Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 22

  • 32 006
  • 780
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 034
Благодаря.
Може ли да помоля някой да ми прати рецепта за клексан или фракси, защото искам да ми донесат от Турция ,но ми е от три години рецептата.

# 31
  • Мнения: 179
Съветвайте се с гинеколог/репродуктивен специалист, запознат с тромбофилия или хематолог, който се занимава с бременни, преди да определите откога да включите НМХ. Обикновено при жените с доказана тромбофилия и без предишни аборти терапия е добре да се започва след положителен тест -домашен или чхг, защото понякога 10 дни до установяване на вътрематочна може да се окажат критично много за успешното продължаване на бременността. Често обаче АГ при такива случаи назначават терапия по-късно. При инвитро обикновено след трансфера се започва, дори не се чака положителен тест. На жени с предишни загуби дори се предписва  НМХ от 10 ден след овулация и продължаване и след положителен тест.

# 32
  • Мнения: 1 324
Съветвайте се с гинеколог/репродуктивен специалист, запознат с тромбофилия или хематолог, който се занимава с бременни, преди да определите откога да включите НМХ. Обикновено при жените с доказана тромбофилия и без предишни аборти терапия е добре да се започва след положителен тест -домашен или чхг, защото понякога 10 дни до установяване на вътрематочна може да се окажат критично много за успешното продължаване на бременността. Често обаче АГ при такива случаи назначават терапия по-късно. При инвитро обикновено след трансфера се започва, дори не се чака положителен тест. На жени с предишни загуби дори се предписва  НМХ от 10 ден след овулация и продължаване и след положителен тест.

На мен Хематолога така ми обясни нещата с терапията. Стандартно е добре да се изчака да се види сакче в матката и да се изключи извънматочна. Но при мен не може да се случат така нещата, защото съм носител на Фактор 13 - това е фактора, който съсирва кръвта още в началото на 5та седмица. Реално наистина моите два спонтанни са били в тази седмица.
При мен спазихме правилото да видим дали ЧХГ нараства правилно през 48 часа. Понеже от 11 ден след ову правих тестове - имах време да пусна ЧХГ два пъти и така започнах НМХ ден преди очакваният цикъл.

# 33
  • Мнения: 5 034
Това кой хематолог го е казал? При мен не обръщат внимание на Ф13, сега чувам,че прави бели толко рано

# 34
  • Мнения: 613
Yan25, никога не са ми искали рецепта за НМХ в турските аптеки, за да ми продадат Оксапар.

По другия въпрос - аз слагам инжекции от деня на трансфера. Не сме чакали да видим положителен тест или сакче.

[/b]
Благодаря.
Може ли да помоля някой да ми прати рецепта за клексан или фракси, защото искам да ми донесат от Турция ,но ми е от три години рецептата.

# 35
  • Мнения: 1 324
Това кой хематолог го е казал? При мен не обръщат внимание на Ф13, сега чувам,че прави бели толко рано

Моят Хематолог е във Варна, ако искате ще ви дам координати. Самата тя има Тромбофилия, успокои ме толкова много.. че всичко ще е наред, че инжекциите не боли. Дори първата ми показа как да си я бия. Изключително съм доволна!

# 36
  • Мнения: 321
Това кой хематолог го е казал? При мен не обръщат внимание на Ф13, сега чувам,че прави бели толко рано

Моят Хематолог е във Варна, ако искате ще ви дам координати. Самата тя има Тромбофилия, успокои ме толкова много.. че всичко ще е наред, че инжекциите не боли. Дори първата ми показа как да си я бия. Изключително съм доволна!

Може ли да споделите име?

# 37
  • Варна
  • Мнения: 3 254
Сигурно за Стайкова в Окръжна става дума. То във Варна няма богат избор.

# 38
  • Мнения: 1 324
Сигурно за Стайкова в Окръжна става дума. То във Варна няма богат избор.

Да, Д- р Стайкова е. Млад лекар, обръща много внимание.. знае през какво минаваш и от личен опит. Знае колко те е страх, успокоява много.. дава цялата информация, която може да ти даде. Отделя много време на прегледите. Доволна съм.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 3 254
Аз така и лично не съм ходила при нея, но пък в една от фейсбук групите се запознах с едно момиче, което е с абсолютно същите мутации като мен и ходи при същите специалисти (Константинова и АГ Атанасова). И на нея Атанасова ѝ казала след 20та седмица да почне през ден с редуване на Аспирин. Та тя ходи за трето мнение при Стайкова и ест ѝ е казала, че тва е пълна глупост. Само да знаете, че имало там определени дни в които работи по ЗК.

# 40
  • Мнения: 2 130
При мен и двата пъти терапията започва по един и същи начин. След овулация започвам аспирин, а след + тест инжекциите. После  коригират, ако се налага.

# 41
  • Мнения: 1 324
Аз така и лично не съм ходила при нея, но пък в една от фейсбук групите се запознах с едно момиче, което е с абсолютно същите мутации като мен и ходи при същите специалисти (Константинова и АГ Атанасова). И на нея Атанасова ѝ казала след 20та седмица да почне през ден с редуване на Аспирин. Та тя ходи за трето мнение при Стайкова и ест ѝ е казала, че тва е пълна глупост. Само да знаете, че имало там определени дни в които работи по ЗК.

Да, 70 лева е първичният, 35 е вторичният преглед. Без направление. Но така сме си ние, трябва да избираме.. с направление или при АГ или при Хематолога. Тя освен, че ми обясни всичко за мутациите ми. Искаше да си пусна желязо и запаси в тялото на желязо. Изписа ми след това какво да си взема - обясни ми, ако ми дразни стомаха как да го пия.
Не ме е натоварвала с излишни изследвания, защото я питах дали да пусна фолиева и Б12, пита ме дали ги приемам в метилираната им фирма - казах, че ги приемам. Обясни ми, че за да излязат реални стойности трябва да имам 14 дни пауза на приема, а това няма как да стане. Затова да не ги изследвам, защото няма смисъл.
Аз исках да знам дали вместо Аспирин, мога да пия Натаспин. Каза, че няма проблем - стига да спазвам правилото за Натаспина - два час преди него да не ям и два часа след него да не ям. Натаспина не се приема с храна, защото така не действа като Аспирина.

Дописвам - обясни ми и механизма на образоване на тромб. НМХ се бие на всеки 24 часа, действа 12 часа, а за да се образува тромб са нужни 32 часа.

Питах изрично - кога се спират инжекциите. Каза ми, че няма проблем да рода на фона на НМХ. Просто да избера от рано израждащ, който да е запознат с това, че имам тромбофилия и бия НМХ.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 3 254
Ъ... аз пък все чета, че Натаспина не заменя Аспирина. Това за двата часа също не го знам. В началото като бях само на Натаспин го пиех вечер.

# 43
  • Мнения: 1 324
Ъ... аз пък все чета, че Натаспина не заменя Аспирина. Това за двата часа също не го знам. В началото като бях само на Натаспин го пиех вечер.

Да, и аз го пия вечер. В 23:00, така съм ги направила... Вечер ям до 21:00, в 2е пия натаспина и лягам. Ами на мен от Аспирина, на 4 хапче почнах като кихам да кихам кръв.. малко, но си беше кръв.. и се изплаших, не исках да го пия. Затова настоях за Натаспин. Реално, ако Натаспина се приема с храна - не е нищо повече от ензим. Трябва да е на "чист" стомах. Поне два часа преди и след - без храна. И е хубаво да има поне 4 - 6 часа разлика между Натаспина/Аспирина и инжекциите от НМХ. Аз бия НМХ в 11:00, пия Натаспина в 23:00.
Четох за храни, които разрежда кръвта - помагам си и с тях. Половин лимон на ден - изтисквам хубаво и си правя лимонова вода. Хапвам чесънче, в чеснов сос към вечерята - ако позволява. Малините имат същата активна съставка като Аспирина, спокойно можете да вкарате 10 - 15 малинки на ден в менюто си.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 3 254
Пфф аз без да знам всеки божи ден ям малини и лимони Grinning Даже в началото като ми беше лошо само те ми помагаха.

Общи условия

Активация на акаунт