Езикова ваканция в чужбина за18 годишни?

  • 1 125
  • 3
  •   1
Отговори
  • Между два живота
  • Мнения: 132
Привет!
 Моля, споделете опита си:
 1) Къде сте пращали децата си на такава ваканция?
2) С коя фирма?
3) От какво сте доволни и от какво-не?
 4) За децата, настанени в семейства: какво Ви е впечатлението от семейството?
5) Мислите ли,че престой в семейство е безопасен за детето?
6) Смята те ли, че цените за такава ваканция са оправдани през преживяното на тях от децата и приноса им към езика?
Това са част от въпросите, които ме вълнуват!...
Ще съм Ви признателна и за подробности, които отчитате за важни и за, които детайли към момента не се сещам да мисля, преценявайки участието в такава ваканция?
Предварително Ви Благодаря за мненията,насоките и съветите Ви по темата!

# 1
  • Мнения: 25 621
Какви деца на 18? На тази възраст много младежи отиват да живеят и учат съвсем сами в чужбина.
(А други се женят и деца раждат... Simple Smile )

# 2
  • Мнения: 8 820
Аз съм за настаняване в пансион( общежитие), не точно в семейство. Защото може да не си пасне със семейството. Пък в общежитето, може да се запознае с други като него.
Иначе смятам, че е полезно за научаването на езика.
Като преживяване за детето е оправдано, но според детето, т. е. искам да кажа не при всички ще е Уау усещането, има и по-интровертни деца, за които може да е трудно.

Важен детайл е в конкретната държава как точно се отнасят с чужденците.
Аз живея в чужбина, имам такива колеги в работата, които винаги изтъкват, че са ходили на стаж еди къде си, пишат си в биографията, цени се такъв стаж. И още повече се цени, ако 'детето' е работило нещо, може да не е по темата изобщо.
Най-добре да замине детето с някой приятел/приятелка/ съченик. Така като са двама или повече, ще се оправят с трудностите заедно.

Важно е 'детето' да иска само да отиде там.

# 3
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 106
На детето ще му бъде по-интересно в общежитието със себеподобни, но ако има интерес покрай езика да научи и повече за бита в държавата където отива то определено е по-добре в семейство. Ако детето е добре социализирано няма как да не си "пасне" със семейството, тези хора се подбират, не са случайно избрани от телефонния указател. на 18г вече може да си говорите като възрастни и да питате кое иска и да избере само.

Общи условия

Активация на акаунт