Илон Мъск и незрящи

  • 1 979
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 35 110
От много научни фантасти са тръгнали световните открития Wink

# 46
  • INFJ
  • Мнения: 9 365
Така е, но Марс има прекалено много проблеми, които и най-лудата и развита фантазия не може да реши. Има си причини планетата да е това, което е в момента, и разбирам, че човечеството е достатъчно арогантно, за да смята, че може да промени тези причини, но... реалността е друга.

# 47
  • Мнения: 1 522
И Америка е била дива. Друг е въпросът, че са унищожили индианците. Но човешката цивилизация понякога е жестока с цел да се запази.

# 48
  • INFJ
  • Мнения: 9 365
Личи си, че нямаш грам интерес към астрофизика и астрономия, щом сравняваш дивата Америка с липсата на работещо планетарно ядро, магнитно поле, и гравитация, които могат да задържат атмосферата, която евентуално някак бихме създали.

# 49
  • Мнения: 1 522
Първо, може съзнанието ни да бе е готово да осмисли технологията, която ще направи всичко възможно. Пример - когато са измисляли първите компютри преди 100 години някой мрънкащ може да е казвал - е за кво ни е това като паметта му е само 16 байта, в които можеш да въведеш само пет числа и тежи 100 кг. Но той не е могъл да прозре, че технологиите се развиват и след 100 години всеки човек ще има компютър в джоба, който може да съдържа в себе си стотици филми, песни, книги. Така че нещо, което сега е невъзможно, утре е остаряла технология.

Второ, кво ти пука. Нали той ви влага парите по тъп според теб начин. Ти твоите ги влагай така, както съветваш него - а именно да ни спасиш.

# 50
  • INFJ
  • Мнения: 9 365
Докато се развием достатъчно, че да проумеем технологиите и начините от умряла планета да направим жива, човечеството отдавна ще се е самозатрило. Първо ще намерим начина от жива да направим умряла, близо сме.

# 51
  • Мнения: 1 522
Общи приказки.

# 52
  • INFJ
  • Мнения: 9 365
Няма смисъл да навлизам в подробности, очевидно не си прочел дори два реда по темата. Ако беше, щеше да знаеш каква е вероятността да се случат тези неща.

# 53
  • БГ
  • Мнения: 735
харесвам  идеята да се помага на хора с нова технология, дори точно това казвам на брат ми, който има проблем с очите, че чакам Мъск и появяването на имплантацията на око или бионично око. Нчкои предишни луди идеи сега са ни от голяма полза. аз съм оптимист.Имаше новина за някаква камера, която помага на очите да виждат но не съм се ровила за информация, защото разчитам на докторите за сега. ако стане безнадеждно съвсем ще проуча.
Дали е Мъск или друг , надявам се нещо да се случи в помощ на хората с увредено зрение.

# 54
  • Мнения: 8 823
Всяко  нещо може да се изполва и за хубаво, и за лошо.
Вместо да развием телепатия,  ние тръгнахме по пътя на подобряване на човека с технологии.
Маймуните са, да покажат колко е успешна идеята и да им разрешат експерименти с човешки мозъци. Оттам ще дойдат много големи пари. Вървим към нов обществен строй. Технологията ще се използва и за подчинение на хора. Като страничен ефект, дано помогне и на хората в нужда..

# 55
  • Мнения: 1 522
Няма смисъл да навлизам в подробности, очевидно не си прочел дори два реда по темата. Ако беше, щеше да знаеш каква е вероятността да се случат тези неща.

Каква е била вероятно по времето на Юлий Цезар да има компютри, самолети, телефони, антибиотици. Била е близка до 0. Но след 20 века развитие на науката - сега имаме тези неща. А в това време винаги отстрани са седели едни скептици.

А и за да има успешни научни проекти и развитие трябва да има и много неуспешни. Така че и да не успее, ще научим ценни уроци. Грешките също са полезни. Само намирането на маану не носи полза никому.

# 56
  • INFJ
  • Мнения: 9 365
Можеш да започнеш с книгите на Нийл Деграс Тайсън. Специално ти препоръчвам него, защото има няколко издания написани на достъпен език, като за деца и начинаещи.

# 57
  • Мнения: 1 522
Не са ми приоритет, други книги чета. Но ако там има някой конкретен и важен факт за настоящата дискусия, моля сподели го.

# 58
  • Мнения: 8 823
А какво ще кажеш за електромобилите, дали са вярваме, че са ги изобретили за наше добро и за спасяване на планетата.
Съгласна съм, че трябва нещо да се прави в посока изобретения. Съгласна съм, че нещо ново трудно се налага на пазара.
Изгледах клипа с маймуната, с чип в главата, жал ми е, че много млади хора в Скандинавието отдавна чакат и искат да имат чип с цел подобрения на хомосапиенската си природа.

Към автора: Ако това е проектът за чип, който помага на незрящите хора, парализираните, според мен, не си слагай. В момента уж казват, че маймуната управлява компютърна игра с мислите си. Няма да са твои мисли, а претворени твои мисли от алгоритъма след сканирание на мозъчната ти активност.
Маймунката пиела любимото си питие и управлявала с мислите си комп. игра, първо помислете как под този клип всеки може да напише квото си иска обяснение. Реално няма никакви доказателства, че маймуната играе с мисли, а може да са си пуснали някоя игра от youtube. Много хора си мислят, че е самата истина. Медии.

# 59
  • Мнения: 1 522
Тва са някви неща тип Копейкин. Теории на конспирациите. Ако иска някой да те следи и управлява, няма да чака чипове. Ще го направи през телефона ти.

Общи условия

Активация на акаунт