Астрология - 23 тема (преди да попитате - прегледайте 1 пост)

  • 30 719
  • 752
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 3 278
Отделно, че ...във всеки бизнес се печели от курсове, не от практика 🤗

Да, наистина голям парадокс – курсове и обучения могат да се водят от астролози, които въобще не са добри практици или дори почти не консултират. Но като лектори се справят отлично.

# 736
  • София
  • Мнения: 5 744
Отделно, че ...във всеки бизнес се печели от курсове, не от практика 🤗

Да, наистина голям парадокс – курсове и обучения могат да се водят от астролози, които въобще не са добри практици или дори почти не консултират. Но като лектори се справят отлично.
Даже не е до това дали са добри лектори,наистина има много желаещи да учат.
На някой им стига да им се обяснява 3-4месеца общи локуми и да им кажат едно браво,вече сте астролог. После им се предлага следващо ниво и т.н
Аз за съжаление попаднах на .... Ни лектор,ни добър астролог,но видях как много хора са ок да зазубрят едни текстове, термини и да се радват на измислен сертификат, Попили добре локумите ги прилагат и все има кой да им се хване колко добри астролози са.

# 737
  • Мнения: 3 278
И аз съм на същото мнение, а на добър преподавател е цял късмет да попаднеш, понякога по метода "проба-грешка" се получава. Има колеги, които са с талант за преподаватели, с много задълбочени познания, практици, но все се въздържат да правят масови обучения. Някои вземат частни ученици, на други въобще не им се занимава. И така се получава, че от курсове печели един комерсиален и не чак толкова компетентен планктон в нашата гилдия. Не обобщавам, разбира се, има и добри лектори.

# 738
  • SF
  • Мнения: 21 282
Преподавателите в университети, професионални гимназии и др., които са професори, лекари, инженери, софтуерни специалисти, козметици, готвачи и т.н. почти не практикуват това, което преподават. Рядко някой съчетава и двете дейности.
Ако в понеделник води група начинаещи, във вторник напреднали, в сряда много напреднали, в четвъртък практикуми, отделно една съботно-неделна група, не знам дали ще има време и желание и да приема клиенти за платени консултации.

# 739
  • Мнения: 3 278
Има астролози, които хем работят на поточна линия с клиенти /по много, устни консултации/, хем водят курсове. Направо им се чудя как смогват. При мен само с консултации почти не остава време, нямам време дори да чета.
Предаваш поредния анализ, вземаш един ден почивка, в който обикновено вършиш друга работа /неастрологична/, а понякога правиш и по някоя ректификация, защото просто вече си забравил какво е да си почиваш. Затова няма как да се комбинира с преподаване, аз през уикендите винаги работя, не ми се занимава със съботно-неделни курсове. В повечето случаи трябва да избираме – или да си добър практик, но без свободно време, или да си добър лектор, но да нямаш практика с клиенти или съвсем оскъдна.

# 740
  • SF
  • Мнения: 21 282
Точно това казвам. Преподавателите, колкото и добри професионалисти да са в тяхната си област, обикновено са избрали професията преподавател и са изоставили практиката си.
Аз също нямам възможност да съчетавам консултации с други дейности. А обичам и да пътувам, да почивам, да излизам с хора, с които да общувам и на неастрологични теми (въпреки че те предпочитат да са астрологични Simple Smile Simple Smile Simple Smile )

# 741
  • Мнения: 363
Курс по антична астрология може да се започне на модули, като в началото трябва да се обяснят основни значения, като защо Марс управлява Овен и Скорпион примерно..., качества на планетите и т.н. Но ние българите искаме веднага да преминем към анализ на хороскопа.
Аз правих семинар за "Солар" 2019г., наложи ми се да обяснявам много пъти какво представлява Профекцията и защо се прави.
Другият проблем е, че с четенето на астропсихология се добиват навици за разглеждане картите, и след това трудно може умът да се откаже. Това води до отказ за занимания или продължаване, както сме свикнали.
В крайна сметка желаещи много, но когато се започне курс започва отказване, или претенция че е сложно да се обясни на по-достъпно....
Затова и такива курсове са трудни за преподаване.
И последно, курс по антична астрология не може да се нарече бизнес.....

Последна редакция: пт, 29 сеп 2023, 07:37 от eleida

# 742
  • Мнения: 1 288
От българските се сещам за Гали. Знам за астролози (чужденци), които съчетават и двете - консултации и обучение. Някои от тях  се занимават и практикуват антична и традиционна астрология, а други и ураническа. Всичките са дългогодишни астролози. Единият над 30 години се занимава с астрология. Астрологичните консултации не са работа на поточна линия. И ако не си (Алена астроложката). Нямаш дългогодишни постоянни клиенти. Или не правиш анализи с ниско качество на поточна линия.  То астрологичните консултации не са достатъчни за основен доход.

Преподаването не е само въпрос на желание да предадеш знания,  интелектуален капацитет, а и въпрос на умения да говориш свободно на живо пред публика, повече хора. Да умееш до обясняваш разбираемо. И да звучиш авторитетно и убедително.  Да ангажираш вниманието. Имах един преподавател, който сигурно знания не му липсваха, но не вдъхваше авторитет с присъствието си.
Така че практикът може да се притеснява да говори на живо, пред много хора. Един човек с ораторски способности, сладкодумен и увличащ, съвсем не е задължително да е и добър анализатор, със задълбочени познания. Те са по присъщи на по-интровертен тип хора.
 
Логиката казва, че практиката е тази, която продава курсовете, обученията. Ако си се утвърдил като добър анализатор, консултант, професионалист в дейността с която се занимаваш, хората ще имат по-голям интерес към обученията, които провеждаш. Книгите, които издаваш.
Само за тези, които се впечатляват от лъскави опаковки - сертификати, дипломи, а не от съдържание, практична приложимост, може да искат да почерпят знания от хора без опит,  специалисти и разбирачи на книга, но пък с претенции да преподават.

# 743
  • SF
  • Мнения: 21 282
Приятно е, че се заформи интересна дискусия по темата.

# 744
  • Мнения: 3 278
В крайна сметка желаещи много, но когато се започне курс започва отказване, или претенция че е сложно да се обясни на по-достъпно....
Затова и такива курсове са трудни за преподаване.

Спомням си, че като посещавахме лекции при Румен Колев, имаше много голямо отсяване и хората един по един отпадаха. Първо се изсипват 20 човека в залата, после остават максимум петима. Някои семинари сме карали с по двама-трима души. Причините бяха комплексни. Много от неговите ученици, които дълги години са практикували модерна (психологическа) астрология, така и не успяха да си променят начина на мислене. В резултат се получава миксиране на двете направления или антична астрология с елементи на митология и психология (но в този вид тя е в пъти по-достъпна за повечето хора, незапознати с материята).

# 745
  • Мнения: 1 517
Скрит текст:

Здравейте, скоро ще имам рожден ден и това е солара ми ...Ако не е нахално дали може няколко думи по него? Много ще се радвам и ще съм благодарна! Hands Pray

# 746
  • Мнения: 8
Здравейте … някой може ли да ми отговори защо имам цяла торба квадратури …аз съм добра душа ,обичлива ,не правя лошо с какво заслужих тези тежки нокаути?!! Това ме измъчва аз съм чувствителна

# 747
  • Мнения: 5 029
Здравейте. Бременна съм и от онзи ден лекаря ме наплаши относно развитието на бебето.. преди да забременея се консултирах с астролог за добър период. Изчисли го - случи се тогава. Но искам да попитам дали щеше да се види, ако бебето има проблем? В смисъл някой негативен аспект , когато е избиран периода, щеше ли да покаже дете с проблем?
Моля не ме нападайте за въпроса, ако някой има желание да ми обясни как се вижда това,освен в натала..
Също в солара вижда ли се? Опитах се да чета в Гугъл интерпретации и имаше едно изречение,че може да се случи раждане,но детето да донесе мъка в семейството и съвсем се шашнах. Мога ли да си кача соларната карта тук?

# 748
  • Мнения: 27
Здравейте!
Според вас удачно ли е да се прави астрологична консултация по време на коридора на затъмненията или е по-добре да се изчака?

# 749
  • Мнения: 1 279
Наскоро научих за Атанас Велев.Какво мислите за работата му като астролог? Правили ли сте си консултация при него?

Общи условия

Активация на акаунт