Черен списък - Пловдив

  • 1 008 698
  • 1 957
  •   1
Отговори
# 1 920
  • Мнения: 27
Добре, с предраково състояние на кой вид рак са ви диагностицирали? Рак на кожата ли? Може би проблема е бил за дерматолог, не за гинеколог...

Дерматолог ме препрати при гинеколог, за нещастие избрах Кичеков, заради добри мнения за него от тук, голяма грешка, както и да е.
Наистима приключвам дискусията. Ще запиша лекарите, които ми помогнаха в белия списък, за Кичеков нямам намерения да трия нищо от тук, защото си беше кофти всичко с него.

# 1 921
  • Мнения: 1 398
Тогава напишете и името на дерматолога, който не е разбрал че е контактен дерматит Grinning това е направо смешно, ако наистина е така...

# 1 922
  • Мнения: 6 313
И аз се зачудих,защо потребителката не е потърсила венеролог,а при гинеколог.Та,явно дерматолога е за тук,не гинеколога.
В биопсията няма нищо страшно, по-добре презастраховане,от колкото неглижиране.

# 1 923
  • Мнения: 27
Добавям и др Екатерина Станева в 1во ДКЦ.
Жената дори няма комплект да ти вземе проба за микробиология, което е неприемливо. Следователно, изписва лекарства без изследвания, на око.

# 1 924
  • Мнения: 54 656
И аз не разбирам драмата с биопсията, особено външна, което е лесно и безболезнено като манипулация. А относно паниката, това е сериозен проблем и трябва да работите в тази насока. Вие от една хрема може да се стресирате сериозно.
За Станева нямам лично мнение, но в ДКЦ 1 съм много доволна от д-р Стоянова. Винаги ми е вземала МБ, никога не е изписвала лечение на око.

# 1 925
  • Мнения: 1 398
Добавям и др Екатерина Станева в 1во ДКЦ.
Тук сме на едно мнение! И аз я добавям, ужасно некомпетентна и с много грозно махленско поведение...

# 1 926
  • на село
  • Мнения: 3 965
От цялата дискусия само не разбрах какво чак толкова може да ти стане от биопсия, освен да се отхвърли предполагаемата диагноза. И нямаше да се стигне  до паник атаките.

# 1 927
  • Мнения: 109
Добавям във списъка др. Делчева и медицински център Брод. Благодарение на нея бебето ми два месеца е с обострен дерматит и няма изгледи да мине скоро, сред като посетихме и двама дерматолози на частно.
С такова огромно пренебрежение и то едва, едва отговаря на въпросите, които и се задават в десете минути в които ти се полагат за преглед, че видимо се изнервя.
Изобщо не слуша какво и се говори, нито пък си чете епикризите, в нашата ясно беше написано, че бебето е родено донесено, но тя реши, че не е, благодарение на това и решение хранехме детето с храна за недоносени дълго време в резултат на което наддаде много и получи анемия.
Добре, че се налагаше по друг повод да го водим на прегледи при специалисти в София и бе хваната на време. Точно преди да го диагностицират със силно изразена анемия, заради която му преливаха кръв, ходихме в рамките на две седмици, два пъти при нея, изобщо не и направи впечатление, че бебето е пребледняло и вяло.
Имаше хрема три седмици и сектата се усили и започна да променя цвета си на жълто-зеленикъв, тъмно зелен. На въпроса дали ще ни дадат направление, тя отговори, че си имал личен лекар и той щял да прецени, но те направления с личния, др. Фотева от въпросния център давали само за операция.
Питам аз общ педиатър и общ лекар как ще решат и с каква компетенция дали детето ми е за операция или не,  като такова решение взима само специалист.
Единственото с което се занимават и то през пръсти е при прегледате на бебето всеки месец да го мерят и теглят, понеже килограмите ги показва кантара са точни, но ръста е... без думи. 3 месеца детето ми се изкарва 79 сантиметра, като и на четвъртия ги няма а е само 78 и естествено аз накупих зимни дрехи размер 86, повечето от които явно няма да облечем.
Исках да му поставят и ваксина за рота вируси, не е задължителна. Др.Делчева, реши, че има стомашни проблеми, въпреки, че многократно и бяхме казали, че има киста в коремчето, бяхме дали и епикриза от Пирогов в която ясно си пише, че детето има киста в дясната коремна област. След преглед в Пиротов ни казаха, че ваксината няма да повлияе по никакъв начин, др. Делчева пак не я постави а тя се слага до шестия месец, явно защото пак си беше наумила, че има стомашни проблеми, както си беше наумила, че е и недоносено бебе.
Същото било и с възрастните, мои познати ми казаха, че поради прегледите през пръсти, назначаването на специфични лечения без да те пратят на специалист са напуснали въпросния център Брод.

Последна редакция: сб, 23 дек 2023, 12:30 от gvenag

# 1 928
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 158
Делчева, извинявам се не мога да я нарека лекар, за мен трябва отдавна някой да й прекрати правата като лекар. Ужасно отношение към пациентите, кара си по един коловоз и едно си баба знае, едно си баба бае. Единият ми син е роден с хидронефроза (израсна я ), но трябва да ходи профилактрично на прегледи. Като по-малък тези прегледи бяха и по-чести. Покрай ковид кризита докторката ни отказа направление за нефролог, защото не съм довела децата на профилактичен преглед. В разгаря на епидемията според нея е трябвало да ги помъкна по клиники. Нахална и нагла женица

# 1 929
  • Мнения: 62
Добаявм д-р Здравко Минев. Тази сутрин имах час в частната му клиника в Пловдив. Обадих се да си запиша час за консултация по повод “неизяснен стерилитет”, и по телефона ми казаха, че гинекологичен преглед и консултация ще ми струват между 75-90 лв., което ме устройваше, така че запазих час.

Само кратко относно моята ситуация: аз и съпругът ми правим опити за бебе от 2 години. Имам 2 цветни снимки, една от СЕЛЕНА от 2022 г. и една от ПЪЛМЕД от септември миналата година. И на двете снимки ясно се вижда, че тръбите ми не са запушени. В Селена, д-р Илко Ненев ме излъга и ми каза, че са ми запушени тръбите и да отида да кандидатствам за инвитро направо - цитирам “С тези тръби, чудесата стават в църквата, а не при нас”. След този стрес (тогава бях на 22 години), обикалях като луда и поисках още 5 мнения от различни АГ-та и реп.специалисти, вкл. И от НЮ ЛАЙФ, които се засмяха като видяха снимката и казаха, че това е напълно нормална снимка на тръбите ми. Втората цветна снимка също беше наред. Направих си и ЯМР през юни миналата година, който показа, че имам микроаденом 3,6 мм, като ендокринолог установи, че имам висок пролактин, за което пия Достинекс по 1/2 табл. на 10 дни и вече е напълно нормалнен. Моят съпруг има 3 спермограми направени в НЮ ЛАЙФ с диагноза - Тератозооспермия.

Тази сутрин отидох в клиниката на д-р Минев и взех цялата си документация от минали прегледи при всички АГ от Бг и от чужбина които имам. По време на УЗ прегледът, бях шокирана да ми каже, че имам някакъв възел, нещо, което никой не ми е казвал досега, дори репродуктивният специалист, който посещавам в чужбина на всеки две седмици, за да ми следи овулацията, тъй като в момента живея там. Той не използва устройството, което отваря вагината, за да провери за кандида или инфекции, а само с пръстите си и ми каза, че имам симптоми на уреаплазма/микоплазма, за мой шок, без дори да ми вземе вагинален секрет да занеса в лаборатория за изследване.

Буквално не съм имала никакви вагинални инфекции или кандида през изминалата година и нямам секрети или някаква миризма или признаци на инфекция, така че бях изненадана, че той ме диагностицира по този начин... Излекусвахме уреаплазма с моят съпруг през 2021г успешно.

Когато седнах и показах му документацията, която имам, той ми каза, че отказва да види диска от Пълмед с цветната снимка, защото, цитирам, "моите колеги в Пълмед нямат идея как се прави ЦС, а рентгенолозите са идиоти, които не знаят как да отчитат резултатите. Тази от Селена е най-точната.". Беше доста неприятно да чуя уж толкова “добър” лекар да хули така колегите си, така че ми остави наистина лошо впечатление. След това продължи да се опитва да ме убеди, че двете спермограми на съпруга ми са наред, след като 5 други лекари и репродуктивни специалисти изрично казаха, че морфологията му е много лоша. В края на краищата неговата морфология е 8%, само с 8% нормални и 92% анормални сперматозоиди.

Споменах за моя висок пролактин, за който приемам Достинекс, и той каза, че не вярва на ЯМР и не вярва, че пия правилната доза, защото „ендокринолозите в Пълмед не знаят какво правят и не си разбират от работата." След това той се опита да ме убеди, че тръбите ми са запушени и че имам нужда от спешна лапароскопия, дори след като заявих, че и двете ми ЦС са добре, на което той каза, че той е лекарят, а аз не съм, и ми каза, че трябва да се направи 3-та ЦС, след което трябва да кандидатствам за Инвитро. Като цяло той каза и още неща, които си противоречат, но бях толкова шокирана, че не мога да си спомня другите глупости в момента.

Черешката на тортата беше, че той всъщност ми даде рецепта за стимулиране на овулацията с Летразол, но как може лекар да предложи стимулация на овулацията, като “тръбите ми са запушени"?? Дори и аз знам, че е противопоказно….

Когато отидох да платя, бях шокирана, че ми казаха, че трябва да платя 145 лева, а по телефона ми казаха 95. Когато попитах рецепционистката защо, тя каза "най-вероятно е, защото лекарят трябваше да прегледа миналите документи, които имате, и ви е казал мнението си." Значи ми взеха около 50 лева повече само за да ми каже тези ненормалщини?? Исусе...

Като цяло няма да пия лекарствата, които ми каза, нито за стимулация, нито дори за "инфекцията", която ми откриха без лабораторно микробиологично изследване... Записах си час в Пълмед утре и съжалявам, че тази сутрин не послушах себе си да не отида.

# 1 930
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 396
Покъртително и отвратително!
То преди да тръгнеш по доктори вече трябва свещи да палиш и да се молиш!

# 1 931
  • Мнения: 54 656
За Пълмед роман мога да напиша, така че напълно подкрепям мнението на Здравко Минев за тях. Лично съм си изпатила от неправилно разчетен скенер. Братовчедка ми по техните резултати и прогнози трябваше преди 8 години да е при Свети Петър. Думи нямам за тази болница....🤦

# 1 932
  • Мнения: 12 225
Съжалявам за изживяването ви днес при Минев. Но все повече се затвърждава у мен мнението, че намирането на добър репродуктивен специалист в Пловдив, е ... загубена кауза.

# 1 933
  • Мнения: 54 656
Не съм фен на Минев, да не ме разберете погрешно. Даже бях много възмутена от него преди 25 години, по повод на една позната жена.
Пълмед коментирам.

# 1 934
  • Пловдив
  • Мнения: 2 924
Незнам дали цветната снимка е направена с упойка ,но това е по-правилния вариант. От болката може да се получи спазъм и резултатът да не е достоверен. В Англия , цветната снимка без упойка показа "вероятно запушване на едната тръба ,а на диагностичната лапароскопия се оказа ,че и двете са нормални и проходими .
Преди 10г. бях доволна от д-р.Даскалов в Пловдив .Иначе съм попадала на достатъчно некомпетентни .Срамно некомпетентни  ,а може би ка били про-меркантилно настроени .Не бе нормално  след като нямам никакво медицинско образование, за 5 години да се самообразовам повече от тях на тема стерилитет .

Общи условия

Активация на акаунт