Намерихте ли щастието?

  • 5 841
  • 140
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 12 807
Не беше това въпросът ми, нито да ми обясняват някои хора кое,как и защо, защото го знам Simple Smile
Помагат ми единствено хората дАли някакъв пример със себе си, хора , които са се лутали, кое им е помогнало, как са го осъзнали, чисто информативно, за да усетя, че не съм чак толкова сбъркана, от това имах нужда. Simple Smile

Добър урок, че не можеш винаги да получаваш това, което искаш Wink Не е и на място да го очакваш. Хората ще дадат това, което могат, ще кажат това, което виждат. Това също е частичка от тях, и дори не с директен пример, предаване на техния опит. Винаги са ми били интересни автори, които се оплакват, че не са получили отговорите, които са търсили.

# 46
  • Мнения: 25 691
Както вече многократно се каза – щастието е вътрешно състояние, което зависи само от теб, не от външни фактори.
Ако не можеш да си щастлива без мъж, няма и да намериш мъж, който да ти поднесе щастието на тепсия. Това не работи така.

Скрит текст:
Имаме съфорумка, която, доколкото знам, никога не е имала мъж. Но има две деца. Как мислиш, дали не е щастлива?

Да, да, разбрах, ти разбор и съвети не искаш, търсиш потупване по рамото, оптимистични теории и празни надежди, че ако продължаваш да се рееш през живота все така без цел и посока, някой ден щастието под формата на принц на бял кон ще те тресне по челото.
Ами, успех!

# 47
  • Мнения: 2 052
Марена, моят съвет е първо преодолей това нежелание за установяване. Разбери, че то ти пречи и ти създава илюзията, че така не пропускаш нищо и не си затваряш пътища, врати, съдби. Всъщност витаеш, емоционално и житейски, и вярваш, че няма как да си направила грешен избор, ако не си избрала въобще.

Имаш малко романтична идея за себе си, не звучиш готова да чуеш обратна връзка без този буфер и затова доста абстрактно говориш за нещата.

П.С. Как Сийке, ако нещо съм научила от СО, то е, че след намирането на легендарния правилен човек следват десетилетия перманентна екзалтация!

# 48
  • Мнения: 6 168
Както казах в началото някои хора са много добри в прикритието си. И не, не се случва само на захлупени и тихи жени да се подведат. Може да се случи на всяка една жена, въпросът е да се внимава повече, да се изчака, защото с времето си има светещи лампички къде точно е разликата между двата типа.
Имало хора добри в прикритието си. Ами да, има, но дали ще го разобличиш на първа среща, ще чакаш мигащи лампи с времето, ще го игнорираш или ще се впуснеш в магията, въпреки всичко ... е, затова хората сме различни. И точно затова не може да се случи на всяка жена.

# 49
  • Мнения: 25 691
П.С. Как Сийке, ако нещо съм научила от СО, то е, че след намирането на легендарния правилен човек следват десетилетия перманентна екзалтация!

А, дано, ама надали... Simple Smile
Няма абсолютно щастие. И най-прекрасния принц да откриеш, животът ще ти сервира нещо друго, което да ти пукне балончето и да те приземи.
Важното е да си даваш сметка за всички хубави мигове в живота и да си благодарен, че са ти са се случили. И че няма начин да ги усетиш и осъзнаеш, ако я няма тяхната противоположност. Как можеш да почувстваш щастието, ако не си изпитал и нещастието?

# 50
  • Мнения: 934
Не намираш правилния човек ,щото си избираш един и същ тип идиоти Simple Smile готова съм да се обзаложа.

# 51
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 251
Помагат ми единствено хората дАли някакъв пример със себе си, хора , които са се лутали, кое им е помогнало
Не, не ти помага да имитираш другите, от това което казваш мисля че точно така правиш, набелязваш си някакъв сценарии и го копираш. Така не се постига същото щастие което са постигнали другите хора просто защото ти и те са различни. Може да постигнеш дълготрайното щастие като осъзнаеш какво искаш и започнеш да работиш за да го постигнеш. Дори тези случки които някои определят като късмет всъщност не са късмет, а хората са си ги изработили, срещнали са мъжа на мечтите си защото са били тип жена каквато този мъж харесва Wink Просто обърни повече внимание на човекът до теб, не на някакви поговорки и общи теоретични заключения.

# 52
  • София
  • Мнения: 35 177
Коментарите на Марена ми носят усещане за наивитет и непорастване.
Малко ала Пипилота, малко Питър Пан, малко еднорози.

Всяка от нас да се изреди да ти разкаже ( в началото имаше прекрасен пост, ще се върна да видя автора), пак няма да намериш своите отговори.
Твоите отговори са в твоя живот, хора, събития. На 30 трябва да ги намериш сама.

# 53
  • Мнения: 821
Поредния автор тук, който не търси промяна, а потвърждение на фантазиите си. Какъвто и да е проблема ти за да постигнеш каквото искаш, със сигурност трябва да промениш сегашните си методи. Никога няма да дойде принца на белия кон. И само защото още не си срещнала правилния човек, не значи че ще го и в бъдеще.

# 54
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Няма формула за щастие.

# 55
  • Мнения: 12 473

Има.
Нарича се Осъзнатост
и Честност към себе си

# 56
  • Мнения: 3 021
Ами защото помоли за пример. Последната ми голяма любов преди сегашния ми мъж и баща на децата съвсем ясни червени сигнали даваше. От любов вярвах, че ако положа повече усилия, ако още време сме заедно, ще се осъзнае. Груба грешка. Урок номер 1 - не позволявай на пожелателно мислене да ти отнеме реалната оценка за човека. Урок номер 2 - не цикли в лоши ситуации, защото само отнемат време, ресурс и ти пречат да намериш това, което искаш.
След тази история известно време останах сама да си подредя главата. Излизах по-сериозно с двама мъже след това. Единият беше много готин, умник, свестен, но малко Питър Пан - мръсен и разхвърлян дом, колелета, живот с братовчед, който дошъл преди пет години и не се изнесъл (малко като Двама мъже и половина), постоянни пиянства насам-натам. Реших, че не ми се занимава да превъзпитавам и т.н. въпреки хубавите му качества. Останахме си приятели.
Вторият - един много красив и секси скандинавец, който не беше много сигурен дали му се занимава със сериозна връзка. Начаса казах ОК, заминах на почивка с приятели и го помолих като се върна, да си е взел нещата и да е оставил ключ на портиера. Без драми и обяснения, изобщо не исках да го слушам какво и защо.
Скоро след това срещнах мъжа си и беше страхотно. За мен ключови се оказаха това да не пробвам някакви връзки, в които не виждам ясна перспектива и това да не цикля в някакви потенциално драматични ситуации от любов към сложното.

# 57
  • Мнения: 31 926
Животът е низ от случайности и избори.
Има хора срещат любов, а други не.
Може да подминеш любовта, може да намериш неправилната и те така.
Сега дали ще си черногледа си решаваш ти.
Живей си живота, ако стане, стане. Ако не, важното е да си жива и здрава.

# 58
  • София
  • Мнения: 38 620
Хич не обичам обиграни мъже. Ама така, да ми е твърде мил, приятен, ала бала, сякаш нещо крие. Искам да го видя в екшъна - ядосан на нещо, да го видя точно как реагира.

# 59
  • Мнения: 2 200
Хич не обичам обиграни мъже. Ама така, да ми е твърде мил, приятен, ала бала, сякаш нещо крие. Искам да го видя в екшъна - ядосан на нещо, да го видя точно как реагира.
За подобни тестове е добре да можеш да носиш и на бой.
Ей така за всеки случай.

Общи условия

Активация на акаунт