Интервално хранене/периодично гладуване/ фастинг тема 11

  • 52 051
  • 789
  •   2
Отговори
# 735
  • Германия
  • Мнения: 3 435
По принцип 16:8 може да се прави винаги и с години. Но за жените е препоръчително да варират фастовете си, както и да не правят нищо драстично преди овулация и седмицата преди МЦ

Аз фаствам от края на февруари, до тук съм -9кг

# 736
  • Мнения: 615
Под "колко често" имах предвид дали да се прави да кажем 2 дни, 1 почивка или постоянно? Да, знам, че при някои е начин на живот, но аз все още не съм успяла да го изградя като такъв, най-вече поради факта, че съм "закусващ човек" Grinning
За това реших да попитам дали мога да го правя с някакви почивки?

# 737
  • Мнения: 856
Всичко може, стига да отговаря на целите. Ако не се постига желания резултат, явно не е добре и трябва промяна. Това става само по метода опит-грешка.
Щом сте закусващ човек, тогава ще нагласите прозореца си, така че да пасва на Вашия стил на живот.

# 738
  • Германия
  • Мнения: 3 435
Можеш, разбира се. Всичко е въпрос на навик. Аз не закусвам, но пиех кафе с мляко сутрин. Сега изместих първата чаша към 10-11 сутринта, а първото ми ядене е още 1-2 часа по-късно.

А ти пак можеш да си закусваш, но тогава трябва да видиш кога ще ти е вечерята, за да имаш поне 15-16 часа без прием на храна.

# 739
  • Мнения: 12 895
Под "колко често" имах предвид дали да се прави да кажем 2 дни, 1 почивка или постоянно? Да, знам, че при някои е начин на живот, но аз все още не съм успяла да го изградя като такъв, най-вече поради факта, че съм "закусващ човек" Grinning
За това реших да попитам дали мога да го правя с някакви почивки?
Няма кой да ти каже ти как да си го нагласиш, защото за всеки е различно. Закуската пък изобщо не е речено че трябва да я няма, просто като че ли повече хора решават от нея да съкратят времето за хранене през деня.
Виж вече ако държиш и на закуска, и на вечеря в що-годе нормални времена, тогава няма как да ти се получи и си търсиш друг метод. Но всичко друго са подробности, които ти си ги решаваш.

# 740
  • Мнения: 632
И аз съм от закусващите. Но миналата година реших кардинално и просто си нося кутии с обяд и вечеря на работа. Много е ангажиращо, но се чувствам добре така. На мен най-проблемно ми е да вечерям в 20 и 21 да легна. Просто не съм вечерна птица. Помага и това, че и дъщерята и мъжът научих като се върна в 19 и 30 да са вечеряли. Ако тепърва искаха да вечерят нямаше да издържа. Също така не съм го приела за нещо супер задължително. Няколко дни в месеца се случва да ям в много по-голям прозорец. На следващият ден си нагласям две кутии и  така... отново.

# 741
  • Мнения: 2 242
Според мен както ти е ок на теб и как се чувстваш. Аз например се стремя поне 5 дни в седмицата да фаствам. Моят е 16/8, аз съм от закусващите - ям сутрин от 8ч до 16ч следобяд. Понякога, когато не съм си набавила достатъчно храна през деня и започна да се чувствам гладна си хапвам и лека вечеря. Но от началото на месеца съм го правила макс 3-4 пъти, през другото време си бях на стриктен 16/8. Засега съм свалила 2-3кг (варират), но по-хубавото при мен е, че спря да ми се подува стомаха и да имам газове. Установих, че вечерята ме натоварва. Ще видя занапред дали ще има ефект за сваляне на още килограми. Отделно си следя калорийте Simple Smile
Под "колко често" имах предвид дали да се прави да кажем 2 дни, 1 почивка или постоянно? Да, знам, че при някои е начин на живот, но аз все още не съм успяла да го изградя като такъв, най-вече поради факта, че съм "закусващ човек" Grinning
За това реших да попитам дали мога да го правя с някакви почивки?

# 742
  • Варна
  • Мнения: 53
Интервалното гладуване ви оправя цялостно организмът, включително начинът на мислене и тонус. Свалянето на килограми е само един от ефектите. 16/8 е слаба работа, но за начало е добре да го спазвате поне 5 пъти седмично. Когато привикнете и не отброявате минутите до времето за хранене, пробвайте да увеличите диапазонът с по час. Правете го правилно и отбягвайте допускането на грешки. Съчетавайте с физическа активност по възможност и след хранене. Това какво сте яли предния ден, оказва влияние как ще се чувствате на следващия и колко ще издържи волята ви. Гладът е в главата ви, а не в стомаха! Хубавото тяло е за хората с воля. Безволевите цъкат с език и търсят оправдания. Сами ще се изненадате колко добре работи обонянието ви без да сте си давали сметка. Като наближат празниците, полека с бързите въглехидрати и ако искате да имате чиста съвест - намерете начин да изразходите поне голямата част от тях. Ако се чудите как - потърсете младеж без приятелка Simple Smile

# 743
  • Мнения: 4 754
От два месеца гладувам между 16-19 ч. Е, изобщо не успявам да отслабна. Напротив, даже съм +2 кг. Пък апетита ми няма да казвам какъв е. Не за двама, за трима е. Проблема ми е храненето вечерта . Като се прибера вкъщи съм като, че ли месец не съм яла. Ето например днес обяда беше добре (печено пилешко бутче, салата от домати, много магданоз и 3 стръка зелен лук), гофрета (2 яйца, 15-20 гр бадемово брашно, 10на гр хуск) и за десет 30 гр лешници и 20 гр черен шоколад.
С вечерята се олях: сигурно 250-300 гр пържена цаца изядох, салата от маруля, краставица, лук, магданоз, зехтин, сандвич сладолед 70 гр и черен шоколад 20 гр, масло 20на гр., сирене и кашкавал по около 40-50 гр.

# 744
  • Мнения: 5 792
Малко си се оляла наистина Grinning , но ако не е всяка вечер така не е проблем, не се обвинявай. Утре ще хапнеш по-малко или направо без вечеря и ще компенсираш. Няма ли начин да опиташ да размениш поне? Някакви такива изкушения до обяд, а вечерта по-леко? И без десерт, само цацата дори пържена със салата е ок, особено ако е прясна риба и не често пържено.
Но и аз така се олях наскоро... толкова се пазих от картофи и видях разлика в целулита заглади се сякаш, и не бях надута... и накрая реших да се почерпя малко, но що се отнася до картофи не мога да е малко... реших да е на обяд и да не вечерям, но аз нямах и стомах за вечеря, защото изядох цяла тава с печени картофи, докато се подух, и на другия ден естествено цял килограм отгоре на кантара, явно задържана вода от въглехидрата, която се задържа следващите дни, въпреки че правих 18 ч гладуване.

# 745
  • Варна
  • Мнения: 53
Малко си се оляла наистина Grinning , но ако не е всяка вечер така не е проблем, не се обвинявай. Утре ще хапнеш по-малко или направо без вечеря и ще компенсираш. Няма ли начин да опиташ да размениш поне? Някакви такива изкушения до обяд, а вечерта по-леко? И без десерт, само цацата дори пържена със салата е ок, особено ако е прясна риба и не често пържено.
Но и аз така се олях наскоро... толкова се пазих от картофи и видях разлика в целулита заглади се сякаш, и не бях надута... и накрая реших да се почерпя малко, но що се отнася до картофи не мога да е малко... реших да е на обяд и да не вечерям, но аз нямах и стомах за вечеря, защото изядох цяла тава с печени картофи, докато се подух, и на другия ден естествено цял килограм отгоре на кантара, явно задържана вода от въглехидрата, която се задържа следващите дни, въпреки че правих 18 ч гладуване.

Картофите без сирене ли ги яде? Ако беше изяла зелена салата, после протеин някакъв и накрая картофите. друго щеше да е. Сложил съм си печени картофчета в зелената салата. Предни дни минах само с една едра зелена салата, репички, краставица, сирене, зелен лук, 2 тънки препечени филийки. После на следващия ден ми беше супер леко.
Пак да напомня, че щом знаете, че ще " бухате " яко въглехидрати, направете номерът с оцета 30-40 минути преди хранене и по препоръка със сламка. Доказано сваля пикът на кръвната захар с 30 %.
Помагам си в изхвърлянето на вода, като пия 2-3 чаши шварц кафе и минимум двойно количество вода. При мен действа. Забелязвам тенденция, че започвам пак ударно да се очиствам след зимния застой в килограмите. Кожата ми се прибира. Ставам топ гадже. Kissing Smiling Eyes

# 746
  • Мнения: 856
Сваля ли пика или го измества? Как установи, че с 30% оцета сваля пика на захарта?

# 747
  • Мнения: 5 792
Малко си се оляла наистина Grinning , но ако не е всяка вечер така не е проблем, не се обвинявай. Утре ще хапнеш по-малко или направо без вечеря и ще компенсираш. Няма ли начин да опиташ да размениш поне? Някакви такива изкушения до обяд, а вечерта по-леко? И без десерт, само цацата дори пържена със салата е ок, особено ако е прясна риба и не често пържено.
Но и аз така се олях наскоро... толкова се пазих от картофи и видях разлика в целулита заглади се сякаш, и не бях надута... и накрая реших да се почерпя малко, но що се отнася до картофи не мога да е малко... реших да е на обяд и да не вечерям, но аз нямах и стомах за вечеря, защото изядох цяла тава с печени картофи, докато се подух, и на другия ден естествено цял килограм отгоре на кантара, явно задържана вода от въглехидрата, която се задържа следващите дни, въпреки че правих 18 ч гладуване.

Картофите без сирене ли ги яде? Ако беше изяла зелена салата, после протеин някакъв и накрая картофите. друго щеше да е. Сложил съм си печени картофчета в зелената салата. Предни дни минах само с една едра зелена салата, репички, краставица, сирене, зелен лук, 2 тънки препечени филийки. После на следващия ден ми беше супер леко.
Пак да напомня, че щом знаете, че ще " бухате " яко въглехидрати, направете номерът с оцета 30-40 минути преди хранене и по препоръка със сламка. Доказано сваля пикът на кръвната захар с 30 %.
Помагам си в изхвърлянето на вода, като пия 2-3 чаши шварц кафе и минимум двойно количество вода. При мен действа. Забелязвам тенденция, че започвам пак ударно да се очиствам след зимния застой в килограмите. Кожата ми се прибира. Ставам топ гадже. Kissing Smiling Eyes
хахаха аз като изям една салата и един протеин съм нахранена, повече не ми се яде и въобще няма да ям картофи, затова направо ги подхванах тях. Да, без сирене, ако беше и със сирене... колкото и то да е протеин става още по-зле сякаш, по-тежко. Имам от време на време такива моменти, но ще овладея положението, макар че бях решила да хапна малко, просто бяха много вкусни и се поддадох. Нищо, няма да купувам скоро пак.

Днес ядох патладжан като въглехидрат, и хумус. Пак ми е тежко, явно си прекалявам с количествата с тях и това е, с месо никога не мога да прекаля.

# 748
  • Мнения: 4 754
Напоследък нещо почти всяка вечер ми се случва да се улея 😵‍💫
Вчера например пакет солети изядох преди вечеря. Или обяда не ме насища достатъчно или причината е някъде другаде. В момента, в който премина прага на дома ми и нещо в мен се отприщва и се започва с яденето. Може да е емоционално хранене. Тези дни на работа се наложи да сменям стаята, да местя всичката техника, мебели и т.н. Трябваше да приема/осъзная колко долно и подло някои хора постигат целите. Какви лицемери са.

# 749
  • Бургас
  • Мнения: 2 073
Йоко, сигурно и емоционален момент има, но принципно или имаш забързан метаболизъм или нещо свързано с тези пикове на КЗ. На мен ми е непонятно и съм на другата крайност. Аз никога не закусвам (преди съм хапвала плод или две бисквитки, но като реших да пробвам интервалното не ми беше никакъв проблем да ги пропусна). За обяд ако изям твоето меню, със сигурност няма да огладнея до вечерта. Последните 7-10 дена пък записвам храната в МФП, ами аз все съм под минимума, т.е 600-800 до 1300 кал, ама не съм се стопила, просто така си ям.

Общи условия

Активация на акаунт