Родители в заетост 2023

  • 15 209
  • 140
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 416
Здравейте,
От днес стартира програмата и ние веднага си подадохме документите. От детегледачката, която сме  избрали разбрахме, че предния път за 1 месец е ставало одобрението, но от други майки чувам, че чакали по 2-3 месеца. Ще се радвам родителите, които са участвали преди да споделят дали наистина са чакали толкова много време.

Много относително е колко време ще отнеме одобрението. На мен ми казаха около месец, но вероятно ако се съберат много заявления подадени по едно и също време, ще се забавят.
Предния път в рамките на месец се случиха нещата, но да, имам познати, които чакаха и по 3 месеца.

Проверете си дали нямате някаква задължения към НАП, МДТ, защото при наличието им ще се забавят нещата още повече.

# 16
  • Мнения: 56
Здравейте! Желая да кандидатствам за програмата, обаче съм самоосигуряващо се лице. Виждам, че трябва да се попълни Д Е К Л А Р А Ц И Я за минимални  и държавни помощи. Изтеглих я, но са ми пълна мъгла много от точките. Никакви други помощи не е получавала фирмата през последните години. Дали някой може да даде образец на попълнена такава декларация? Или някакви насоки? Много благодаря!

# 17
  • Мнения: 416
Здравейте! Желая да кандидатствам за програмата, обаче съм самоосигуряващо се лице. Виждам, че трябва да се попълни Д Е К Л А Р А Ц И Я за минимални  и държавни помощи. Изтеглих я, но са ми пълна мъгла много от точките. Никакви други помощи не е получавала фирмата през последните години. Дали някой може да даде образец на попълнена такава декларация? Или някакви насоки? Много благодаря!


Пишете ми кои точки ви затрудняват ако искате.

И да имате грешки при попълването, ще ви се обадят, за да ви дадат възможност да ги коригирате

# 18
  • Мнения: 8
Линк към фейсбук групата https://www.facebook.com/groups/4252897911602578/?ref=share

Последна редакция: пт, 31 мар 2023, 10:48 от mrashkova29

# 19
  • Мнения: 252
Мъжът ми е безработен и регистриран в бюрото по труда. Имаме бебе на 5 месеца ще може ли да кандидатства ако аз се върна на работа след няколко месеца? Какво ще бъде заплащането по проекта? И в случай, че е одобрен аз ще получавам ли половина майчинство? Сега ли трябва да се кандидатства или може и след няколко месеца?

# 20
  • Мнения: 416
Мъжът ми е безработен и регистриран в бюрото по труда. Имаме бебе на 5 месеца ще може ли да кандидатства ако аз се върна на работа след няколко месеца? Какво ще бъде заплащането по проекта? И в случай, че е одобрен аз ще получавам ли половина майчинство? Сега ли трябва да се кандидатства или може и след няколко месеца?
Кандидатстват родителите, няма как един от тях е да е детегледач на детето по проекта.
Няма да имате право на 1/2 майчинство.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 620
Детегледача от бюрото по труда ли го предлагат или може ние да предложим?
Ползваме от време на време услугите на една съседка, т.е. може ли нея да предложим за детегледач. (знам, че беше регистрирана в БТ, като за момента не съм сигурна дали се е отписала).

# 22
  • Мнения: 416
Може да си я изберете вие, стига да не е пенсионер.

# 23
  • Мнения: 188
Здравейте! От бюрото по труда ми казаха, че трябва да съм в отпуск по майчинство или безработна, за да кандидатствам по проекта. Е нали е за родители в заетост? Наистина ли само неработещи майки може да кандидатстват? А в заявлението има и опция за работещо лице, не разбирам.... Моят син е на 2 г и 5 месеца и аз вече работя.

# 24
  • Мнения: 4
Здравейте мамита !
Имам следния казус, моля ако някой има подобен да сподели как се е справил . Предстой да ме одобрят по проект “Радители Заетост “ , Към момента бебетата ми са на 5 месеца и живеем в друг град , аз по принцип съм от София , но живеем в друг град и там ли е настоящия адрес и работа ,, тъъъ там ще се и върна на работа , во имаме за план да отидем към София след 6,7 месеца . Тъъ въпроса ми е следния , дали ще може да си прехвърля проекта от другия град в София ?
Благодаря Ви и се извинявам за дългия пост . Весели празници !

# 25
  • Мнения: 2 836
Здравейте,
За 1во дете, ако сме ползвали програмата - за 2ро дете може ли да се кандидатства или не?
Не ми вдигат от бюрото, мерси предварително

# 26
  • Мнения: 416
Здравейте,
За 1во дете, ако сме ползвали програмата - за 2ро дете може ли да се кандидатства или не?
Не ми вдигат от бюрото, мерси предварително
Може, ако отговаряте на другите условия.

Здравейте мамита !
Имам следния казус, моля ако някой има подобен да сподели как се е справил . Предстой да ме одобрят по проект “Радители Заетост “ , Към момента бебетата ми са на 5 месеца и живеем в друг град , аз по принцип съм от София , но живеем в друг град и там ли е настоящия адрес и работа ,, тъъъ там ще се и върна на работа , во имаме за план да отидем към София след 6,7 месеца . Тъъ въпроса ми е следния , дали ще може да си прехвърля проекта от другия град в София ?
Благодаря Ви и се извинявам за дългия пост . Весели празници !

Най-точно ще Ви отговорят в Бюрото по труда, но аз не виждам защо да не може.

# 27
  • Мнения: 1
Здравейте аз да попитам. Бременна съм в  5 месец имам дъщеря на 9 месеца  на социално майчинство съм таткото е безработен и регистриран в бюрото по труда. Та въпроса ми е възможно ли е таткото да стане детегледачка по програмата родители в заетост или трябва да е трето лице например бабата на детето тя не пенсиониранека и е регистри а в бюрото по труда благодаря на всеки който ми отговори.

# 28
  • Мнения: 10 406
Много извън темата ама тоя деца с какво ще ги гледате безработни и на социално майчинство?!

По нагоре е отговорено, че не може бащата да е детегледачка.
Бабата може.
Вижте си и данъците към НАП, Общината...

# 29
  • Мнения: 2 571
Може да си я изберете вие, стига да не е пенсионер.

Може да е пенсионер, но трябва да се регистрира в бюрото и да обяви, че кандидатства за детегледачка.
Тази година ни приключи програмата и сменихме първата детегледачка с друга (пенсионерка)

Общи условия

Активация на акаунт