Родители в заетост 2023

  • 15 618
  • 141
  •   2
Отговори
# 105
  • Мнения: 6 769
Някой може ли да ми помогне за приложение 12, детегледачката започна през ноември и сега подавам отчетна форма за първи път.
В декларацията посочвам, че все още работя и няма да ползвам отпуск по майчинство, но не ми е ясно кой точно месец да напиша в полетата, може би декември?
И също така трябва ли да е подписана и сканирана, за да се изпрати или се изпраща без подписи?
Все пак ще звънна и в БТ, но не ми се искаше да се занимавам с това, докато съм на работа.
Отчетните документи се подават за изминалия месец, т. е декларирате, че за м. Ноември сте била заето лице и не сте била в отпуск. Аз лично запазвам като .Пдф като на мястото за подпис пиша моето и на мъжа ми имената. До сега не е имало проблем, подавам от юни насам.

# 106
  • Мнения: 13
Здравейте,
Детето ни става на 2 години на 30.12. Кога мога да кандидатствам по програмата? От 31.12 ще бъда отпуска, тъй като имам доста натрупана. Трябва ли да изчакам да изтече и да се върна реално на работа или може и преди това?

# 107
  • Мнения: 1 111
Още утре подавайте документи, докато не сте започнали работа. Щом получите одобрение вече може да се върнете и да ползвате платения отпуск. Ако имате избрана детегледачка, нека и тя сега подаде документи.

Здравейте,
Детето ни става на 2 години на 30.12. Кога мога да кандидатствам по програмата? От 31.12 ще бъда отпуска, тъй като имам доста натрупана. Трябва ли да изчакам да изтече и да се върна реално на работа или може и преди това?

# 108
  • Мнения: 6 769
Здравейте,
Детето ни става на 2 години на 30.12. Кога мога да кандидатствам по програмата? От 31.12 ще бъда отпуска, тъй като имам доста натрупана. Трябва ли да изчакам да изтече и да се върна реално на работа или може и преди това?
Имате право да подадете документи докато сте в отпуск по майчинство. Ползването на платен отпуск всъщност означава, че сте се върнали на работа и няма да отговаряте на условията.

# 109
  • Мнения: 13
Още утре подавайте документи, докато не сте започнали работа. Щом получите одобрение вече може да се върнете и да ползвате платения отпуск. Ако имате избрана детегледачка, нека и тя сега подаде документи.

Здравейте,
Детето ни става на 2 години на 30.12. Кога мога да кандидатствам по програмата? От 31.12 ще бъда отпуска, тъй като имам доста натрупана. Трябва ли да изчакам да изтече и да се върна реално на работа или може и преди това?

Благодаря за бързият отговор, ще подам още днес. А човекът, който ще гледа детето сега ли трябва да се запише в БТ? Четох условията, но това не можах да го разбера. Първо се регистрира, после аз чакам одобрение и след това той попълва електронната бланка, така ли? А според вас, дали има проблем да е мъж? Навсякъде пише детегледачка, това реално е дядото на детето, той и в момента я гледа.

# 110
  • Мнения: 6 769
Условието е детегледачът (без значение мъж/жена) да НЕ е пенсионер и да е регистриран в бюрото по труда като безработно лице.

# 111
  • Мнения: 13
Условието е детегледачът (без значение мъж/жена) да НЕ е пенсионер и да е регистриран в бюрото по труда като безработно лице.

Да, не е пенсионер, благодаря. Подадох, сега ще му кажа и той да отиде да се регистрира и чакаме.

# 112
  • Мнения: 1 111
Първо трябва да се регистрира в БТ, после да подаде документи по програмата.
Ние направихме обратното и получихме отказ, после пак подавахме документи и ни одобриха.

Условието е детегледачът (без значение мъж/жена) да НЕ е пенсионер и да е регистриран в бюрото по труда като безработно лице.

Да, не е пенсионер, благодаря. Подадох, сега ще му кажа и той да отиде да се регистрира и чакаме.

# 113
  • Мнения: 13
Първо трябва да се регистрира в БТ, после да подаде документи по програмата.
Ние направихме обратното и получихме отказ, после пак подавахме документи и ни одобриха.

Условието е детегледачът (без значение мъж/жена) да НЕ е пенсионер и да е регистриран в бюрото по труда като безработно лице.

Да, не е пенсионер, благодаря. Подадох, сега ще му кажа и той да отиде да се регистрира и чакаме.

Т.е. той утре да подаде електронната бланка ли? Аз явно грешно съм разбрала, ужас. Днес аз подадох, утре той щеше да отиде да се регистрира в БТ и след това щяхме да чакаме одобрение на моето заявление и чак тогава да подаде електронно и той по програмата. Ака сега разбирам правилно, трябва утре след като се регистрира в БТ и веднага да подадем електронно заявление, така ли?

# 114
  • Мнения: 1 804
Първо трябва да се регистрира в БТ, после да подаде документи по програмата.
Ние направихме обратното и получихме отказ, после пак подавахме документи и ни одобриха.

Условието е детегледачът (без значение мъж/жена) да НЕ е пенсионер и да е регистриран в бюрото по труда като безработно лице.

Да, не е пенсионер, благодаря. Подадох, сега ще му кажа и той да отиде да се регистрира и чакаме.

В заявлението вие никъде не посочвате кой желаете за детегледач, това се уточнява на по-късен етап. Според мен няма значение. Въпроса е да се случат успоредно нещата. Ден-два не са от значение.

# 115
  • Мнения: 13
Ясно, благодаря.Hug

# 116
  • Мнения: 1 111
В моя случай детегледачката се регистрира след 10 дни. Във вашия случай за един ден едва ли ще е проблем.
Иначе одобрение получих две седмици след подаването като родител. За нея не получихме отговор и звънях да питам, оказа се, че заради това не била одобрена и подадохме пак.

# 117
  • Мнения: 1 804
След като се регистрира в БТ е необходимо и той също да подаде заявление за участие по проекта. И също чака одобрение. Имайте предвид.

# 118
  • Мнения: 13
След като се регистрира в БТ е необходимо и той също да подаде заявление за участие по проекта. И също чака одобрение. Имайте предвид.

Днес подаде и той. Сутринта се записа в БТ и следобяд подаде заявление. В БТ са му казали, че трябва да се кандидатства най-късно 15 дни преди края на майчинството, явно хванахме последния момент Rolling Eyes

# 119
  • Мнения: 1
Здравейте, знаете ли дали е изискване адресът, на който се отглежда детето, да е или домашния адрес, или този на детегледачката?

Общи условия

Активация на акаунт