Кой застраховател да избера?

  • 1 741
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Здравейте, интересувам се от застраховка на дома. И срещам трудност при избор на застраховател. Моля, споделете впечатленията си. Насочила съм се към Алианц...

# 1
  • София
  • Мнения: 35 104
Армеец, Групама, Уника.

# 2
  • Мнения: 6 252
Ние избрахме Уника. Надявам се да не се налага да разбираме дали са читави, но от няколко места ни ги препоръчаха.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 548
Комуникацията с Алианц е изключително тегава. С тях не работят брокерите от вида на sdi, i&g.

# 4
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Комуникацията с Алианц е изключително тегава. С тях не работят брокерите от вида на sdi, i&g.

Що пък трябва да е с брокер? Не може ли сама да си говори с Алианц ако иска?

# 5
  • София
  • Мнения: 35 104
Тегави са и в пряка реч, не бих си усложнявала нещата зорлем.

# 6
  • Мнения: 21
От години ползвам Дженерали. Завеждала съм щети ( става онлайн). Комуникацията е лесна, изплащането става до десетина дни.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 548
Комуникацията с Алианц е изключително тегава. С тях не работят брокерите от вида на sdi, i&g.

Що пък трябва да е с брокер? Не може ли сама да си говори с Алианц ако иска?
То точно това е тегавото. Офисите им не са под път и над път и не във всички може да се плаща, например.
Имах ГО към Алианц и вместо просто да отида до кварталния брокерски офис, да си направя вноската и да си взема стикера, трябваше да плащам по банков път, пък после да ходя на майната си за стикера. Имах и инвестиционни вноски към тях и също не останах с добри впечатления.

# 8
  • Мнения: 54 436
От години ползвам Дженерали. Завеждала съм щети ( става онлайн). Комуникацията е лесна, изплащането става до десетина дни.

И аз от 4-5 години.
Преди това бях към Алианц, накрая стана много сложно свързването с тях, освен това последната полица някъде се изгуби, чаках я много време. С Дженерали всичко е онлайн, бързо и лесно.
Щети не съм имала, но аз обичам да съм предвидлива.

# 9
  • Мнения: 1 804
ДЗИ имат добра застраховка,плащат навреме.Всяка щета може да се завежда онлайн,дори сами си изпращате снимки на пострадалото имущество.Освен това плащат по възстановителни цени т.е. без да изчисляват похабяване.

# 10
  • Мнения: 54 436
Извинявам се, объркала съм се. Жилището е застраховано в България Иншурънс. В Дженерали ми е здравната застраховка.

# 11
  • Мнения: 932
И аз имам здравна застраховка на Дженерали и съжалявам за което, в общите им условия са изключени адски много здравни услуги, затова четете добре, преди да сключите. Преди това бях на Евроинс и въпреки че и от тях не бях доволна, все пак бяха по-добрия избор спрямо Дженерали. Сега обмислям към коя компания да направя здравна застраховка. Очаквам предложения.

# 12
  • Мнения: 1 804
Прочетете условията на ДЗИ.

Общи условия

Активация на акаунт