Родители в заетост 2023

  • 15 632
  • 141
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 13
Доплащам, да, договорили сме се 400лв. Гледа едно дете 5 дни в седмицата/8 часа.
Благодаря Ви много за информацията. За София ли става дума? Защото ние в момента сме в процес на подбиране на детегледачка в София и се притесняваме от една страна да не предложим недостатъчно на хората, но пък от друга страна и да не ни извиват ръцете. Искаме да предложим първоначална сума приблизително още толкова като доплащане, но попаднах на разни постове, едва ли не за две деца минимумът бил 2500?!

# 61
  • Мнения: 6 769
За Варна, нямам представа как вървят детегледачките. Просто имахме конкретен бюджет, който да предложим и съвпаднаха очакванията. Реално казвате какво можете да предложите и ако няма разбиране, търсите друг кандидат. За мен лично още толкова за 6 часов работен ден звучи разумно.

# 62
  • Мнения: 91
Здравейте. Бихме искали да се възползваме от програмата, тъй като детето (3 год.) не е прието на градина и го гледа баба му. Проблемът е, че аз вече съм се върнала на работа. Ако изляза в неплатен отпуск за гледане на дете до 8 год., дали имаме право да кандидатстваме?

# 63
  • Мнения: 6 769
Здравейте. Бихме искали да се възползваме от програмата, тъй като детето (3 год.) не е прието на градина и го гледа баба му. Проблемът е, че аз вече съм се върнала на работа. Ако изляза в неплатен отпуск за гледане на дете до 8 год., дали имаме право да кандидатстваме?
Тя програмата е именно за работещи родители. Няма причина да излизате в неплатен.

# 64
  • Мнения: 91
В изискванията на програмата изрично пише, че родителите не са се върнали на работа към момента на кандидатстване.

# 65
  • Мнения: 189
Здравейте. Бихме искали да се възползваме от програмата, тъй като детето (3 год.) не е прието на градина и го гледа баба му. Проблемът е, че аз вече съм се върнала на работа. Ако изляза в неплатен отпуск за гледане на дете до 8 год., дали имаме право да кандидатстваме?


Здравейте! Имате право да кандидатствате ако излезете в неплатен отпуск по чл 167а ( неплатен отпуск за отглеждане на дете) аз направих така, работодателят ми позволи и излязох докато ме одобрят. След одобрението веднага можете да започнете работа.

# 66
  • Мнения: 91
Много Ви благодаря! Ще опитам по този начин.

# 67
  • Мнения: 1
Здравейте 🙂 Казвам се Силвия и съм студент по политически науки. Пиша тук, тъй като случайно намерих тази тема. Дисертацията ми е свързана с проекта "Родители в Заетост". Бих се радвала да разговарям с родители, участващи в проекта. Интересувам се да разбера вашето мнение и опит с тази програма. Ако се интересувате ще се радвам да се обърнете към мен на лично съобщение, за да ви разкажа повече! Благодаря предварително!

# 68
  • София
  • Мнения: 616
Здравейте,
Можете ли да ми кажете дали в програмата може да участват пенсионери по болест(с телк), а не по стаж и възраст?

Отделно какви пари взима една детегледачка по програмата, за да знам какви пари да ѝ предложим отгоре?

Последно, казаха, че правят някакви проверки, ние държим детето да стои минимално време вкъщи и обикаляме всякакви паркове, градинки, планини и прочие, имаме вила за лятото, детегледачката, която сме харесали е като нас, та ако не са на адрес по време на проверката проблем ли е и как се процедира? Звънят ли час/ден по-рано или направо на място? Притеснявам се, че почти със сигурност ще се разминат, ако не дойдат докато спи дъщеря ни.

Благодаря 🤗

# 69
  • Мнения: 6 769
Нашата гледачка е с ТЕЛК, но не е пенсионер. Вижте в правилата на сайта на агенцията.
Проверките са без уговорка, звънят на вратата, търсят гледачката и детето. При нас вече веднъж са проверявали. По принцип подписвате декларация на кой адрес е детето и следва да е там. Ако временно е на друг адрес, подава се декларация 10 дни преди да сте на новия адрес. Тоест трябва да се съобразявате детето да е около адреса. Ако лицето и детето не бъдат открити, приемат, че нарушавате споразумението. Възможно е да го прекратят. Детегледачката получава от агенцията една минимална работна заплата.

# 70
  • София
  • Мнения: 616
Нашата гледачка е с ТЕЛК, но не е пенсионер. Вижте в правилата на сайта на агенцията.
Проверките са без уговорка, звънят на вратата, търсят гледачката и детето. При нас вече веднъж са проверявали. По принцип подписвате декларация на кой адрес е детето и следва да е там. Ако временно е на друг адрес, подава се декларация 10 дни преди да сте на новия адрес. Тоест трябва да се съобразявате детето да е около адреса. Ако лицето и детето не бъдат открити, приемат, че нарушавате споразумението. Възможно е да го прекратят. Детегледачката получава от агенцията една минимална работна заплата.
Благодаря 🤗
Вие колко време ползвате програмата и доволна ли сте?
Давате ли пари отгоре на жената?
А ако са в близост до адреса изчакват ли да се приберат?

# 71
  • Мнения: 6 769
Вече втори месец. Много съм доволна, защото аз нямам други опции и реално преди детегледачката, детето беше нон-стоп само с мен. Сега освен, че се върнах на работа, съм спокойна, защото много добре се разбират и винаги я заварвам спокойна, наспана.
Доплащаме да, разбрали сме се за 400лв.
Проверката е била в следобеден час, детето е спяло, но освен, че детегледачката е отворила вратата, са поискали да видят и самото дете. Предполагам биха изчакали някакъв приемлив интервал от време, едва ли очакват в хубаво време децата да стоят затворени. Или пък ако им се каже къде са, да отидат там, след като е близо до адреса.

# 72
  • Мнения: 1 111
Обмислям да кандидатствам по програмата, но имам едно чудене.
Майка ми ще гледа детето, не е пенсионерка, безработна е. Но ние сме в София, а тя е от друг град. Това дали ще създаде проблем, тя ще живее с нас.

# 73
  • Мнения: 313
Одобриха ни и дори успяхме да намерим детегледачка чрез БТ. Очакваме през септември да сключим договор.

Аз се връщам на работа на пълен работен ден. Майката от октомври ще работи на граждански договор - на практика на непълен работен ден. На първо време доходите и ще са под осигурителния минимум. Доколкото знам и двамата родители трябва да започнем работа до 4 месеца след старта на програмата, но как стои въпросът ако доходите на единия са под осигурителния минимум?

# 74
  • Мнения: 47
Привет,

Ще кандидатствам по програмата и имам въпрос. Вече сменихме 3 детегледачки, не по програмата, по различни причини (едната просто едни ден не дойде на работа, другата три месеца отлага започването си, а третата неглижираше детето). Та въпросът ми е какво става, ако с дамата не си допаднем или на по-късен етап установя някакви нередности?

Общи условия

Активация на акаунт