личен опит го пиша..Имам доста постове в тая тематика тук във форума. Ще се повторя накратко и сбито :
1. Продажба - неприемлив за много собственици вариант.
2. Упражняване на реципрочни действия както и саморазправа - най ефикасния метод, минусите на който са възможни съдебни преследвания и куп други инфекции, също така зависи от силовия потенциал на ответната страна.Дали сте в състояние да и се противопоставите ?
3. Живот в непоносимите условия с надеждата някога кошмарът по една или друга причина да свърши.
Аз лично съм минала и през трите варианта.

# 258
  • Мнения: 1 998
Ами, Антонио, след като и полицията не може да се оправи с нея, най-добрият вариант е да се изнесеш.
Ако твоята комшийка спи до късно, направи и серенада в 6-7 сабахлян😆

Аз бързо излекувах една съседка квартирантка, която ревеше и тропаше до 3-4 сутринта в продължение на една седмица. Първо я съжалих, защото даже чувах как се кара и бие гаджето, заради друга жена, ама то всеки ден... Звъннах една нощ в 3, не отвори, така ли?
Нейната квартира от двете страни граничеше с моите спални и за късмет телевизорите бяха закачени на общите ни стени. Сутринта в 6.30 двата телевизора до дупка и сигурно е подскочила в леглото от шума, но спря да реве😂

После в тази квартира се нанесе семейство с две деца. Бяха много сладки и възпитани и винаги поздравяваха. Синът ми мрънкаше, че тропат и викат и му пречели да учи за изпити, но му казах да се премести с учебниците в хола.
Няма как да забраниш на деца да играят в дома им, пък и те не са виновни за тъпотиите на строителите.

Последна редакция: нд, 25 фев 2024, 12:28 от Чи лу

# 259
  • Мнения: 28
Преди малко говорих с полицията и давам прясно инфо. След 23:00 може да се звъни за всякви шумове - телевизия, висок говор и всичко, което ни нарушава спокойствието. Не е нужно да е купон. Води се нарушаване на обществения ред. Тази нощ пак не съм спала, заради телевизор и разговори - 3:30-5:30. След като имам зелена светлина, наистина ще звънна. Почнах да се чудя какво контра обвинение могат да измислят, защото от нагли хора всичко можеш да очакваш?!

Браво!
Същото ми каза и кварталният полицай, с който говорих по повод на моя проблем, за който споделих наскоро в друга подобна тема.

# 260
  • Washington,USA
  • Мнения: 509
И при нас е пълна дупка. То местене на столове постоянно, то хвърляне на неща, пиянски изцепки, говорене на висок глас, тръшкане на врати.

Аз пък им пускам силна музика в отговор.

# 261
  • Мнения: 61
Няма как да забраниш на деца да играят в дома им, пък и те не са виновни за тъпотиите на строителите.

Пълни глупости и размишления.И от игра до игра има разлика.
Дай сега, щото са деца, да правят каквото си искат,пък ние ще търпим завинаги защото сме били глупави да вземем нискокачествено жилище хем сме знаели ,че е е такова.
В това има пропита толкова много балканско-българска народопсихология,че няма накъде повече.

# 262
  • Мнения: 689
Нормално е от време на време да има шум от ежедневни дейности. Нормално е да има и ремонти. Нормално е да идват и шумни гости по радостни поводи. Не е нормално обаче всяка божа вечер стадо бизони да препускат през 2 до 4 етажа над мен, да ми се клатят абажурите (!?) и да чувам истеричните крясъци на майката на стадото, съпроводени със заставката на БТВ новините в 23:00.

Нямам търпение стадото да порасне на възраст и да се очовечи. На възпитание явно не подлежи. То не че някой се опитва да му обясни как се живее сред хора...

# 263
  • София
  • Мнения: 2 233
За съжаление често този типаж (след порастването) преминават на други шумове. Брутална музика, тряскане, крещене (имаме такива не наблизо непосредствено, но се усеща така, толкова е силно и по нощите). То е въпрос на възпитание и самосъзнание, които често отсъстват. Имат си стил и така. Останалите да се оправят.

# 264
  • Мнения: 977
Нормално е от време на време да има шум от ежедневни дейности. Нормално е да има и ремонти. Нормално е да идват и шумни гости по радостни поводи. Не е нормално обаче всяка божа вечер стадо бизони да препускат през 2 до 4 етажа над мен, да ми се клатят абажурите (!?) и да чувам истеричните крясъци на майката на стадото, съпроводени със заставката на БТВ новините в 23:00.

Нямам търпение стадото да порасне на възраст и да се очовечи. На възпитание явно не подлежи. То не че някой се опитва да му обясни как се живее сред хора...
Broken HeartBroken HeartBroken Heart Описаното от вас ми е познато до болка Disappointed Relieved..Писала съм назад в темата, и моите деца са били малки, много луди и подвижни но никога не сме дали повод дори един единствен съсед да се оплаче, винаги сме питали умишлено разминавайки се по стълбите - имате ли проблеми с шума, и винаги хората са ни отговаряли отрицателно, и то не от куртоазия, а просто защото ги контролирахме. Това което някои съфорумници пишат че виждате ли - те били деца, простено им е, аз не го приемам. След като живеем в общия кошер, трябва да се грижим за комфорта на останалите обитатели, или най малко да се стараем да не им вгорчаваме живота. Това е въпрос на лична отговорност и съзнание. Не казвам умишлено на "възпитание" защото точно децата на много "възпитани" уж, високообразовани и с престижен социален статус семейства ни създаваха най много проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт