Забременяване след извънматочна бременност

  • 866
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 127
Здравейте! Бих искала да попитам има ли забременели след извънматочна бременност? Как се случиха нещата, правени ли са преди това операции или някакви изследвания? Не знам от къде да започна оттук натам, какви изследвания да си пусна. Ясно е, че може би са ми увредени тръбите, затова не знам дали да направя проверка, чрез лапароскопска операция или цветна снимка, също така в случай, на увредени тръби или една запушена, най-добрият начин за забременяване инвитро ли е?

# 1
  • Мнения: 77
Да, аз. Две бременности след това и две родени деца. Правих цветна снимка,мисля че беше около месец след извънматочната. След това се вкарах във филми,ходене по не знам колко на брой доктори, изследвания и т.н. Почти всички ми казваха инвитро. Около 10 месеца след извънматочната направих втора цветна снимка и същия месец забременях успешно. Горе главата

# 2
  • Мнения: 127
А какво показа цветната снимка? Имахте ли увредена или запушена тръба?

# 3
  • Мнения: 77
Не си спомням честно казано, но не ми махнаха тръбата.

# 4
  • Мнения: 15 356
Имам две извънматочни за една година. След това забременях с инвитро. Тръбите ми бяха пропускливи, с нормален фимбриален апарат, но вътре явно увредени. Тръбата е с диаметър колкото косъм, та какво е вътре не се знае. Преди извънматочните правих цветна снимка и лапароскопия, понеже имах сраствания около тях.
Успех!

# 5
  • Мнения: 2
Здравейте, 2020г забременях, още от първите дни имах страшни болки ниско в корема. Отидох на преглед- казаха ми, че е хубаво да поизчакаме, за да видим как ще се развият нещата. Болките съответно се усилиха и след около месец от забременяването, лекуващият ми доктор каза, че спешно трябва да ме приемат за операция. 2-3 дена ми правиха изследвания, вливаха ми системи, гледаха ме на видеозон. Единият път ,в който ме преглеждаха ,така силно ме натисна доктора, че побегнах  в тоалетната- за моя изненада- падна плодът. На другия ден ме оперираха-само излишната кръв са ми отстранили. Всичко било нормално при мен, тръбите не са бутани- единственото, което ми направи впечатление в епикризата ми е, че имам тазово възпаление . След около 6 месеца отидох на преглед при гинеколог - разказах му моята история и ми каза, че това което се е случило не е било извънматочна бременност. В което има и логика- няма как плодът да се е заклещил в едната тръба и по някакъв начин тялото ми да го изхвърли.
Вече почти 3 години по-късно съм готова да пробвам отново да забременея. Нямам никакво закъснение в цикъла, овулацията ми е в нормите,размера на матката също. И все пак си остава страхът-дали отново няма да се случи същото....

# 6
  • Мнения: 12
Здравейте! Аз също бих искала да помоля за мнение. На 23/01 докторите откриха извънматочна бременност с чхг над 1200. Бях оперирана веднага по спешност, наложи се и да премахнат лявата тръба. До 40 дни след интервенцията би трябвало да се появи менструация, но такава все още липсва. Преди около седмица забелязах еднократно розово зацапване, такова точно не ми се беше случвало. Исках да попитам, въпреки, че не е настъпила менструация след извънматочната бременност, според Вас има ли шанс да съм бременна отново? Според АГ с нередовна менструация като моята изобщо не е невъзможно да съм бременна. Утре или най-късно в понеделник ще пусна чхг, но не спирам да го мисля и да се чудя. Не мога да кажа, че нямам минимални симптоми дори, но гледам да не се вталясвам. Благодаря Ви предварително!

# 7
  • Мнения: 127
Изследвахте ли след операцията ЧХГ, минава време докато падне до 0. И после още известно време до първия цикъл.
Здравейте! Аз също бих искала да помоля за мнение. На 23/01 докторите откриха извънматочна бременност с чхг над 1200. Бях оперирана веднага по спешност, наложи се и да премахнат лявата тръба. До 40 дни след интервенцията би трябвало да се появи менструация, но такава все още липсва. Преди около седмица забелязах еднократно розово зацапване, такова точно не ми се беше случвало. Исках да попитам, въпреки, че не е настъпила менструация след извънматочната бременност, според Вас има ли шанс да съм бременна отново? Според АГ с нередовна менструация като моята изобщо не е невъзможно да съм бременна. Утре или най-късно в понеделник ще пусна чхг, но не спирам да го мисля и да се чудя. Не мога да кажа, че нямам минимални симптоми дори, но гледам да не се вталясвам. Благодаря Ви предварително!

# 8
  • Мнения: 12
Изследвахте ли след операцията ЧХГ, минава време докато падне до 0. И после още известно време до първия цикъл.
Здравейте! Аз също бих искала да помоля за мнение. На 23/01 докторите откриха извънматочна бременност с чхг над 1200. Бях оперирана веднага по спешност, наложи се и да премахнат лявата тръба. До 40 дни след интервенцията би трябвало да се появи менструация, но такава все още липсва. Преди около седмица забелязах еднократно розово зацапване, такова точно не ми се беше случвало. Исках да попитам, въпреки, че не е настъпила менструация след извънматочната бременност, според Вас има ли шанс да съм бременна отново? Според АГ с нередовна менструация като моята изобщо не е невъзможно да съм бременна. Утре или най-късно в понеделник ще пусна чхг, но не спирам да го мисля и да се чудя. Не мога да кажа, че нямам минимални симптоми дори, но гледам да не се вталясвам. Благодаря Ви предварително!

За съжаление не..ще се надявам да е минало достатъчно време

# 9
  • Мнения: 127
Аз не бях с операция, а с инжекция за прекъсване на бременността, на 11 януари. Преди две седмици ми дойде цикъла, пет дни след като ЧХГ ми беше 0.
Изследвахте ли след операцията ЧХГ, минава време докато падне до 0. И после още известно време до първия цикъл.
Здравейте! Аз също бих искала да помоля за мнение. На 23/01 докторите откриха извънматочна бременност с чхг над 1200. Бях оперирана веднага по спешност, наложи се и да премахнат лявата тръба. До 40 дни след интервенцията би трябвало да се появи менструация, но такава все още липсва. Преди около седмица забелязах еднократно розово зацапване, такова точно не ми се беше случвало. Исках да попитам, въпреки, че не е настъпила менструация след извънматочната бременност, според Вас има ли шанс да съм бременна отново? Според АГ с нередовна менструация като моята изобщо не е невъзможно да съм бременна. Утре или най-късно в понеделник ще пусна чхг, но не спирам да го мисля и да се чудя. Не мога да кажа, че нямам минимални симптоми дори, но гледам да не се вталясвам. Благодаря Ви предварително!

За съжаление не..ще се надявам да е минало достатъчно време

# 10
  • Мнения: 77
Здравейте ! При мен случаят е следният :
Имам 2 живо родени деца(8 и 5 год.) , винаги съм искала да имам 3 деца и честно казано през последната година не сме се пазили особено . Август месец имах закъснение от 6 дни , на 7-мия ден ( тъкмо мислех да направя тест ) прокървих , беше болезнено и си мислех, че цикълът започва( а при мен цикълът е доста болезнен първите 3 дни, при трайност 7 дни ) . На следващият ден по принцип имам много силно течения , но този път бе зацапване с много силни болки , отдадох го на силните жеги . След 5 дни започнаха силни болки със силно кръвотечение със съсиреци, които бяха много големи  , при което бях сигурна че истинският цикъл дойде , това се случи на 20-ти Август , понеже имах много работа и покрай двете деца , не бях обърнала внимание , че цикълът минава 10 дни (като не тече обилно , а цапа и боли ) , съответно бях на преглед на 01.09 , лекарката установи , че имам киста на десния яйчник 3-3.5 см и малка миома на левия , уведомих я , че се съмнявам за бременност , която най-вероятно е прекъсната , тя се съгласи , че може би има нещо такова , но не пусна допълнителни изследвания , а назначи терапия с Дуфастон за 14 дни . Доверих се и започнах терапията , но през всичките 14 дни кръвотечението не спираше , болките бяха почти постоянни (тъпи болки) , получих и няколко доста болезнени кризи . След като изпих назначената терапия на следващият ден започна цикълът, като се предполагаше , че до 3 ден трябва да се спука кистата , тъй и стана явно се спука кистата , но болките бяха много силни в яйчниците, стигнах до изтръпване на крайниците , болки в областта на целия корем, бъбреци …. Общо взето нетърпимо . Личната лекарка ми заяви , че спешно трябва са посетя гинеколог и така и стана . На прегледа се установи, че имам кръвоизлив в тазовото дъно и ,, нещо “ около левият яйчник , при което ме приеха незабавно в болница , пуснаха изследвания при което Бета ЧХГ бе 130 , започнаха кръвоспиращи, антибиотици и допълнителни вливки , така 3 дни ( понеже бяха почивни дни 22,23,24 .09.2023 ) , като всеки ден ЧХГ -то падаше, но нещото от ляво си стоеше със същите размери. в понеделник ЧХГ-то се бе увеличило отново  , във вторник ми направиха лапароскопия , оказа се извънматочна бременност (тубата бременност ) , плодът бе заседна в лявата тръба , поради големия размер се наложи да отстранят цялата тръба . Сега съм добре , ноо има ли жени забременели без усложнения , след такава интервенция , без повтарянето на извънматочна бременност . Моят лекар каза , че шансовете са : 30% да забременея през дясната тръба , по естествен път и без усложнения, 30% да се получи отново извън маточна , 30 % въобще да не забременея . Много ми се иска да чуя подобни истории с положителен край разбира се , понеже аз още не съм се отказала от мечтата си за 3-то дете . 
Желая здраве и успех на всички 🫶🍀

# 11
  • Мнения: 12
Здравейте ! При мен случаят е следният :
Имам 2 живо родени деца(8 и 5 год.) , винаги съм искала да имам 3 деца и честно казано през последната година не сме се пазили особено . Август месец имах закъснение от 6 дни , на 7-мия ден ( тъкмо мислех да направя тест ) прокървих , беше болезнено и си мислех, че цикълът започва( а при мен цикълът е доста болезнен първите 3 дни, при трайност 7 дни ) . На следващият ден по принцип имам много силно течения , но този път бе зацапване с много силни болки , отдадох го на силните жеги . След 5 дни започнаха силни болки със силно кръвотечение със съсиреци, които бяха много големи  , при което бях сигурна че истинският цикъл дойде , това се случи на 20-ти Август , понеже имах много работа и покрай двете деца , не бях обърнала внимание , че цикълът минава 10 дни (като не тече обилно , а цапа и боли ) , съответно бях на преглед на 01.09 , лекарката установи , че имам киста на десния яйчник 3-3.5 см и малка миома на левия , уведомих я , че се съмнявам за бременност , която най-вероятно е прекъсната , тя се съгласи , че може би има нещо такова , но не пусна допълнителни изследвания , а назначи терапия с Дуфастон за 14 дни . Доверих се и започнах терапията , но през всичките 14 дни кръвотечението не спираше , болките бяха почти постоянни (тъпи болки) , получих и няколко доста болезнени кризи . След като изпих назначената терапия на следващият ден започна цикълът, като се предполагаше , че до 3 ден трябва да се спука кистата , тъй и стана явно се спука кистата , но болките бяха много силни в яйчниците, стигнах до изтръпване на крайниците , болки в областта на целия корем, бъбреци …. Общо взето нетърпимо . Личната лекарка ми заяви , че спешно трябва са посетя гинеколог и така и стана . На прегледа се установи, че имам кръвоизлив в тазовото дъно и ,, нещо “ около левият яйчник , при което ме приеха незабавно в болница , пуснаха изследвания при което Бета ЧХГ бе 130 , започнаха кръвоспиращи, антибиотици и допълнителни вливки , така 3 дни ( понеже бяха почивни дни 22,23,24 .09.2023 ) , като всеки ден ЧХГ -то падаше, но нещото от ляво си стоеше със същите размери. в понеделник ЧХГ-то се бе увеличило отново  , във вторник ми направиха лапароскопия , оказа се извънматочна бременност (тубата бременност ) , плодът бе заседна в лявата тръба , поради големия размер се наложи да отстранят цялата тръба . Сега съм добре , ноо има ли жени забременели без усложнения , след такава интервенция , без повтарянето на извънматочна бременност . Моят лекар каза , че шансовете са : 30% да забременея през дясната тръба , по естествен път и без усложнения, 30% да се получи отново извън маточна , 30 % въобще да не забременея . Много ми се иска да чуя подобни истории с положителен край разбира се , понеже аз още не съм се отказала от мечтата си за 3-то дете .  
Желая здраве и успех на всички 🫶🍀

Здравейте! Ще започна с един съвет- не вярвайте на тези проценти!
Моята история на кратко-На 22 години съм, след повече от година неуспешни опити, докторката реши да опитаме стимулация с Кломифен цитрат, но не ми беше назначила цветна снимка, въпреки че няколко пъти я бях попитала. Все слушах: “Много сте млада, нищо ви няма, трябва да сте спокойна”. В крайна сметка след тази стимулация се оказах с извънматочна бременност- излишно е да казвам през какви болки, кървене и зацапвания преминах. На 23.01.23 направиха лапароскопия и ми извадиха лявата тръба. Но докторите идваха да ме успокояват заради тръбата и ми казваха, че с една е горе долу като с две, просто може по-бавно да станат нещата. Възстанових се хубаво от всичко- Юли месец направих една стимулация, но нищо не стана, след това октомври месец вдигнахме дозата от половин хапче сутрин и половин хапче вечер на едно сутрин и едно вечер. В момента съм бременна в 4ти месец- с една тръба, без инжекции- само таблетки.
От цялото си сърце Ви желая най-най-скоро да Ви се случи- изобщо не мислете тази една тръба, наистина от опит Ви го казвам. Знам как се чувствате и през какво преминавате, колкото и клиширано да звучи, аз все се чудех с какво сме го заслужили, колко ли още време ще отнеме, всякакви такива въпроси. Но след лапароскопията, след като разбрах всъщност колко опасно състояние е това, единствената ми мисъл беше, че искам да си тръгна жива и здрава от болницата и да съм добре. И когато оцених всичко това, и когато се възстанових бързо и лесно, изобщо не си и помислих да се срина психически, а всички много се притесняваха за мен. Иска се неизмерима сила, съжалявам, че и на вас ви се е наложило да го разберете.
Ако имате каквито и да е въпроси, ще се радвам да съм Ви полезна. Успех! 🍀

Общи условия

Активация на акаунт