Машина за хляб - 68 тема

  • 27 803
  • 501
  •   1
Отговори
# 495
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 355


Здравейте! Някой има ли тази хлебопекарна First? Нова ми е, но не съм сигурна дали работи както трябва. При първото правене  а хляб не подгряване, не усетих да се затопля. Едва на печенето се включи реотана, хлябът стана, но мисля, че не бухна достатъчно.
Може и да не е била точната рецепта, сложих 500 гр. брашно за хляб 1250гр
Ако някой има такава хлебопекарна би ли споделил мнение?
трябва и други продукти да се сложат Smiley

пп. пусни на празна машина (без казанчето) първа програма и виж подгрява ли, после на втора  и т.н.
активирай си маята за да видиш "работи ли"

# 496
  • Мнения: 37
Ако не сте изяли хляба, бихте и направили снимка на срязания хляб?
По средичката си личи дали е втасал или не преди печене.

Ето, това е.

# 497
  • Добрич
  • Мнения: 5 469
Съвсем нормално си изглежда хлябът за 500 г  брашно. Как разбрахте, че не подгрява? Никога не съм усещала сетивно подгряването, а от 2009 г. купен хляб у дома не е влизал.

# 498
  • Мнения: 37
Имах същата хлебопекарна, но друга марка. Може и да съм в заблуда, но си мисля, че съм усещала топлина, докато  при тази абсолютно нищо не се усеща. Благодаря за мнението Ви, затова се допитах до всички тук Simple Smile

# 499
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 355
за да се избегнат заблудите ... както казах:
на празна машина си направи експеримента. 4-5 мин. след началото на дадена програма може да пипнеш реотана.
ако е топъл можеш да си направиш някакъв извод Smiley
ако има описание за употреба към машината може да се прочете.

# 500
  • Мнения: 12 237
Ще допълня само, че тестът се прави без казанче и бъркалки в машината.

Първата ми хлебопекарна, нямаше подгряване, както сегашната ми. Трябваше ми време да си наглася рецептата. За първи опит с новата машина е отличен резултат. Аз поне пет хляба изхвърлих, включително пробвах и с жива мая. Добре, че получих помощ от съфорумка, със същия модел.

# 501
  • Мнения: 13 424
Той хлябът си е добре и машината очевидно си работи, просто очакването за това количество тесто да бухне и запълни казанчето не е реалистично и съфорумката съответно започва да си мисли че нещо не е наред.

Общи условия

Активация на акаунт