Големи синини по краката

  • 1 282
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 82
Здравейте! На 22 съм. Това лято за пръв път ми се спука вена на крака, синината беше огромна, на дължина колкото половината ми длан. Прави ми впечатление, че често ми се появяват синини по краката без да съм усетила да съм се ударила. Последната, която ми се появи е по вътрешната част на бедрото и пак е поне 7 см. На цвят е лилава с малко червено.Първоначално болеше леко на допир, но вече не. Имам и още малки червеникави. На такива места са дето трудно бих се ударила. Не спортувам ако има значение. По препоръка на личния ми лекар пих рутаскорбин и имах подобрение и като спрях пак се започна. Не ме притесняват от естетическа гледна точка, но си падам хипохондричка и си мисля най-лошото. Моля за съвети.

# 1
  • Мнения: 1 281
Търсете хематолог и/или хемостазеолог, те знаят какво да тестват.

# 2
  • Мнения: 2 030
Направете си ПКК и D-димер.

# 3
  • Мнения: 39 315
Ми иди на лекар. Хематолог. Може и нищо да е.

# 4
  • Мнения: 50
На мен ми се появяваха от честото пиене на Нурофен. То си пише и в листовката, че може да се появи този страничен ефект. Спрях да го пия и отдавна нямам синини.

# 5
  • Мнения: 30
Здравейте! В никакъв случай не си мислете най- лошото. Вземете си направление за хематолог, както ви посъветваха, за да се направят необходимите изследвания. Може да се касае и за тромбоцитопения.

# 6
  • София
  • Мнения: 480
Здравейте! На 22 съм. Това лято за пръв път ми се спука вена на крака, синината беше огромна, на дължина колкото половината ми длан. Прави ми впечатление, че често ми се появяват синини по краката без да съм усетила да съм се ударила. Последната, която ми се появи е по вътрешната част на бедрото и пак е поне 7 см. На цвят е лилава с малко червено.Първоначално болеше леко на допир, но вече не. Имам и още малки червеникави. На такива места са дето трудно бих се ударила. Не спортувам ако има значение. По препоръка на личния ми лекар пих рутаскорбин и имах подобрение и като спрях пак се започна. Не ме притесняват от естетическа гледна точка, но си падам хипохондричка и си мисля най-лошото. Моля за съвети.
Да не те е стискал някой за бедрата и да не си обърнала внимание. Ако ти е по нежна кожата, често се получава

Общи условия

Активация на акаунт