Гинекологични проблеми

  • 1 049
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте, на 16 години съм и имам нередовен цикъл от около година и половина (преди това беше редовен). Посетих гинеколог и ми изписа Дуфастон по график , като направих 2 курса по 3 месеца (по препоръка на докторката). Всичко беше както трябва докато не спрях хапчетата и пак цикъла ми спря. Освен това понякога изпускам неволно урина, най-често като се смея, кашлям, кихам или подобни. Честно казано съм в задънена улица и не знам какво да правя, не съм ходила на доктор след последния път и всички покрай мен ми казват че е нормално и че твърде много се притеснявам. Помощ!

# 1
  • Мнения: 13 809
Родители нямате ли?

# 2
  • Мнения: 1 915
Аз също като теб нямах редовен цикъл до сегашната ми възраст. Не ми е идвало близо година . Мисля да започна пак хапчетата за да ми идва няколко месеца . Отивай на лекар да ти пуснат изследвания .  Но не е много хубаво да се тъпчеш с тези хапчета , защото организма ти свиква да му се доставят тези хормони на готово ...

# 3
  • Мнения: 13 809
Аз също като теб нямах редовен цикъл до сегашната ми възраст. Не ми е идвало близо година . Мисля да започна пак хапчетата за да ми идва няколко месеца . Отивай на лекар да ти пуснат изследвания .  Но не е много хубаво да се тъпчеш с тези хапчета , защото организма ти свиква да му се доставят тези хормони на готово ...

Още по-лошо е да не ти идва по цяла година, но всеки с гледната си точка.

# 4
  • Мнения: 1 915
Аз също като теб нямах редовен цикъл до сегашната ми възраст. Не ми е идвало близо година . Мисля да започна пак хапчетата за да ми идва няколко месеца . Отивай на лекар да ти пуснат изследвания .  Но не е много хубаво да се тъпчеш с тези хапчета , защото организма ти свиква да му се доставят тези хормони на готово ...

Още по-лошо е да не ти идва по цяла година, но всеки с гледната си точка.

Много по - лошо е да се тъпчеш с хапчета и да лъжеш организма си и да станеш 100 кила !!!!  Мисля, че повечето знаете за ужасните странични ефекти от тия хапчета . Както казахте всеки с
гледната си точка.

# 5
  • Мнения: 6
за съжаление вече имам само баща.

# 6
  • Мнения: 403
Водиш ли полов живот? Не ти ли казаха дали имаш някакво възпаление може би, щом изпускаш и урина? Наистина е хубаво да се направят изследвания - кръв и урина, хормоните. Понякога цикълът може да стане нередовен от диети, от прекалено нервно напрежение, както споделяш може би си имала доста натрупан стрес. Не бързай с хормоналните препарати наистина, много си млада.

# 7
  • Мнения: 887
Правени ли са хормонални изследвания всъщност?

# 8
  • Мнения: 98
alexandra:), преди всичко трябва да посетите гинеколог. В Майчин дом има специалезирана детско-юношеска гинекология. Извън това - консултирайте се, напримир с личен лекар,  за прием на таблетките "АГНЕС" - това е растителен екстракт, не са хормони, и не се отпуска по лекарско предписание, но функцията му е да регулира цикъла.

# 9
  • Мнения: 39
Здравейте, трябва ми съвет, не знам вече какво да правя. Имах кървене след полов акт ходих на доктор, даже при двама. Казват, че всичко е наред, пуснах цитонамазка, гледаха ме на ехограф и как ли още не и всичко е наред, но това се случи отново. Моля дайте ми съвет.

# 10
  • Мнения: 1 915
Здравейте, трябва ми съвет, не знам вече какво да правя. Имах кървене след полов акт ходих на доктор, даже при двама. Казват, че всичко е наред, пуснах цитонамазка, гледаха ме на ехограф и как ли още не и всичко е наред, но това се случи отново. Моля дайте ми съвет.

И на мен ми се е случвало. Не мисля, че е повод за притеснение.

# 11
  • Мнения: 1
Здравейте, няколко дни след като ми свърши цикълът се наложи да приема ескапел и два дни след това прокървях. Това нормално ли е!

# 12
  • Мнения: 13 809
Здравейте, няколко дни след като ми свърши цикълът се наложи да приема ескапел и два дни след това прокървях. Това нормално ли е!
Да, но от там нататък цикълът ви съвсем ще се обърка.

Общи условия

Активация на акаунт