Клуб на храбрата шивачка - 24 тема

  • 18 528
  • 428
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 863
Определено е от педала. Ако е с графитни пластини, има счупени. Натискаш плавно, тя не тръгва, натискаш още, пак не тръгва и в един момент тръгва на високи обороти. Всички педали имат пластина, която шунтира ампулата, когато педалът е натиснат докрай. Дори въобще да няма пластини, машината ще тръгне на максимални обороти, когато е натиснат докрай. Единият вариант е да се отвори ампулата или ампулите, да се извадят всички пластинки, да се махнат счупените и да се изтъркат здравите в дебел вълнен плат. Ако няма резервни графитни пластинки, да се изрежат кръгчета от медна, поцинкована, месингова, бронзова ламарина и да се поставят на мястото на счупените. Поставят се няколко графитни, една метална, пак доста графитни и т. н. Дебелината на добавените пластини трябва да е колкото дебелината на липсващите. Нито повече, нито по-малко.
https://www.youtube.com/watch?v=wVsQJZZNqVc
Той казва да се добавят изпилени шайби, но това не е добра идея, защото те имат малка контактна повърхност.
Вариант втори. Маха се всичко от педала и се оставя само кабела. Купува се за 8 - 9 лева бутон-регулатор за бормашина и се поставя в педала. Ето как се прави на обикновен китайски: https://www.youtube.com/watch?v=_EkQ0UZfHlM
Ако педалът не може да се разтвори толкова много, на шмиргел се изпилява стърчащата заострена част, за да може бутона да стане по-нисък.
Вариант трети. Купувате електронен педал! Или гаджето, или електротехник маха куплунга и поставя оригиналния, защото едва ли ще се намери педал със същия куплунг. Те не са много евтини, затова гаджето запретва ръкави и прави гореописаните манипулации немедленно! Естествено не ти дойде на ум да напишеш точният модел на машината, за да се даде по-адекватен отговор. Давай бойната задача и до няколко дни, да рапортуваш за напълно работеща машина! Ако педалът е електронен, трябва да се отвори и да се завърти един тример.

Последна редакция: чт, 29 фев 2024, 06:50 от elektrichar

# 376
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 273
Купих си приставка за тесен подгъв - https://www.temu.com/goods.html?_bg_fs=1&goods_id=60109953226833 … fer_page_sn=10045 и имам шевна машина Element pfaff - https://nemskistoki.bg/malki-elektrouredi/shevna-mashina-element-pfaff-1070s-1 и не мога да го закрепя на нея - може ли идея как да го направя

# 377
  • Мнения: 1 863
Pvacheva, не се вижда снимката, защото артикулът е изчерпан. Да не е някакво краче за Пфафф, Бернина, Хускварна, че да не става? Първо се пита, а след това се поръчва.

# 378
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 273
  - такава приставка си купих но не мога да я сложа на машината Pfaff Element

Еми не знаех как да попитам за елемента как се казва

# 379
  • Мнения: 1 050
elektrichar, мноооого благодаря за отговора!
"Другарката" е  HOBBY 422. Simple Smile
{Pfaff, де}

# 380
  • София
  • Мнения: 2 923
  - такава приставка си купих но не мога да я сложа на машината Pfaff Element

Еми не знаех как да попитам за елемента как се казва

Това са фунии за индустриални прави машини. Наистина няма как да се сложат на домашните пластмасарийки без груба намеса под формата на дупчене и лепене на разни тънки гайки от вътрешната страна на пластмасовата обвивка. За домашните машини има друг вариант, който става за ползване с известна доза тренировки Simple Smile -



или това -



като и двата модела са с фиксирана ширина на подгъва. Съответно титрябват различни крачета за всяка желана ширина.

П.П. Имам и от двата модела, като с горния модел се работи малко по-лесно, но пак си трябва внимание, за да не усуче подгъва. Има клипчета за ползване и за двете крачета.



Последна редакция: чт, 29 фев 2024, 10:21 от Mунчо

# 381
  • Мнения: 1 863
Еlen4eto5, педалът е електронен. Отваря се много лесно с отвертка и се прави следното: https://www.youtube.com/watch?v=em_0ss4eyOE&ab_channel=%D0%9B%D1 … D0%BA%D0%B0%D1%8F
https://www.youtube.com/watch?v=aes6k4ciYcI&ab_channel=%D0%9F%D0 … D0%B2%D0%B5%D0%B9
Ако има износване на потенциометъра и пак има проблеми, ето нов педал на сносна цена: https://bazar.bg/obiava-43595433/pedal-za-shevna-mashina-cheren
Както виждаш, куплунгът е като твоя.

Pvacheva, това не е краче, а фуния за индустриална машина. Тя е много по-добра от крачето за подгъв: https://e-inatrading.com/index.php?route=product/product&product_id=34968
Вариант първи. Залепяш я с хартиено тиксо пред крачето така, че иглата да влиза на един милиметър от края на подгъва. Вариант втори, за който трябва помощ от технически грамотна мужчина. От пластмаса, или от ламарина, се изрязва една планка. На нея се прави отвор и се завива на едното болтче на плочката в която влиза иглата. Другото болтче трябва да е с плоска много изтънена глава и гайката да е отгоре. Тя ще стегне този отвор на фунията. Разбира се планката трябва да се очертае и да е с точната форма.Обикновено съвременните мужчини не искат да се занимават с такива женски работи, незнайно защо. Една себеуважаваща се мужчина, трябва да може освен деца, да прави всяка техника и всичко от строителството. Не да моли някого, или да му плаща. Затова е мужчина. Да се изтяга пред телевизора всеки може.

# 382
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 273
Благодаря много и двамата, ще търся краче Simple Smile Варианта с преходна плочка не ми изглежда много лесен за изпълнение Simple Smile Все пак може да пробвам да го залепя елемента с ремонтно тиксо Simple Smile

# 383
  • София
  • Мнения: 2 923
Благодаря много и двамата, ще търся краче Simple Smile Варианта с преходна плочка не ми изглежда много лесен за изпълнение Simple Smile Все пак може да пробвам да го залепя елемента с ремонтно тиксо Simple Smile

Понеже съм пробвал и лепене с тиксо, та да споделя - обикновено мястото на залепване се пада върху снадката на вадещата се част за шиене на ръкави и смяна на калерче. По този повод е желателно да се зареди пълно до връх калерче, за да изкара по-дълго време без да се налага презалепване, което естествено води до възможни несъвпадания на мястото на шевовете след това.

# 384
  • Мнения: 878
Здравейте, имам нужда от помощ! Имам шевна машина Janome Juno E1030, на която се уча да шия. Днес както си правех затяжка, конецът някак успя да се заплете и иглата блокира. Успях да изчистя заплетения конец (беше се събрал около калерката). При нов опит да шия, обаче, това започна да се повтаря - конецът отгоре влиза при калерката и започва да се омотава там. Какво не правя както трябва? Или успях да я счупя?

# 385
  • Мнения: 1 863
Superficial, първо развий и махни иглата! Постави я между палецът и показалеца! Завърти я с другата ръка! Ако има изкривяване, ще го видиш и постави нова игла, като плоската част на колбата е назад! Развий двете болтчета на плочката и я махни! Извади пластмасовата совалка! Развий двете болтчета на зъбите и ги махни! Завърти машината в правилната посока на ръка, която е към теб! Постави за по-сигурно нова игла! Иглата се движи надолу, а след това започва да се движи нагоре. Постави програма за прав шев! Центровай иглата да е в средата на крачето! Когато носът на грайфера (острата част) е точно зад иглата, трябва да е на 1,2 - 1,5 мм. над горната част на отвора на иглата. Освен това, трябва да се намира плътно до иглата, без да я докосва, на разстояние колкото цигарена хартия. Ако всичко е така, сглоби всичко, постави калера така, че дърпайки го, да се върти обратно на часовниковата стрелка, вдени и пробвай! Преди да направиш всичко това, вдени конецът на иглата, само не я вдявай в ухото! Пусни крачето! Завърти регулатора на конеца на иглата на 0! С едната ръка дърпай конеца, а с другата завърти този регулатор плавно от 0, до 9! Трябва да усещаш все по-трудно дърпането на конеца. Ако не е така, раздени и вдени конецът на иглата при вдигнато краче! Когато разбереш, че има стягане на конеца, вдени и пробвай машината на плътен плат на два ката! Ако не ти харесва, снимай налице и наопаки зашития плат да видя! Сега, не след два дни!

# 386
  • Мнения: 1 360
Здравейте,
Моля, предложете ми от къде да купя памучен плат или бархет за бебешки чаршафи, реален магазин в град София или онлайн?

# 387
# 388
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 117
виж и какаду на сливница.
добре зареден и винаги има някава промоция.
Simple Smile преди време си бях харесала много мек и приятен памучен плат, тип вафлена кърпа. на котвички и мидички.
не знам има ли го още.

# 389
  • Мнения: 170
Привет! Въпросче за индустриален оверлог. Преди време електричар ми помогна да го настроя. Сега, това което става, е че шевът на някоя от иглите става доста стегнат и се налага да опъна плата, за да да го разпределя по-добре, иначе шевът ще се спука. Не знам дали обяснявам правилно. Вместо да е еластичен, шевът е натегнат. Ако охлабя иглите, се разваля оплетката. Всъщност мога да направя видео, ако ще е по-ясно.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт